Skocz do zawartości

Upadek podczas nauki jazdy :(


Luisiana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak KS radzi, kup coś z ABS`em, w końcu to jest wynalazek dla tych co nie potrafią jeździć.

 

Rzeklbym dla tych ktorzy chca miec komfort psychiczny.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa. Jeżdżąc z ABS miałem ten "komfort" za każdym razem myśląc "Czy to urządzenie aby na pewno da radę mnie zatrzymać przed skrzyżowaniem?". :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa. Jeżdżąc z ABS miałem ten "komfort" za każdym razem myśląc "Czy to urządzenie aby na pewno da radę mnie zatrzymać przed skrzyżowaniem?". :biggrin:

 

Gurim, wez przestan sie osmieszac, bo zal mi sluchac tych wywodow,

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako młody kierowca bardzo rzadko hamuję przednią tarczówką. Nie ma u mnie dróg na nią, ale jeżdżę najczęściej z tyłem bębnowym, choćby miało się zblokować.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako młody kierowca bardzo rzadko hamuję przednią tarczówką. Nie ma u mnie dróg na nią, ale jeżdżę najczęściej z tyłem bębnowym, choćby miało się zblokować.

 

To przeczytaj jeszcze raz, to co napisano powyżej, i zweryfikuj poglądy, zanim w krytycznej sytuacji wrypiesz się pod ciężarówkę na skrzyzowaniu.

 

 

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz hamować na asfalcie z wysypanym piachem przednim hamulem to proszę bardzo. Tylko nie wiem, czy później odp od Ciebie na forum otrzymam :)

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można sobie hamować tyłem ale tylko w bezpiecznych warunkach i motocyklem który rozwija do 40km/h choć to też jest nie wskazane. Mieliśmy znajomego który tak hamował i dlatego jeździł zawsze z tyłu, lżej nam się wtedy na duszy robiło a i zawsze było na coś śmiesznego można popatrzeć. Rozbił w końcu motocykl.

 

 

Każdy, absolutnie każdy motocyklista ma wypadek mniejszy większy i jest on bardzo zbawienny dla niego samego uczy pokory, doświadcza ciało i umysł. Także jak już go mieć to najlepiej na czyjejś maszynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz hamować na asfalcie z wysypanym piachem przednim hamulem to proszę bardzo. Tylko nie wiem, czy później odp od Ciebie na forum otrzymam :)

 

 

 

Wszędzie generalnie hamujemy przednim nawet jak trzeba to na zapiaszczonym asfalcie jadąc na wprost,ale z wyczuciem! :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz hamować na asfalcie z wysypanym piachem przednim hamulem to proszę bardzo. Tylko nie wiem, czy później odp od Ciebie na forum otrzymam :)

Najpierw napisałeś, że - generalnie - rzadko hamujesz przodem, nie odwracaj kota ogonem i mnie nie ucz co jest poprawne, a co nie.

Poczytaj książki:

Motocyklista doskonały.

Przyspieszenie.

Pełna kontrola.

Dopiero ponownie podejmiemy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz hamować na asfalcie z wysypanym piachem przednim hamulem to proszę bardzo. Tylko nie wiem, czy później odp od Ciebie na forum otrzymam :)

 

To przed Toba zawsze jedzie jakas piaskarka i sypie piasek ? ? ? To, ze na jakims skrzyzowaniu tenze moze lezec z tym moge sie zgodzic, inny aspekt, to moze masz nieprawidlowa linie jezdzenia przez srodek, gdzie jest go zawsue wiecej niz na " wyjezdzonym " pasie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie ty mieszkasz ? W Syrii ?

Dobrze przepraszam. Nie mieszkam w Syrii tylko we Włodawie. Nie rozumiem tylko jak można hamować przednim hamulcem na piaskowej drodze, gdyż łatwo się wywrócić. A teraz praktyka. Dzisiaj wyjechałem na miasto i używałem jedynie hamulca przedniego. Bardzo dobrze mi się hamowało na kawałkach czystych bez piachu i kałuż. Natomiast na skrzyżowaniu, gdzie jest piach było słychać szuranie kołem po asfalcie(to przez piach) oraz lekkie drżenie kierownicy. Poza tym bardzo dobrze mi się jeździ. Praktyka swoje robi. Będę próbował dalej ;) . Pozdrawiam.

 

PS. Zawsze jeżdżę z prawej strony pasa na kawałku wyjeżdżonym przez prawe koło samochodu. Tam jest zawsze najmniej piachu.

PS2. Jeżeli ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie w tym temacie to proszę bardzo: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...0entry1628295

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...