Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam ,chcialbym podzielic sie swoim problemem z Venturka ,a mianowicie strasznie mi plywa na zakretach ,i gdy jade po jakis nierownosciach ,asfalt bez dziur ,droga prosta idzie jak strzała ,mialem obawy ze to jakis luz na wahaczu ale wszystko dokrecone ,gdy energicznie poruszam kierownica na postoju to wchodzi w takie wibracje ktore zaczynaja sie od kierownicy i ida na tyl ,wychodzi na to ze to cos w przodzie ,łozysko glowki ramy bylo luzne zostalo dokrecone ,wiec sam nie wiem co to moze byc ,,moze ktos sie z tym spotkal,gdzie szukac przyczyny ,wiem ze przyczyn moze byc wiele ,ale moze ktos mial do czynienia z czyms takim ,bylbym wdzieczny za jakies pomysly ,lub namiar na kogos kto tym bym sie mogl zajac w okolicach Lubina ,legnicy ,Glogowa , z gory dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,chcialbym podzielic sie swoim problemem z Venturka ,a mianowicie strasznie mi plywa na zakretach ,i gdy jade po jakis nierownosciach ,asfalt bez dziur ,droga prosta idzie jak strzała ,mialem obawy ze to jakis luz na wahaczu ale wszystko dokrecone ,gdy energicznie poruszam kierownica na postoju to wchodzi w takie wibracje ktore zaczynaja sie od kierownicy i ida na tyl ,wychodzi na to ze to cos w przodzie ,łozysko glowki ramy bylo luzne zostalo dokrecone ,wiec sam nie wiem co to moze byc ,,moze ktos sie z tym spotkal,gdzie szukac przyczyny ,wiem ze przyczyn moze byc wiele ,ale moze ktos mial do czynienia z czyms takim ,bylbym wdzieczny za jakies pomysly ,lub namiar na kogos kto tym bym sie mogl zajac w okolicach Lubina ,legnicy ,Glogowa , z gory dzieki wielkie

Cześć ! Na poczatek sprawdź ciśnienie w oponach> Na przodzie powinno być 250kPa, w tyle 280kPa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kiedy zwalniam między 70 a 60 km/h kierownica wpada mi duże wibracje .Też nie wiem dlaczego ale muszę dokładnie zaobserwować kiedy i jak :dry:

Mialem to samo ,nie pamietam przy jakiej predkosci ale po puszczeniu kierownicy dostala takich wibracji ze az strach mnie oblecial ,mi pomoglo dokrecenie lozyska glowki ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na łozyskach koła przedniego zauwazylem slady rdzy (na jednym z łozysk)wlasnie szukam łozysk ,moze ktos zna namiary gdzie moge kupic ,a moze ktos pamieta rozmiar SIMERINGÓW na koło ,stare troche zostały zdeformowane przy sciaganiu i dlatego potrzebowalbym rozmiar ,najbardziej rozmiar wewnetrzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czajka67 sprawdź jeszcze jakie masz ciśnienie w zawieszeniu

 

intruz25 a sprawdzałeś wyważenie koła ?? no i ciśnienie w lagach ??

Witam ,spuściłem całkowicie z przodu żeby ją obniżyć .Było dobrze dopóki nie spuściłem powietrza z lag.Ale wczoraj zauważyłem że jeden deflektor przy lagach mam krzywo i prawą manetkę muszę cały czas pchać do przodu jak jadę .Muszę jednakowo je ustawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sam bym chętnie kupił oryginalny szparunek z 2008 -2010 roku,ale nie mam pojęcia kto je sprzedaje.

Szukając szparunków trafiłem na studio GRAFNET i czekam na próbki,ponoć robią wszystko.Teraz czekam na próbki.Z informacji wiem że każde takie studio zrobi pod warunkiem że będzie miało wymiary.Jak masz jakieś namiary to mi wyślij.Pozdrawiam

 

Witam,Panowie jestem po generalnym przeglądzie w serwisie Yamahy w Lubinie.Wymieniałem 4 oringi w komórach pływakowych,olej w silniku,dyfrze,filtr oleju paliwa,powietrza przedmuchane,płyny w chłodnicy,hamulcowe.,ogólnie sprawdzenie stanu klocków.luzów,tarcz itd...Warsztat nieduży, dużo skuterów jak na ten okres ale organizacja pracy doskonała.Obsługą mojej Godzilli zajął się Piotrek mechanik który na mechanice motorów w USA robił show !!,oraz sam Boski szef !!! Wiktor-śmiało mogę powiedzieć Profesor diagnosta.Jeszcze nigdy! nikt! tak sumiennie i rzetelnie w serwisie mnie nie obsłużył..W czasie wymian przyglądałem się takowym zabiegom i sam zadając przeróżne pytania byłem nauczany.Przyjemne z pożytecznym-brawo. Ze względu oczekiwania na oringi ,a były wysyłane z Holandi ,venturka moja stała u nich kilka dni bez jakichkolwiek insynuacji.Panowie koszty robocizny.wymian, części,filtrów,były tak atrakcyjne ,że śmiało mogę poleciść ten serwis na forum motocyklowym.Miód na serce.Biurem,częściami,cenami itd zajmuje się Pani Angelika Tel.076-8415007.Miła sympatyczna małżonka szefa.Polecam serdecznie wszystkim motocyklistom bez względy na markę posiadanego motocykla.Mają świetne kontakty,ceny na akcesoria,ico najważniejsze,we wszystkim można negocjować.

hejka a ile cie skasowali za taka przyslugie ,jak nie jest to tajemnica

Edytowane przez czajka67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...