Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.
Chciałbym zakupić jakąś konkretną nawigację myślę o Tom Tom Rider lub Garmin Zumo czy mógłby ktoś polecić jaka lepsza i jak ją podłączyć do motocykla aby komunikaty słyszeć w głośnikach kasku ? Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma.

Kolego a jaki masz model jeśli można wiedzieć ?

 

Garmin Zumo 350 którą ja mam nie ma wyjścia na słuchawki tylko po co słuchać tych komunikatów, jak kupiłem to podłaczyłem przez Bluetooth z moją Scalą i słuchałem tych wskazówek ale później mnie to znudziło

Czasami przydaje się słyszeć bo na motorze trzeba więcej uważać na drogę i otoczenie oraz innych użytkowników drogi niż na nawigację więc komunikat jest jak najbardziej na miejscu a na Bluetooch nie mogę podłączyć jak jestem podłączony do motoru kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaskoczę bo posiadam w moto nawigację Manta,którą testuję już 5 sezonów bez żadnych problemów, a dodatkowo słucham muzyki zgranej na karcie SD. Jak do tej pory drgania,kurz,deszcz, itp.nie wpłynęły na stan nawigacji za całe 189 zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma mocowania do kierownicy.

Przerabiałem temat i mam naklejoną taśmę (rzep) dwustronny na klapkę od kaseciaka. Jak jadę to ją przyklejam i jest ok.Powodem jest to, że jak damy na kierownicę to światło słoneczne odbija się od wyświetlacz i g.... widać. Jak szukałem to z daszkiem to była nawigacja smart gsm. Nie była tania więc wykorzystałem starą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaskoczę bo posiadam w moto nawigację Manta,którą testuję już 5 sezonów bez żadnych problemów, a dodatkowo słucham muzyki zgranej na karcie SD. Jak do tej pory drgania,kurz,deszcz, itp.nie wpłynęły na stan nawigacji za całe 189 zł. :)

Kolego ale zapewne używasz do niej specjalnego futerału który zabezpiecza przed kurzem i deszczem a jak widać na niej w słoneczne dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam 5" nawigację MODECOM MX3 z Auto Mapą. Ten rozmiar (miałem również 4,3") przetrenowałem w różnych okolicznościach przyrody i warunkach pogodowych i uważam za rozsądne rozwiązanie.Sposób zamontowania widać chwilami na filmach

,
oraz
.Uchwyt kupiony na allegro troszkę zmodyfikowałem aby ekran dał się ustawić na wrost. Nawigację mam podłączoną do gniazda AUX. Głośność i częstotliwość komunikatów trzeba ustawić tak aby były dobrze słyszalne (muzyka automatycznie się ścisza gdy nadawany jest komunikat z nawigacji). W słoneczne dni rzeczywiście mało co widać dlatego częstotliwość powtarzania komunikatów mam ustawioną 2x większą niż w samochodzie. Na pocieszenie mogę powiedzieć iż kolega kupił nawigację typowo motocyklową za 2500 PLN i w bardzo słoneczne dni widoczność mapy na ekranie nie jest idealna :blush: . Szukając nawigacji trzeba zwrócić uwagę na dobry procesor, który będzie w stanie w szybki sposób znaleźć alternatywną drogę a nie zastanawiać się przez 2 minuty zanim coś znajdzie.

Gdybym mógł służyć jeszcze pomocą to proszę pytać. :biggrin:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys69 jaką kamerką kręciłeś te filmiki bo akurat jestem na kupnie i szukam czegoś :)

http://allegro.pl/kamera-sportowa-motocyklowa-rowerowa-fullhd-rd990c-i4845989538.html

 

cena śmieszna w porównaniu do GoPro a jakość bardzo dobra (YouTube obcina jakość) Mam wszystko nagrane 1080 HD , jak puszczę na telewizor to .... :rolleyes: :biggrin: :rolleyes: :biggrin:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam 5" nawigację MODECOM MX3 z Auto Mapą. Ten rozmiar (miałem również 4,3") przetrenowałem w różnych okolicznościach przyrody i warunkach pogodowych i uważam za rozsądne rozwiązanie.Sposób zamontowania widać chwilami na filmach

,
oraz
.Uchwyt kupiony na allegro troszkę zmodyfikowałem aby ekran dał się ustawić na wrost. Nawigację mam podłączoną do gniazda AUX. Głośność i częstotliwość komunikatów trzeba ustawić tak aby były dobrze słyszalne (muzyka automatycznie się ścisza gdy nadawany jest komunikat z nawigacji). W słoneczne dni rzeczywiście mało co widać dlatego częstotliwość powtarzania komunikatów mam ustawioną 2x większą niż w samochodzie. Na pocieszenie mogę powiedzieć iż kolega kupił nawigację typowo motocyklową za 2500 PLN i w bardzo słoneczne dni widoczność mapy na ekranie nie jest idealna :blush: . Szukając nawigacji trzeba zwrócić uwagę na dobry procesor, który będzie w stanie w szybki sposób znaleźć alternatywną drogę a nie zastanawiać się przez 2 minuty zanim coś znajdzie.

Gdybym mógł służyć jeszcze pomocą to proszę pytać. :biggrin:

 

pozdr.

Kolego a gdzie jest to gniazdo AUX bo sprawdzałem że mogę nawi podłączyć do gniazda przy magnetofonie ale u Ciebie nie widać abyś tam miał coś podłączone ? A swoją drogą ciekawa wyprawa a zczególnie ten ostatni filmik :) W zeszłym roku byliśmy z żoną w Chorwacji okolice wyspy KRK motorem i w tym roku wybieramy się ale w dwa motory do Makarskiej w czerwcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam żadnego etui itp.niestety w słoneczne dni wszystkie nawi w moto mają wadę że nic nie widać :(

 

Jeżeli chcesz się podłączyć omijając wtyk przy kaseciaku to wystarczy zdjąć czachę i od strony wewnętrznej podłączyć się do końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...