Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono venturowcow , na początku

lipca wraz z plecaczkiem wybieramy się do Chorwacji.Mam kilka pytań w co musi być wyposażony motocykl ,jaką walutą najlepiej płacić i gdzie kupić dobre ubezpieczenie.Czy jadąc w ciemno mamy szanse znaleźć nocleg .Wszelkie wskazówki są mile widziane pozdrawiam.A może ktoś się chce przyłączyć do nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono venturowcow , na początku

lipca wraz z plecaczkiem wybieramy się do Chorwacji.Mam kilka pytań w co musi być wyposażony motocykl ,jaką walutą najlepiej płacić i gdzie kupić dobre ubezpieczenie.Czy jadąc w ciemno mamy szanse znaleźć nocleg .Wszelkie wskazówki są mile widziane pozdrawiam.A może ktoś się chce przyłączyć do nas

 

Ja byłem w maju na Węgry musisz wykupić winietę na autostrady w Chorwacji płacisz na bramkach nikt tam niczego szczególnego nie wymaga . Z noclegiem nie ma problemu są hotele a i zawsze możesz rozbić namiot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Yamaha Venture !!!

Od tygodnia jestem posiadaczem tej właśnie maszyny z 2006 roku. Do tej pory jeździłem przez 6 lat RoadStarem też super moto!

Nasówa się parę pytań z góry przepraszam, ale pewnie tak zawsze jest jak loguje sie któś nowy i chce od razu wiedzieć wszystko na temat swojej nowej zabawki.

Pewnie nie jednego zwas nurtował temat AUDIO i CB. Motor z USA i nie wszystko działa tak jak powinno chodzi o przestrojenie - ale myślę że można liczyć na wasze doświadczenie i pomoc.

Pozdrawiam Lewa w Górę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono venturowcow , na początku

lipca wraz z plecaczkiem wybieramy się do Chorwacji.Mam kilka pytań w co musi być wyposażony motocykl ,jaką walutą najlepiej płacić i gdzie kupić dobre ubezpieczenie.Czy jadąc w ciemno mamy szanse znaleźć nocleg .Wszelkie wskazówki są mile widziane pozdrawiam.A może ktoś się chce przyłączyć do nas

Zbysio w zeszłym roku jechałem pierwszy raz do Chorwacji i pierwszy raz na moto, pod tym linkiem znajdziesz mój opis wyprawy może coś Ci sie przyda

http://yamaha-dragstar.pl/viewtopic.php?t=15334

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18-20.07.2014 - Weekend w Świętokrzyskim

 

Ośrodek, w którym będziemy mieć bazę wypadową to : http://www.chanczadomki.pl/

Oczywiście w grę wchodzi pole namiotowe, bo rezerwacja domków w tym okresie graniczy z cudem.

W piątek w godzinach popołudniowych przyjazd do ośrodka, rozbijanie namiotów, wieczorkiem zrobimy ognisko.

Sobota i niedziela oczywiście jeżdżąca crossy.gifcrossy.gifcrossy.gifcrossy.gifcrossy.gifcrossy.gif

 

Do wyboru:

 

1).Opatów -romańska kolegiata Św.Marcina z XII w.Jeden z najcenniejszych zabytków romańskich w Polsce.

 

2).Góra Święty Krzyż - Sanktuarium Relikwii drzewa krzyża świętego.

 

3).Kurozwęki - zespół pałacowy z XIVw. przepięknie odrestaurowany przez właścicieli, którzy odzyskali zdewastowany pałac w latach 90-tych.

Dodatkową atrakcją jest jedyne w Polsce stado bizonów, które można obejrzeć na łąkach przy pałacu przejeżdżając specjalnymi pojazdami.

 

4).Szydłów otoczony murami obronnymi z Bramą Krakowską z XIVw. i doskonale zachowanym średniowiecznym układem ulic.

Jest tam też zabytkowy, gotycki kościół, unikalna synagoga z XVIw. i ruiny zamku.

 

5)Grabki Duże - oryginalny późnobarokowy pałac, którego dach przypomina wielki namiot.

 

6)Rytwiany - ruiny XVw. gotyckiego zamku, pałac Radziwiłłów, stara gorzelnia, cegielnia i tartak, a także XVIIw. klasztor tzw: pustelnia złotego lasu stanowiąca zabytek I klasy.

 

mercurius

Napisz coś o wyjeżdzie do Zamościa - z kąd startujecie którędy jedziecie i kiedy planujesz powrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji najlepiej używać miejscowej waluty[kuna] ,choć zawsze brałem euro,bo zwykle w tej walucie liczą za noclegi.Za autostrady i za zakupy płaciłem kartą.Jeśli chodzi o ubezpieczenie to zawsze wykupuje dodatkowe ubezpieczenie [a raczej zwrot kosztów leczenia w Hestii]a asistance na moto w Warcie,bo tu mam ubezpieczony motocykl.Tylko,że ja nigdy nie jeździłem do samej Chorwacji,zawsze zwiedzałem przy okazji Bośnię,Czarnogórę i Albanię.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend w siodle, sobota 28 czerwca

 

Przejażdżka: Warszawa - Lidzbark - Warszawa.

Zbiórka godzina 8:45 na parkingu Lidla przy ul. Głębockiej obok Trasy Toruńskiej.
Godzina wyjazdu 9:00.

http://goo.gl/maps/i7g5w

Zapraszam crossy.gifcrossy.gifcrossy.gifcrossy.gifcrossy.gif

 

mercurius



Mam też fajną metę - zamek krzyżacki w Przezmarku. Właścicielem jest znajomy i mogę nam załatwić noclegi. Wtedy mamy do wyboru, spać w pokojach lub na baszcie ;) Można też pod namiotem.

 

Robimy zlocik Venturek na zamku? Proponuję termin 14-17 lub 29-31 sierpnia. crossy.gifcrossy.gifcrossy.gifcrossy.gifcrossy.gifcrossy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...