Skocz do zawartości

Łyykend we Lwowie


Joajer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Guzik i Swiety macie obaj rację i zupełnie nie rozumiem o co się tak ciskacie...

ja na Ukrainie byłem ponad 60 razy i to co piszecie to są prawdy, która i ja tam zauważyłem... Bardzo dobra rada kolegi Zavtra o skanie dokumentów....

 

 

Pozdrawiam Wszystkich i Życzę miłych wrażeń z podróży po Ukrainie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik i Swiety macie obaj rację i zupełnie nie rozumiem o co się tak ciskacie...

ja na Ukrainie byłem ponad 60 razy i to co piszecie to są prawdy, która i ja tam zauważyłem... Bardzo dobra rada kolegi Zavtra o skanie dokumentów....

Pozdrawiam Wszystkich i Życzę miłych wrażeń z podróży po Ukrainie

ciskamy sie o slowo klucz: frajestwo :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój punkt widzenia i swoje doświadczenia.

Dokladnie o te słowo. Ja tak nie uważam, ale chyba tutaj nie ma kompromisu więc dyskusja zamknięta :biggrin:

NIKT NIE BEDZIE MI MÓWIŁ JAK MAM ŻYC - BO NIKT ZA MNIE NIE UMRZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i wróciłem z UA

musze podziekowac wszystkim lapowkodawaczom: milicja jest coraz bardzie bezczelna.

no i przy okazji wyrafinowana: nagrali mnie po cywilu na telefon komórkowy.

na szczęście ich praworządność poległa przy szczerym stwierdzeniu ze nie płacimy łapówek. panowie najpierw chcieli mnie do sadu ciągnąc, po pytaniu czy to telefon służbowy już był mandat. a po oświadczeniu ze nie płacimy łapówek dostałem dokumenty do reki i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oni kolego takiego ciekawego nagrali co wg. nadawało się do sądu? przejechałeś kogoś? ;) Jak na Białorusi przejechałem ciglą linię to jakiś oficer wojskowy jechał za mną tak długo, aż zatrzymał mnie GAY i zdał im relację z tego faktu :) kosztowało mnie to 10 zł... ale to było 8 lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oni kolego takiego ciekawego nagrali co wg. nadawało się do sądu? przejechałeś kogoś? ;) Jak na Białorusi przejechałem ciglą linię to jakiś oficer wojskowy jechał za mną tak długo, aż zatrzymał mnie GAY i zdał im relację z tego faktu :) kosztowało mnie to 10 zł... ale to było 8 lat temu :)

a myslisze ze ja wiem?

tak mi pokazal ze nic nie widzialem

a drugi raz nie dane mi bylo sie przyjrzec

wiem co zrobilem: zle pojechalem na rondzie, przekraczalem predkosci i ciagla- czyli normalnie jechalem jak w Polsce :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na UA mówcie milicjantom by wypisali mandat. Miejcie też w komórce wbity nr tel do Konsula czy Ambasady. Pytajcie milicjanta za co ten mandat i poproscie niech chwilkę zaczeka aż zadzwonisz do Konsulatu/Ambasady i zapytasz co Ci grozi za to wykroczenie i co masz zrobić :biggrin: Działa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na UA mówcie milicjantom by wypisali mandat. Miejcie też w komórce wbity nr tel do Konsula czy Ambasady. Pytajcie milicjanta za co ten mandat i poproscie niech chwilkę zaczeka aż zadzwonisz do Konsulatu/Ambasady i zapytasz co Ci grozi za to wykroczenie i co masz zrobić :biggrin: Działa!!!

ale to porada na wypadek ewidentnego przekroczenia przepisow? czy jak milicja ewidentnie przycina w ch..?

bo jakby bylo moja wina to czulbym sie jak frajer straszac ciecia konsulem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy trochę "odgrzewam" temat bo widzę, że wypowiadały sie w nim bywalcy na Ukrainie, ale przed ponad 2 laty, interesują mnie bardziej aktualne informacje, co z tego co było napisane pozostało bez zmian, a co zmieniło się na gorsze lub na lepsze:). Pod koniec maja wybieramy się przelotem do Lwowa z jednym noclegiem, może ktos wie gdzie można bezpiecznie i ciekawie przenocować, nie musi byc sam Lwów ponieważ preferujemy warunki w których mozna np rozpalic grila, za wszystkie info z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje byscie granice przekraczali w Rawie Ruskiej nasze Hrebenne -droga od granicy do Lwowa nówka cewka po remoncie na Euro (po zimie nie wiem jak bedzie wygladac ,ale moge napisac za jakis miesiac bo bede sie tam wybierac .

Na granicy nie ma juz za duzo papierkow jest tylko karteczka z numerem rejestracyjnym ,który na koniec trzeba oddac celnikowi (oczywiscie musi miec 2 pieczatki)reszta juz komputerowo załatwiaja i odprawa jest dosc szybka -motocykle gnaja do przodu.

 

A jesli chodzi o Milicje to nie nalezy placi mandatów -nic Wam nie zrobia a jesli juz koniecznie chca to niech pisza protokół z zatrzymania ,oczywiscie nie podpisywac sie pod nim ...ewentualnie napisac ze Milicjant żadał łapówki -te dokumenty ida do sadu i sa tłumaczone ,jak sadzice kto ma przej...:)

 

Gdy stoja i łapia na radar to Ukraincy przewaznie mrugaja swiatełkami ,jak u nas było jeszcze kilka lat temu -tam nikt nie lubi milicji .

 

to tyle ode mnie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...