Skocz do zawartości

PZU - Odszkodowanie


Rekomendowane odpowiedzi

 

Mialem wypadek motocyklowy.

Winnym byl kierowca samochodu - posiadam prawomocny wyrok sadu.

 

Motocykl szkoda calkowita. Kombinezon, kask, buty itd. wszystko uszkodzone lub zniszczone calkowicie - Uzyskalem juz odpowiednie odszkodowanie za utrate mienia.

 

Po wypadku trafilem do szpitala na obserwacje po 2 dniach wypisalem sie do domu.

Zglosilem roszczenia do PZU o utrate zdrowia, poniesionych krzywd itp - bole glowy, kregoslupa oraz nogi.

Dokumentacja lekarska to jedynie przyjecie do szpitala i wypis z przeprowadzonych badan.

Mialem kontakt ze strony ubezpieczyciela - proponuja ugode w wysokosci okolo 5.000 PLN.

Nie mam zielonego pojecia czy ta kwota jest standardem w takich sprawach, zastanawia mnie to z tego wzgledu iz bardzo zanizyli mi wartosc motocykla i musialem dodatkowo dochodzic praw w inny sposob.

 

Prosze o Wasze opinie i komentarze

 

pozdrawiam

squod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dokumentacja lekarska to jedynie przyjecie do szpitala i wypis z przeprowadzonych badan.

Mialem kontakt ze strony ubezpieczyciela - proponuja ugode w wysokosci okolo 5.000 PLN.

...

 

jezeli nic Ci sie specjalnie nie stalo, to uwazam, ze to dobra oferta - ja po 3 latach procesowania sie z Hestia dostalem 7500 za zlamane kolano i wybity bark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz sam ocenić czy taka kasa Ci pasuje. Jeśli odniosłeś czasowe obrażenia które już się zagoiły to chyba spoko kwota jest, 5k na ulicy nie leży. A jeśli masz trwałe uszkodzenia które wyraźnie utrudniają Ci normalne życie to walcz dalej. Z samego kierowcy-sprawcy możesz z "prywatnego" pozwu wołać więcej kasy. Dwa dni w szpitalu to mało, jakbyś został min.7 dni to wtedy sprawa byłaby poważna i miałbyś cel walczyć.

 

Dla mnie 5k byłoby OK. Przydałoby się więcej ale na myśl o sądach, walkach i niepewności odczuwam szczypiący ból w tyłku więc raczej bym się zgodził na tę kwotę.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...