Skocz do zawartości

Czujnik temperatury


VinAlucard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od momentu, gdy Aprilia zaliczyła lot coś się dzieje z czujnikiem temperatury mianowicie, gdy przyśpeszam to pokazuje mi , że temperatura silnika spada, a gdy zwalniam wszystko wraca do normy. Na początku myślałem, że wibracje, ale jak na luzie dodam gazu to temperatura stoi. Miał może ktoś taki śmiszny przypadek? W którym miejscu motocykla szukać tego czujnika temperatury? :icon_eek:

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dośc naturalne gdy masz otwarty termostat.Przyspieszając studzisz płyn w chłodnicy i dlatego temperatura opada, a gdy stoisz jednak troche mocniej silnik się nagrzewa.

Ale zakładając usterkę czujnika bądź termostatu to:

Czujnik możesz sprawdzić omomierzem, znając z serwisówki zakres rezystancji.

Termostat do garnka i sprawdź czy się otwiera.

Myślę jednak, że masz syndrom powypadkowy, pomechanikowy itp. ale sprawdzić wypada jeśli masz jakieś podejrzenia.

Ważne abyś sprawdził czy wentylator się włącza.Czujnik od wskaźnika nie ma nic wspólnego z wentylatorem bo wentylator jest sterowany włącznikiem z reguły umieszczonym w chłodnicy.Sam wentylator możesz sprawdzić zdejmując wtyk z włącznika wentylatora i dotykając nim do masy.Wtedy wentylator powinien się uruchomić.

Włącznik możesz sprawdzić również w garnku używając omomierza.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dośc naturalne gdy masz otwarty termostat.Przyspieszając studzisz płyn w chłodnicy i dlatego temperatura opada, a gdy stoisz jednak troche mocniej silnik się nagrzewa.

 

 

Ja rozumiem, ale od motoru wali ciepło, odpalam i przy wkręcaniu na obroty licznik pokazuje temperaturę jak przy zimnym. Nie wierzę, żeby silnik w 5 sek z optymalnej temperatury ochłodził się do stanu jak "przed pierwszym porannym odpaleniem." :biggrin: Jutro podejmę walkę z tym fantem. Zobaczymy co z tego wyniknie. :icon_mrgreen:

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...