Skocz do zawartości

Europa Zachodnia


Sawyerek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zacznę od tego, że udało mi się wywalczyć 1,5 miesiąca urlopu od początku czerwca do połowy lipca :buttrock:

Czyli od jakiegoś miesiąca siadam sobie wieczorem i planuję wypad na zachód Europy, co by wiele zobaczyć i wiele przejechać.

 

Generalnie założenia mam trzy:

- zwiedzenie większości muzeów motoryzacyjnych (Ferrari, Lamborghini, Ducati, Porsche, French National Motor Museum, Mercedes, Audi, BMW)

- Portugalia i północna Hiszpania.

- Alpy :icon_biggrin:

 

Szczegóły dotyczące wyjazdu:

- wyjazd 6 czerwca z Kielc

- z racji długości wyprawy nocleg najczęściej w namiotach i co jakiś czas w B&B

- dzienne przeloty (nie licząc początku i końca) do 500 km, najczęściej 200-300 km.

- powrót ok 15 lipca.

 

Co do punktów, które jestem zdecydowany zobaczyć, to są to (zgodnie z planowaną trasą):

- szybki przelot do Włoch, następnie Modena i pierwsze muzea (Ferrari, Lambo, Pagani Zonda).

- przejazd wybrzeżem Morza Śródziemnego do Hiszpanii (tu jeszcze nie mam sprecyzowanych punktów, może z wyjątkiem Nicea, bo bardzo mi się ta mieścinka podoba ;)

- Hiszpania: Barcelona, Grenada, Malaga, Ronda (w tym jak się uda to najwyższa przełęcz w Europie), Gibraltar, Sewilla

- Portugalia: Lizbona, Porto + jakieś mniejsze mieściny jak Braga czy Guimarães no i co tam jeszcze będzie ciekawego, generalnie ok 1 tygodnia chciałbym tam spędzić.

- Hiszpania: Asturia, w tym Park Narodowy Picos de Europa, następnie przejazd w Pireneje i Andorra (tu mam już wstępnie wyszukanych kilka tras, np N260 koło Andorry, L511 itp).

- Francja: tutaj tylko szybki przelot przez środek kraju, bez szczególnych miejsc do zobaczenia.

- Niemcy: Szwarzwald i muzea samochodowe (akurat wszystkie w miarę blisko siebie:)

- Szwajcaria: okolice Andermatt, Furka Pass, San Gottardo i inne

- Austria: klasyki czyli Silvretta Hochalpenstrasse, Nockalmstrasse, Grossglocknerhochalpenstrasse, Malta Hochalmstrasse

- Włochy: Stelvio, Garda i generalnie Dolomity.

- Powrót do PL.

 

Plan wydaje mi się w miarę ambitny ;)

 

Miałbym prośbę do bardziej doświadczonych podróżników o wskazanie co ciekwaszych miejsc na planowanej trasie.

 

Oczywiście wszystkich chętnych na taką wyprawę zapraszam do kontaktu:). Ponieważ zdaję sobie sprawę, że znalezienie innych osób mających akurat 1,5 miesiąca wolnego i chcących pojeździć po europie zachodniej może być trochę trudne, to jakby ktoś chciał się dołączyć na któryś z odcinków (np Alpy od początku lipca) to również proszę o kontakt. Jedyny warunek: sprawny moto :). Ja sam będę jechał xj6 diversion (na zdjęciu), więc prędkości przelotowe będą raczej poniżej bariery dźwięku;)

 

Pozdrawiam

 

Sawyerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja chętnie pisałbym się... lecz 1,5 miesiąca... nigdy w życiu nie uzyskałbym tyle urlopu... 2 tygodnie max

500km bez szczególnego zwiedzania dasz radę... w górach raczej mniej.. krótsze trase... a gdy chcesz zwiedzać te muzea... to może okazać 200km sukcesem... :)

 

Ale Ty nie masz się co martwić... 1,5 miesiące na pewno wystarczy :)... zazdroszczę

Edytowane przez Maestro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

St. Gothardo Ci odradzam ( chyba, ze nie ta trasa jechalem :icon_mrgreen: ) , St Bernardino bije go w kazdym calu na leb.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie pisałbym się... lecz 1,5 miesiąca... nigdy w życiu nie uzyskałbym tyle urlopu... 2 tygodnie max

500km bez szczególnego zwiedzania dasz radę... w górach raczej mniej.. krótsze trase... a gdy chcesz zwiedzać te muzea... to może okazać 200km sukcesem... :)

 

Ale Ty nie masz się co martwić... 1,5 miesiące na pewno wystarczy :)... zazdroszczę

 

Jak masz ochotę wspólnie polatać w Alpach przez jakieś 1,5 tygodnia od początku lipca, to zapraszam:) albo włoskie muzea na początku czerwca

 

St. Gothardo Ci odradzam ( chyba, ze nie ta trasa jechalem :icon_mrgreen: ) , St Bernardino bije go w kazdym calu na leb.

 

:crossy:

 

Nie jechałem żadnym z nich, St Gothardo znalazłem w jakimś opisie wypraw w Alpy, dzięki za info :flesje:

 

Weź parę dużych kart pamięci do aparatu :lalag:

PS. Ku**** już zazdraszczam wyjazdu :icon_twisted:

 

Właśnie próbuję się zorientować jakie największe wejdą do mojego aparatu (Canon S2 IS) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Ja planuję wypad do Włoch i Austrii. Włochy: Pesaro, Florencja, Piza-inne zwiedziłem. Austria: Dolomity, Nockalmstrasse. Niezbyt wygórowany plan, ale chcę tez parę dni pobyczyć się na plaży z masztem do góry. Mam obcykane kampy, bo śmigam tam co roku. Jadę na XJ6N. Pewnie będzie to 2 połowa lipca. Fajnie by było się zgadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Ja planuję wypad do Włoch i Austrii. Włochy: Pesaro, Florencja, Piza-inne zwiedziłem. Austria: Dolomity, Nockalmstrasse. Niezbyt wygórowany plan, ale chcę tez parę dni pobyczyć się na plaży z masztem do góry. Mam obcykane kampy, bo śmigam tam co roku. Jadę na XJ6N. Pewnie będzie to 2 połowa lipca. Fajnie by było się zgadać.

 

Dzięki za zaproszenie Yamamoto1, chętnie bym się zgadał, ale mi niestety urlop kończy się 15 lipca, więc na 2 połowę lipca nie dam rady. Chyba że dasz radę w pierwszej połowie, to dawaj znać :flesje:

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie Yamamoto1, chętnie bym się zgadał, ale mi niestety urlop kończy się 15 lipca, więc na 2 połowę lipca nie dam rady. Chyba że dasz radę w pierwszej połowie, to dawaj znać :flesje:

 

Pozdro.

A no zobaczymy, jaka aura bedzie. Niemniej możemy spotkać sie wczesniej w celu wspólnego dopracowania szcegółów jakby co. Ja urlopu będę miał ok, 2 tyg przy kupie, ale moge sobie poprzestawiać różnie, oprócz początku sierpnia.

nara. P.S. Jak Ci się śmiga xj6? Bo mi :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no zobaczymy, jaka aura bedzie. Niemniej możemy spotkać sie wczesniej w celu wspólnego dopracowania szcegółów jakby co. Ja urlopu będę miał ok, 2 tyg przy kupie, ale moge sobie poprzestawiać różnie, oprócz początku sierpnia.

nara. P.S. Jak Ci się śmiga xj6? Bo mi :lalag:

 

Spoko, można się zorganizować wcześniej, choć ja nie zamierzam specjalnie planować szczegółów trasy, tylko wyszukać punkty, które koniecznie chcę zobaczyć/trasy którymi chcę się przejechać + listę rezerwową i w drogę :icon_biggrin: Do tego dobra mapa i GPS w tel (aby znaleźć jakieś szczegóły po drodze).

 

A co do xj6, to jak na razie super, choć moja opinia nie jest raczej miarodajna, bo na razie na niczym innym nie jeździłem (oprócz R1 i SpeedTriple, ale to na testach i koncentrowałem się bardziej na tym, aby za mocno nie odkręcić manetki niż na motocyklu ;) )

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...