Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Ja miałem i mam to samo...
Kupiłem Ventkę, ślizgało się, kupiłem cały zestaw sprzęgła w ASO.
Wymiana.
I za jakiś czas to samo ;(
Jest to ich bolączka, podobnie jak trakcja, wsteczny i kilka innych drobiazgów...
Ale jak ich nie kochać ;)

Ja jeżdżę na oleju MOTUL 5100
Pozdrawiam!

Dyzio

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tarcze wymieniłem po fabrycznym przejechaniu 10 tys. km bo się ślizgały ponownie na oryginały miałem olej Yamalube po wymianie zmieniłem olej na MOTUL 7100 10W40 teraz po przejechaniu przez cztery lata następnych 40 tyś km nie widzę objawów ślizgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem przez co mi się zaczęło uślizgiwać - od sprintu z pod świateł...
Zacząłem spokojniej jeździć i jak ręką odjął ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Dariow - @ Bodi możecie powiedzieć jakiej firmy kupowaliście tarcze sprzęgłowe?

A jeszcze lepiej gdzie lub linka do niech

To nie moje lenistwo z szukaniem tylko chodzi o sprawdzony produkt

 

A i jeszcze jedno jak wyglądała sprężyna i przekładki tez do wymiany czy zostały te co były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibii ja nie robię półśrodkami więc wymieniłem wszystko, tarcze i przekładki zamiennik kupowałem ze sklepu Larsonna (jakiej firmy nie pamiętam ale chyba wybrałem Lucasa) a sprężyna i uszczelka oryginał bo nie znalazłem zamiennika, całość z wymiana wyszło mnie chyba nie całe 1000 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam wszystkich szanownych.mam problem i mam nadzieję że wy szanowni mi ten problem pomożecie rozwiązać.otóż miałem wypadek - że złamana panewka kości udowej to pikuś, gorzej że połamałem prawy tzw. gołębnik czyli osłonę na nogi.nie mogę nigdzie tego znależć - być może wy szanowni wiecie gdzie mogę ten element dostać lub jak to po gospodarsku rozwiązać.będę bardzo zobowiązany za wszystkie podpowiedzi.



zapomniałem dodać że to jest moto z 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złamana panewka kości udowej to pikuś, gorzej że połamałem prawy tzw. gołębnik czyli osłonę na nogi.nie mogę nigdzie tego znależć

 

znajdziesz na allegro , kolega kupował i są w niższej cenie niż oryginały na ebay , ale jakość też nie ta co oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć

Pojawił się problem :(

Ventka zaczęła głośniej i nie przyjemnie "parkotać"

Problem jest z przodu dół chłodnicy tam słychać że jest głosniej i czuć że dmuchają spaliny

Obstawiam że zadziało się coś z zaworem odpowietrzającym spaliny bo gdzieś tam siedzi umiejscowiony.

Jeszcze nie rozbierałem i tu liczę na Wasze podpowiedzi bo nie chce za wiele rozdzierać tzn nie więcej niż trzeba

Robił ktoś coś przy tym trzeba ściągać chłodnice i spuszczać płyn.

Każda podpowiedź mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec już zrobione

Podpowiadam ja jak by ktoś potrzebował

Ściągamy gołębniki.

Na dole chłodnicy je korek spustowy odkręcamy pięknie płyn zlatuje

Na bokach chłodnicy góra dół 4 śrubki odkręcamy i schodzi chłodnica oczywiście trzeba delikatnie węże zdjąć w moim wypadku wystarczył górny

Okazało się spadł wąż jak kichnęła od zaworu odpowietrzającego spaliny.

Założenie węża opaska i po sprawie

Składamy w odwrotnej kolejności i na koniec ściągamy zbiornik i zalewamy płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hmmm, mam podobnie, ale ja chyba wiem dlaczego. Mam nieszczelny korek paliwa, sprawdziłem zdejmując i przechylajac.. Podczas jazdy, a szybę masz, pojawia się podciśnienie w przestrzeni między motocyklistą, a szybą. Wyciąga wtedy opary benzyny i wciągasz je jak gąbka.

wiesz.... może być jeszcze cos innego, to mój przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam kolegów .

Właśnie stałem się posiadaczem :biggrin:szczęśliwym :biggrin: VENTURKI.

Pozdrawiam wszystkich .

 

 

Witam.

Czy wątek ten jeszcze istnieje, czy jest już inna strona VENTUROWCÓW ?

Pozdrawiam.

 

Powitać kolegę. Teraz tylko szykować sprzęt na następny sezon :)

Pozdrawiam

Witam kolegów .

Właśnie stałem się posiadaczem :biggrin:szczęśliwym :biggrin: VENTURKI.

Pozdrawiam wszystkich .

 

 

Witam.

Czy wątek ten jeszcze istnieje, czy jest już inna strona VENTUROWCÓW ?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...