Skocz do zawartości

mbx skrzynia


lionix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, jak biegi w dół nie wchodzą,a w górę bez problemu w MBX 80 to ten cały wybierak biegów jest zużyty ? który dokładnie element? Jak rozpoznać jego zużycie ?

http://images.cmsnl.com/img/partslists/shi...050e10_f1cf.gif

Jak rozpołowię silnik to trzba wymieniać łożyska i uszczelniacze?

Ma ktoś serwisówkę do tego? (nie fiszki :P )

 

Jak zdjąć magneto bez ściągacza?

 

Wie ktoś gdzie w tym silniku są blokady? Jak ostanio jeździłem nim 3 lata temu (od tamtej pory stoi pod ścianą w garażu) to cisął tylko 80 ;/ a był po remoncie

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zużył Ci się wybierak, czyli w elemencie 9 ten pierwszy ząbek od wałka. Uszczelniacze oraz łożyska zmieniasz w razie ich zużycia, choć mógłbyś je zmienić, jeżeli mają już troszkę przejechane. Za ściągacz chyba może posłużyć Tobie ściągacz z rometa. Serwisówki do tego motorka raczej nie znajdziesz, bo jej nie ma, ja sie z takową nie spotkałem. Blokady montowano tam na module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zdjąć magneto bez ściągacza?

 

Wie ktoś gdzie w tym silniku są blokady? Jak ostatnio jeździłem nim 3 lata temu (od tamtej pory stoi pod ścianą w garażu) to cisął tylko 80 ;/ a był po remoncie

 

bez ściągacze nie da rady. ono siedzi tam bardzo mocno. musisz zmierzyć gwint i podać wymiary tokarzowi żeby ci dotoczył ściągacz. a i należy pamiętać że tam jest lewy gwint :icon_exclaim:

 

chyba zwężka w kolanku, zbyt mało podgięte ograniczniki membran, zwężka w filtrze powietrza no i mała dysza

Edytowane przez czarekmbx

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Przy okazji połamałem tłok, buaha:D więc remont się szykuje pełną gębą :P

na wale też jest lewy gwint?

w ogóle patrzę, to ta nakrętka jest strasznie zjechana :O!!! i co teraz? jakieś pomysły? :P

uszczelniacze i łożyska też zmienię, a co. Swoją drogą cudowne ceny, za taki remont w DRZ zapłacił bym tyle co za 2 mbxy :D

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra odkręciłem

 

co się okazało: wszędzie są normalne gwinty, a ja kręcę jak ta pała w drugą stronę ;) a pokręciłem w lewo i pyk od razu zeszło, teraz tylko ściągacz do magneta i rura ;)

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...