Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zachlać ryja w zacnym towarzystwie to nie to samo :biggrin: :laugh:

 

pozdr.

Mądrego to i dobrze posłuchać. :)

Tak z innej beki. Wczoraj przestrajałem CB radio i wszystko pięknie chodzi, ale mam słabe pierdnięcie. Tzn. słyszę wszystko ok, ale słychać mnie prawie wcale.

Może to wina intercomu?? Mam ten co wszyscy ze strony intercomy.pl. Może ktoś miał podobny przypadek.

Lecę w sobotę do Koszalina na tydzień i było by miło coś pogadać, albo kogoś opier.... na trasie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mercurius jak dla mnie ok tyle ze ja w pierwszej połowie sierpnia mam urlop tak więc może lipiec, myślę że dariow też będzie zainteresowany

 

 

harbuz mam od samego początku po przestrojeniu ten sam problem ja słysze ale mnie nie słychać gość który mi przestrajał mówił mi że to problem po stronie samego zestawu poniewaz podczas nadawania to słychac jakiś trzask i tyle, później sprawdzałem na innym zestawie na spotkaniu w selpi w zeszłym roku i wtedy działało ok tak więć trza coś poprawić w zestawie z łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, zloty są po to, aby zacieśniać znajomości, a wiadomo, że jak się facet z facetem napije, to nawiązuje się przyjaźń do końca życia

Jest cel podróży i przyjemność.

Wymiana doświadczeń, porady techniczne, testy...

Wszystko w jednym.

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!!!

W sprawie interkomów mogę powiedzieć tyle że, Ja sobie zrobiłem sam takie coś. Najważniejszy jest mikrofon. Musi być różnicowy. Ja kupiłem na allegro taki mikrofon radziecki o nazwie DEMSZ-1. Zestaw działa, z tym że głos jest lekko przytłumiony. Myślę że na pewno byłby lepszy mikrofon Polskiej produkcji wyglądający identycznie jak demsz ale jego nazwa to MM217S firmy Tonsil. Jest to mikrofon lepiej wykonany niż demsz i dodatkowo jest wzmocniony. Jak uda mi się taki dostać na allegro to zaraz go kupię. W sklepie Tonsila kosztuje prawie 140 zł na allegro widziałem za 50-60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach mam Jurę Krakowsko - Częstochowską, zgrajmy się tylko terminami i spotkanie nie będzie takie trudne.

W rachubę wchodzi lipiec, sierpień :cool:

 

Jeśli chodzi o mnie, to po za nielicznymi wyjątkami nie uczestniczę w tego typu zlotach. Preferuję raczej turystykę motocyklową.

Jak mówi moja lepsza połowa: "Jak chcesz zachlać ryja ,nie musisz wychodzić z domu" :laugh:

gdybyśie chcieli sie "nachlac" i pojeśc swojskiego regionalnego jadła to zapraszam na zlocik do mnie (w zeszłym roku pogoda dała du i atrakcji było mniej) trunki też swojskie bez państwowej chemi ;) więcej info na plakacie

http://www.mkm.net.pl/pliki/news/2szm.jpg

parada po zameczkach przewidziana ewentualnie służę info na temat zamków jaskiń i co tam w pobliżu można zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harbuz, napisz proszę jak uporasz się z problem CB, noszę się z zamiarem kupna zestawu z łodzi, ale jak coś nie gra to się wstrzymam.

 

maniek1z, pod koniec czerwca namaluję plan imprez na lipiec

 

mercurius

Wczoraj przekładałem te przewody, różne kaski i dooopa. Nie ma nadawania. Jak podjadę autem to słyszę,ale musiałbym być sam jeden na 19 kanale. Tak po armagedonie :biggrin: .

Zaraz poszukam tel. do tych gości i niech coś myślą?? Skoro w goldasach to chodzi to tutaj też powinno działać? Jeżeli nie to sprzedają kiepski towar.

Jak coś to się odezwę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się spotkamy, to potestujemy.

Mi działa OK, jak jadę na trasie i czasami poproszę TIR`a o margines, to się dziwią, że mają na ogonie motorek, ale ustępują. Nie wiem jak jest z głośnością, ale faktycznie warto byłoby to sprawdzić ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw od gościa z Łodzi i CB które przestroił mi fachura który zajmuje się tym zawodowo ( CB i tachografy ) Po przestrojeniu zamontował i jeszcze dostrajał na motorze regulując długość anteny. Jak jadę proszę czasami o sprawdzenie gdzie mnie słychać - ok.3-4 km więc uważam że wszystko jest OK :cool:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18-20.07.2014 - Weekend w Świętokrzyskim

 

Ośrodek, w którym będziemy mieć bazę wypadową to : http://www.chanczadomki.pl/
Oczywiście w grę wchodzi pole namiotowe, bo rezerwacja domków w tym okresie graniczy z cudem.
W piątek w godzinach popołudniowych przyjazd do ośrodka, rozbijanie namiotów, wieczorkiem zrobimy ognisko.
Sobota i niedziela oczywiście jeżdżąca
crossy.gifcrossy.gifcrossy.gifcrossy.gifcrossy.gifcrossy.gif

 

Do wyboru:

 

1).Opatów -romańska kolegiata Św.Marcina z XII w.Jeden z najcenniejszych zabytków romańskich w Polsce.

2).Góra Święty Krzyż - Sanktuarium Relikwii drzewa krzyża świętego.

3).Kurozwęki - zespół pałacowy z XIVw. przepięknie odrestaurowany przez właścicieli, którzy odzyskali zdewastowany pałac w latach 90-tych.
Dodatkową atrakcją jest jedyne w Polsce stado bizonów, które można obejrzeć na łąkach przy pałacu przejeżdżając specjalnymi pojazdami.

4).Szydłów otoczony murami obronnymi z Bramą Krakowską z XIVw. i doskonale zachowanym średniowiecznym układem ulic.
Jest tam też zabytkowy, gotycki kościół, unikalna synagoga z XVIw. i ruiny zamku.

5)Grabki Duże - oryginalny późnobarokowy pałac, którego dach przypomina wielki namiot.

6)Rytwiany - ruiny XVw. gotyckiego zamku, pałac Radziwiłłów, stara gorzelnia, cegielnia i tartak, a także XVIIw. klasztor tzw: pustelnia złotego lasu stanowiąca zabytek I klasy.

 

mercurius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiksujący sterownik ??

 

To już drugi przypadek, gdy po krótkiej przerwie (postój na kawę) podchodzę do motocykla, przekręcam kluczyk i stwierdzam brak prądu.

Za pierwszym razem sprawdziłem bezpieczniki - wszystkie były sprawne, akumulator naładowany a prądu dalej brak. Rozłożyłem ręce, zrezygnowany jeszcze raz przekręciłem kluczyk w stacyjce, no i cud wszystko działa. Podejrzenia padły na stacyjkę. Przez tydzień nic się nie działo, aż do wczoraj. Wychodzę z baru, wciskam kluczyk w stacyjkę, przekręcam i znów brak prądu. Przez 20 minut przekręcam kluczykiem w prawo i lewo i nic. Znów zrezygnowany od niechcenia przekręcam kolejny raz kluczyk i zaświecają się kontrolki i światło mijania. Uradowany naciskam starter i cisza, rozrusznik ani drgnie. Co jest? Kolejne próby nic nie wnoszą, prąd już jest, rozrusznik nie kręci. Naciskam starter jeszcze raz, zapalił :blink: Dojechałem do domu, zgasiłem motocykl, ciekawy czy teraz zapali przekręcam kluczyk w stacyjce, naciskam starter - działa !!!

Mam wrażenie jakby komputer czasowo odcinał energię, czy też rozrusznik. Spotkaliście się już z czymś takim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Adama Wujakowsiego - On pracował wiele lat w ASO Yamaha, a teraz ma swój serwis na ul. Ordona 2a, 01-237 Warszawa, tel. +48784566161.

Jak chcesz, to z Nim pogadam, bo planuję Go odwiedzić w poniedziałek - wymiana oleju (ze wstydem się przyznam, że jeszcze nie miałem czasu...)

Możemy razem tam podjechać.

Jak mi podasz VIN, to spróbuję z YAMAHA PL załatwić Ci manual do Twojego egzemplarza.

 

Jeżeli jesteś dziś w domu, to możemy się spotkać.

Wczoraj pracowałem, ale dziś mam wolne i planujemy spacer po Warszawie, może jakiś piwo na Starym Mieście.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...