Skocz do zawartości

Bialorus - raj dla motocyklisty


Guzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem dodatkowo atlas wydanie książkowe ale wydane przez białorusinów, bardzo dokładna i jest sporo map miejscowości. Koszt trochę ponad 100 zł. polecam na allegro sprzedawcę "mapykresow" kopalnia map UA, BY, LT...

 

Ps. wyjazd się krystalizuje :) 23 VIII wyjazd w kierunku Litwy, potem powrót do Polski i 26 VIII wjazd na Białoruś...

Edytowane przez romans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło jakiej miejscowości jest to pole namiotowe, bo w opisie brak mapki, ale strona fajna :)

 

Naroczański Park Narodowy znajduje się nad największym jeziorem w Białorusi tj. jez. Narocz.

Mapki są przy każdym z pól na stronie którą podałem. Na miejscu drogowskazy. Spędziłem tam w tym roku 4 dni. W weekendy zjeżdza tam pół Mińska i można "bratać się" z autochtonami :buttrock: Uprzedzam jednak, że to 3 dni wymazane z życiorysu :icon_biggrin: W każdym mieście w centrum jest księgarnia, a w niej za ok.6zł przyzwoite mapy danego obwodu z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi. Za ok. 20zł atlas obwodu w skali 1:200tys. z każdą wioską i każdą drogą + plany większych miast.

 

Aktualne na miniony piątek ceny paliw

 

Na granicy w tym roku pojawił się nowy druk do wypałnienia na tzw. "tamożni". Trzeba go wypełnić w dwóch egzemplarzach (jeden dla nas). Opłat zero jednak druki bywają np. tylko w jęz. niemieckim i może być hard core. Spotkałem w Nieświeżu białorusina mieszkającego/pracującego w Polsce w okolicach Warszawy na XT 660 Z (polskie blachy) i musiał zostawić na granicy 1500€ kaucji przy wjeździe (dotyczy pojazdów nowych poniżej 3 lat). Z tego opłata manipulacyjna ok.40€ przy wyjeździe z Białorusi zostaje na "tamożni". Myślę, że to Nas nie dotyczy jednak nigdy nie wiadomo, motocykl był na polskich blachach więc... Wschód rzadzi się swoimi prawami :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popełnisz wykroczenie, bo nie wolno się w Polsce rozbijać na dziko namiotami. Na tym polega wolny kraj :)

ale na BY mozna sie rozbijac podobno wszedzie

a moje pytanie mialo na celo uzyskanie info czy jak sobie rozbije namiot nad kanalem i bede pil piwo przed tym namiotem to bedzie problem (w sensie z piwem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na BY mozna sie rozbijac podobno wszedzie

a moje pytanie mialo na celo uzyskanie info czy jak sobie rozbije namiot nad kanalem i bede pil piwo przed tym namiotem to bedzie problem (w sensie z piwem)

 

Wyjątek stanowią parki narodowe, strefa przygraniczna itd. tam są wyznaczone miejsca do biwakowania lub obostrzenia określają znaki informacyjne. Kanał jest teoretycznie w strefie nadgranicznej jednak wiem, że ludzie biwakują i tam. Z piciem alkoholu jest podobnie jak u Nas, nie zawsze można, a jednak się pije. Białorusini są bardziej zdyscyplinowanym społeczeństwem i w miastach piją głównie w barach jednak w weekendy wódka leje się strumieniami również na "biwakach" i nie jest to zakazane, ani ścigane. Ludzie piją "na wesoło" i szybciej zaproszą "obcych" do swojego ogniska/stołu niż dadzą im w ryja :icon_biggrin: jak to bywa u Nas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wróciliśmy. trasa przez Litwę, kurna co to za język nic nie jarzyłem, potem granica litwa, białoruś. Na litwie benzyna droższa niż u nas więc tankować przed granicą. Białoruś? trzeba wypełnić kwit na motor który zawiera pytania czy wwozisz broń i narkotyki ;) ale jakoś poszło. Jak ktoś nie zna cyrylicy i angielskiego to ma przerąbane ;) na białorusi OK, żarcie OK tylko trochę popadywało i Switeż obejrzałem z szosy. więcej jak ogarnę zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

22 VII 2011 zlot Rollig Anarchy w Łagojsku za Mińskiem. Ale w tym roku przy przyjmowaniu wniosków wizowych chcą ksero dowodu zapraszającego na Białoruś. Nie wiem na ile to restrykcyjne bo moje miła Pani w okienku warunkowo przyjęła...

ban1406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 VII 2011 zlot Rollig Anarchy w Łagojsku za Mińskiem. Ale w tym roku przy przyjmowaniu wniosków wizowych chcą ksero dowodu zapraszającego na Białoruś. Nie wiem na ile to restrykcyjne bo moje miła Pani w okienku warunkowo przyjęła...

ban1406.jpg

 

W jakim mieście kolega składał wniosek wizowy? Gdańsk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...