Skocz do zawartości

Problem z Banditem 1200- stuki w silniku


Adam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, od poniedziałku moto rozbieram na części pierwsze, bo zostaje ze mną jeszcze conajmniej 2 lata i muszę o nie zadbać. Jak znajdę przyczynę dam znać.

 

A propos wilgoci to bardzo możliwe. Od miesiąca codziennie dojeżdżam motocyklem do pracy, z czego 80% ostatnich wyjazdów było w deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl czas kiedy i ja musze zalozyc temat w tym dziale.

 

Mam problem z moim B12 `02. Odpalając go z rana, na zimnym silniku następują... nagłe zatrzymania? Coś jakby w gaźniki poszła dawka wody i na chwile nie było zapłonu. Dość głośne i głuche stuknięcia tylko na wolnych obrotach, nierównomiernie, zaraz po odpaleniu częściej. Po rozgrzaniu problem mija. W ramach podpowiedzi powiem, że właśnie przyszedł czas na regulacje gaźników i zaworów, może to ma coś ze soba wspolnego. Co sie mogło stać?

Witam.

Powiem tak: Ten Typ Tak Ma.

Nie u ciebie jednego jest ten objaw. Znam kilku posiadaczy B12 w których są identyczne objawy...w tym i mój. :D.

Przy zapalaniu zimnego motocykla daj ssanie.. przez 2-3 min trzymaj ok 2,5 tys obrotów , potem zejdź do 1,5-1,8 ... ubierz kurtkę , kask, rękawice i jadąc "powoli" rozgrzej sinik ...jak czujesz ,że reakcja na gaz jest dobra - zamknij ssanie.....i wszystko chodzi OK. Te "zatrzymania" są wtedy gdy zimny silnik ma za uboga mieszankę i i ma małe obroty .. obroty biegu jałowego 1,2. Nie martw się o to.... tak ma być :D

Pozdrawiam

nezka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Temat dawno nieodwiedzany, ale że u mnie też są w B12 takie objawy postanowiłem trochę poszperać po forum i znalazłem ten wątek.

Zauważyłem dokładnie to samo co pisał nezka, więc spoko skoro inni mają tak samo, to nie ma się czym martwić. widocznie ten typ tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...