Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bezpieczniki mam pod metalowym bokiem z lewej strony i pod owiewką na nogi innych nie znalazłem a czy na pewno tam jest jakaś żarówka bo wiązka kabli wchodzi w licznik i tyle na kontrolki od kierunków czy tempomat itp oczywiście są ale od licznika nie wiem gdzie sprawdzić tą żarówkę ? Jeśli wiesz gdzie proszę o podpowiedź :) Pozdrawiam już prawie wiosennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nikt nic nie poradził więc zaprowdziłem maszynę do Liberty w Łodzi

 

No właśnie, pochwaliłem sie panom mechanikom co jest już wymienione i między innymi wspomniałem o oleju MOTUL, panowie stwierdzili że absotulnie nie powinno się lac tego oleju, że puchną od niego tarczki sprzęgłowe i że nawet teraz stoi u nich royal star właśnie z tą przypadłością.

Co wy na to, na jakich olejach jeździsie?

 

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wielka bzdura.Jeździłem na Motulu w Road Starze przez 50 tyś km,leję go kolegom do różnych sprzętów.Nawet Motula 8100 używam w samochodzie .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie yamahy leją olej Yamlube ,koledze robili tam moto .Mi też radzili żebym nie lał motula .Ile ludzi tyle opinii .

Co to za oliwa? Yamlube?!

Przelatałem 3 sezony na motulu po naście km. Nie miałem nigdy problemu.

Nie jest dla mnie jakąś sztywną zasadą lać oleje z górnej póły. Latałem maruderem i lałem Castrola z Media expert. Był czerwony.

Teraz do HD leję Millersa. 120 zł. za 4 litry. Daję radę. Ważne, aby parametry się zgadzały.

Zrobisz jak uważasz.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Motula 10W 40 7100 i 100% syntetyk ale się zawiesiłem po wizycie z koleżką w serwisie yamahy Wleje motula ,yamalube jest tańszy od motula .Też lałem zawsze motula do intrudera ,hondy i było OK



taki

post-26167-0-58723700-1459279830.jpg

Edytowane przez intruz25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - lałem cały czas Motula do RadStara i nic się nie działo powiem wiecej raz namówili mnie na zalanie silnika Castrolem i szybko zmieniłem spowrotem na pół syntetyk Motula - mając teraz Venture leję Motula i nic nie zauważyłem żeby się coś działo. Jestem właśnie przed wymianą i mam już Motula. Ciekaw jestem tej opini serwisu - ale znając serwisantów to sie nie dziwie że chcą żeby kupować u nich Yamalube.

 

Według instrukcji olej powinien spełniać normy SE, SF, SG lub wyższa

 

Olej silnikowy Motul

Typ Silnika: 4-suwowy Jakość: Technosynthese Zakres Produktów: Motocykle Lepkość: 10W40 API Standardy: API SG/SH/SJ/SL/SM JASO Standardy: JASO MA2 M033MOT112

 

Yamalube

NORMA: API SG
Numer homologacji JASO MA: M081 YMC 534 KLASA LEPKOŚCI SAE J 300 10W-40 Gęstość przy 20°C (59°F) ASTM D1298 0,864 g/cm³ Lepkość kinematyczna przy 40°C (104°F) ASTM D445 98,5 mm²/s Lepkość kinematyczna przy 100°C (212°F) ASTM D445 14,8 mm²/s Wskaźnik lepkości ASTM D2270 157 Stopień odparowania (% spadek masy) NFT 60 161 10,9 Temperatura zapłonu ASTM D92 228°C Temperatura krzepnięcia ASTM D97 -33°C Całkowita liczba zasadow ASTM D2869 8,4 mg KOH/g

 

 

Oto różnica...........

Edytowane przez Haytauer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tej opini serwisu - ale znając serwisantów to sie nie dziwie że chcą żeby kupować u nich Yamalube.

 

no nie jest dziwne bo to olej specjalnie dla serwisu yamaha to muszą sobie napędzać kasę a nie kupować coś z czego oni nic nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...