Skocz do zawartości

Łyykend we Lwowie


Joajer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

musisz przygotować też pare Eurasów dla Milicji,

taa

i dupala niech podmyje bo oprocz kasy zechca co innego

to powielana bzdura i nakrecanie wyludzania kasy od leszczy z polskimi blachami- bo sie naucza w DAI ze kazdy ma dla nich prezent.

bylem na UA tyle razy i za ladne oczy nikt mnie zatrzymywal a zadnej lapowki nie zaplacilem. mandatu z reszta tez

 

1. jesli chodzi o nocleg- we Lwowie jest pelno miejsc noclegowych. poszukaj w necie chocby na lwow.info

2. drogi sa ch.... ale coz... we Lwowie tez sa slabe

3. granica- jak podjedziesz pod szlaban i ladnie poprosisz ze jestes turysta, jedziesz z daleka i dlugo droga cie czeka to pewnie cie puszcza bez kolejki- mi sie zawsze udaje.

 

Kolego jeśli nie byłeś na Ukrainie to się nie wypowiadaj.

Nie obrażaj, że dawanie łapówek to frajerstwo, bo w tym kraju nic nie załatwisz, w każdym urzędzie musisz smarować bo inaczej będziesz czekał tygodniami. I to nie jest FRAJERSTWO, tylko dawanie sobie rady w życiu.

A to że ty nie dałeś nigdy łapówki, to nie wiem czy się chwalisz, czy żalisz...

Bo mi osobiście jest cię szkoda.

bywam tam czesto

nie pie**ol bez sensu

to ze holdujesz frajerstwu zwanemu dawaniem lapowek to twoja prywatna sprawa i nieladnie wkrecac w to innych.

i zal ci ze nie dalem lapowki??? k... do czego ten kraj zmierza

 

jeden daje sobie rade glowa, inny dupa. dawani lapowek jest dawaniem dupy. prywatna sprawa.

i pisze o wycieczce

 

bo faktycznie robienie interesow bez wzjatek nie wychodzi

Edytowane przez Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym tygodniu na Ukrainie. Sambor, Stryj, Nowy Rozdół, Lwów. U nich również złoty słabo, udalo mi się zmienić po 2,37 to max. Bo zaczynały się kursy od 2,20

Benzyna w granicach 7,50.

Nemirof z uchem 1,7 litra, 69 hrywni (koło 30 zł ;-))

Niestety że byłem puszką to na powrót do kraju musiałem odstać 15 godzin na granicy (mrówki jego mać!)

I nawet udało mi się przejechać bez żadnej kontroli, a stali kilka razy ;-)

 

 

jeden daje sobie rade glowa, inny dupa. dawani lapowek jest dawaniem dupy. prywatna sprawa.

i pisze o wycieczce

 

Zazwyczaj danie łapówki polega na daniu jakieś 1/4 mandatu. Ale skoro tak piszesz to musiałeś mieć przykrą przygodę w życiu. To w takim razie ci współczuję :flesje:

Edytowane przez Swiety

NIKT NIE BEDZIE MI MÓWIŁ JAK MAM ŻYC - BO NIKT ZA MNIE NIE UMRZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w Deutsche Bank i wypłaty na całym świecie bez prowizji. Nie wiem jak wyglądają banknoty Ukraińskie to z konikami nie będę ryzykował, może następnym razem.

Wypłaty bez prowizji też nie są takie bez prowizji bo hrywny są przeliczane najpierw na dolary a potem dopiero na zł, ale myślę, że będzie ok.

O wiele gorzej jest z pogodą w tym roku.... :evil:

bankomaty na UA sa takie same jak u nas

jak nie masz zamiaru wydawac wiekszej gotowki to szkoda sobie d.. zawracac konikami- idz do banku i tyle. zaplacisz wiecej 4 złote- wielkie tam oszczednosci

tak samo olej jakies przeliczniki ze wezmiesz dolary, zamienisz na euro a potem na jeny a na koncu na UAH. i zarobisz na 100 $ 40 gr ;)

 

I nawet udało mi się przejechać bez żadnej kontroli, a stali kilka razy ;-)

musisz miec wyjatkowy styl jazdy skoro nie byles kontrolowany i uwazasz to za sukces

Zazwyczaj danie łapówki polega na daniu jakieś 1/4 mandatu. Ale skoro tak piszesz to musiałeś mieć przykrą przygodę w życiu. To w takim razie ci współczuję :flesje:

rozumiem. chciales blysnac. a na szybie pewnie masz naklejke: daje łapowki. po ukrainsku.

 

 

jeszcze ktos chce blysnac jakas rada nt poruszania sie po Ukrainie? moze wywieszanie bialej flagi?

udawanie Niemca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taki typ czlowieka jak ty jest pewne określenie, ale nie bedę go przytaczał bo kultura zabrania :bigrazz:

czyli masz dosc ubogi jezyk?

 

podsumowujac dyskusje:

1. twoja rada: miec kase na lapowki, dawac przy kazde okazji- najlepije zalozy sobie wielki napis: frajer (невдаха) zeby DAJ sie nie meczyl

2. moja rada- nie dac sie robic w ch... na kazdym kroku

 

wybor nalezy do zainteresowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masz dosc ubogi jezyk?

 

podsumowujac dyskusje:

1. twoja rada: miec kase na lapowki, dawac przy kazde okazji- najlepije zalozy sobie wielki napis: frajer (невдаха) zeby DAJ sie nie meczyl

2. moja rada- nie dac sie robic w ch... na kazdym kroku

 

wybor nalezy do zainteresowanych

Wtrącę się do dyskusji. Nitk nie jest frajerem żeby dawać łapówki wszędzie i każdemu,ale są sytuacje że trzeba wybrać: np.albo czekamy po zatrzymaniu przez patrol milicji dwa do trzech dni na ukaranie przez ukraiński sąd mandatem[bo taka jest oficjalna procedura] i płacimy w zależności od wykroczenia mnimum 100 dolców,albo dajemy na flachę i kurczaka i jedziemy dalej - czy to jest frajerstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do dyskusji. Nitk nie jest frajerem żeby dawać łapówki wszędzie i każdemu,ale są sytuacje że trzeba wybrać: np.albo czekamy po zatrzymaniu przez patrol milicji dwa do trzech dni na ukaranie przez ukraiński sąd mandatem[bo taka jest oficjalna procedura] i płacimy w zależności od wykroczenia mnimum 100 dolców,albo dajemy na flachę i kurczaka i jedziemy dalej - czy to jest frajerstwo?

owszem

zawsze na pierwszym miejscu stoi zdrowy rozsadek

 

tylko czy rozsadne jest sianie paniki pisaniem debilnych instrukcji ze za Bugiem trzeba miec zawsze kase na lapowki- tak jakby tam stali od granicy co 10 km i patrzyli przez lornetke czy ktos ma blachy z magicznymi literkami PL.

 

dostalem raz wniosek do ichniego sadu grodzkiego (ukaranie za przekroczenie predkosci)

nikt mi nie kazal nigdzie czekac

pojechalem do Polski i nikt mi nic nie przysylal (spisali moj adres)

potem wjezdzajac na UA tez nikt mi nic nie wspominal ze mam jakies zaleglosci platnicze na UA

 

nie ma takiej taryfy "minimum 100$" - chyba ze piszesz o jakiejs stawce lapowkowej ( za jazde 98km/h w terenia zabudowanych sad przyznawal 2 lata temu jakies 12 zł- byc moze stawki sie juz zmienily

 

 

z moich obserwacji swiadomosci naszych rodakow (bezporednich rowniez) wynika ze jak macha ktos bialo czarna laseczka to sie automatycznie wklada kase w dokumenty

takie podejscie tylko umacnia w przekonaniu DAI ze Polacy to dobre i bezproblemowe zrodlo gotowki i nakreca akcje- bywa tak ze daja sobie znac przez radio ze ogolili frajera i zeby nastepny woz tez sprobowal.

 

tak ze moja rada jest taka: jestes czysty to ci moga skoczyc

jak masz cos za uszami to wtedy musisz sobie skalkulowac

Edytowane przez Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie dawno nie byleś bo za 12 zł to możesz im wiesz co...

Zakaz wyprzedzania, prędkość ponad 30km wszystko się zaczyna od 250, 300 chrywni...

PS no to skoro jesteś taki porządny to czemu nie oplacileś tego mandatu.

Więc skończ już wypisywać swoje mądrości bo co ty ku-wa wiesz o życiu seksualnym mrówek... :cool:

NIKT NIE BEDZIE MI MÓWIŁ JAK MAM ŻYC - BO NIKT ZA MNIE NIE UMRZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie dawno nie byleś bo za 12 zł to możesz im wiesz co...

Zakaz wyprzedzania, prędkość ponad 30km wszystko się zaczyna od 250, 300 chrywni...

PS no to skoro jesteś taki porządny to czemu nie oplacileś tego mandatu.

Więc skończ już wypisywać swoje mądrości bo co ty ku-wa wiesz o życiu seksualnym mrówek... :cool:

1. 250 UAH to ile? raczej nie 100$

2. nie dawno nie bylem tylko dawno nie dostalem mandatu

3. nie zaplacilem mandatu bo go k.. nie dostalem. umiesz czytac? dostalem skierowanie do sadu grodzkiego

 

skoncz uprawiac chamistyke

 

no chyba ze jestes mrowka- wtedy d... nadstawiasz kazdemu w mundurze i kazdy wiez ze cie spokojnie wydyma i jak zechca to nawet udasz orgazm

masz fure z blachami LHR? LTM? to wiele tlumaczyloby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to ty zacząłeś tą dyskusje że każde danie łapówki jest frajerstwem. Nie wiem gdzie ty żyjesz ale są w życiu takie sytuacje gdzie poprostu trzeba posmarować żeby coś zyskać. Więc ty nie ubliżaj ludziom. Skoro masz takie podejście to ok, ale zatrzymaj je dla siebie... Myślę że dalsza polemika na ten temat nie ma sensu więc już nie wstawiaj tych swoich wypocin...

Żeby mieć blachy LTM to trzeba tam mieszkać...

NIKT NIE BEDZIE MI MÓWIŁ JAK MAM ŻYC - BO NIKT ZA MNIE NIE UMRZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to ty zacząłeś tą dyskusje że każde danie łapówki jest frajerstwem.

piszemy o wyjezdzie na UA

jak mi matka bedzie umierala to dam kazda lapowke jesli to pomoze

jesli przekroczylem predkosc to nie bo to nie jest istotna sprawa

nie mowiac juz o tym zeby dawac lapowki bedac niewinnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrócilem z Krymu, dwa razy zatrzymali nas milicjo-hieny, raz z powodu jazdy lewym pasem, dodam że były dwa pasy w jedną stronę. Trzeba było zapłacić po 100 hr od łba , następnym razem za przekroczenie predkości ( na 50 miałem 80 a radar pokazał 110) po 20 euro od łba (zawsze odpowiedzialność zbiorowa ). Można odmówić zpłaty i pozwolić sobie na sąd jeśli ma się czas i ochotę . Warto posiadać skan dokumentów i tym się okazywać , zauważyłem że hieny stoją tylko na głównych drogach, bocznymi mozna śmiało gonić bez obawy .

Co do Lwowa, odradzam wizyty na ścigaczach i podobnych , kocie łby, ogromne wyrwy i to wszystko poprzcinane torowiskami tramwajów . Jeśli traficie po deszczu macie lodowisko , poza tym piękne miasto . Polecam knajpkę " U Pani Stefy " jak się idzie deptakiem w kierunku od pomnika Mickiewicza do opery, po prawej stronie. Czysto, tanio , przyjemnie. Ludzie bardzo sympatyczni a nawet serdeczni .

Nie spotkałem nikogo z PL , nie wiem czy spotkalem jakikolwiek motocykl we Lwowie.

Jeśli ktoś ma ochotę jechać na Krym służę radą.

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraina, kraj jak każdy inny. Albania wywarła na mnie większe wrażenie.

Jedyne co mi się nie podobało to granica a ściślej czas na niej.

Co prawda mi się udało ale jak się ma pecha można spędzić wiele godzin na czekaniu.

Stali graniczni bywalcy opowiadają rzeczy niebywałe o Ukrainie, ja jakoś nie zauważyłem rzeczy nienormalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrócilem z Krymu, dwa razy zatrzymali nas milicjo-hieny, raz z powodu jazdy lewym pasem, dodam że były dwa pasy w jedną stronę. Trzeba było zapłacić po 100 hr od łba , następnym razem za przekroczenie predkości ( na 50 miałem 80 a radar pokazał 110) po 20 euro od łba (zawsze odpowiedzialność zbiorowa ). Można odmówić zpłaty i pozwolić sobie na sąd jeśli ma się czas i ochotę . Warto posiadać skan dokumentów i tym się okazywać , zauważyłem że hieny stoją tylko na głównych drogach, bocznymi mozna śmiało gonić bez obawy .

Co do Lwowa, odradzam wizyty na ścigaczach i podobnych , kocie łby, ogromne wyrwy i to wszystko poprzcinane torowiskami tramwajów . Jeśli traficie po deszczu macie lodowisko , poza tym piękne miasto . Polecam knajpkę " U Pani Stefy " jak się idzie deptakiem w kierunku od pomnika Mickiewicza do opery, po prawej stronie. Czysto, tanio , przyjemnie. Ludzie bardzo sympatyczni a nawet serdeczni .

Nie spotkałem nikogo z PL , nie wiem czy spotkalem jakikolwiek motocykl we Lwowie.

Jeśli ktoś ma ochotę jechać na Krym służę radą.

Jac

mnie tez zatrzymali za lewy pas

i za predkosc

czyli przyklad pokazuje ze nie zatrzymuja bez winy

a to ze daliscie tyle kasy to hmmm- trzeba bylo powiedziec zeby wypisali mandat

ja za lewy pas nic nie zaplacilem. powiedzialem ze w Polsce za to nie mam mandatow ;) i niech nie robia problemow bo to bzdura przeciez.

Edytowane przez Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...