Skocz do zawartości

dobieranie tłoka


czarekmbx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. przyszedł czas na szlif cylka. niestety cylinder już został przeszlifowany do wymiaru 40.00mm a to jest ostatni bo już na wymiar 40.25mm nie można dostać tłoku. postanowiłem że dobiorę tłoczek od innego moto. decyzja padła na honde dio bo jej wymiar tłoka jest najbardziej zbliżony do mojego i co najważniejsze można dostać tłok na wymiar chociażby 41mm. tutaj podaję link z aukcjami tłoków do mbx-a i do dio:

mbx: http://moto.allegro.pl/item995264280_tlok_...al_39_00mm.html

dio: http://moto.allegro.pl/item980695012_tlok_...pl_39_00mm.html

da w ogóle rade pod pasować ten tłok od dio do mojego? jakie zmiany musiałbym wprowadzić w tłoku? może jakaś grubsza uszczelka pod głowice ewentualnie cylinder??

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok powieneś kupić przed szlifem. Wtedy szlifierz szlifuje ci cylinder pod tłok. Lepszej klasy tłoki mozna ciaśniej spasować z cylindrem (mniejszy luz).

Tłoki które tu podałeś różnią się wysokością. Prawdopodobnie będą różniły się też wysokością okien. W konsekwencji moze być tak, że narobisz się kasę utopisz a moto nie będzie miało mocy.

Sprawdż tłok od hondy bali lub od keeway. Powinny mieć bardziej zbliżone wymiary do mbx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś dać podkładkę pod cylindrem o grubości 3mm.

Poza tym nie warto kupować chińskich tłoków za 20zł, sam szajs. Ostatnio zakładałem identyczny, nie dość że spuchł się po dwóch kilometrach to w dodatku srebrna powłoka na pierścieniach zdążyła się zetrzeć.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tłok made in taiwan. trochę lepsza jakość od chińskich tłoków.

Choć niektóezy pacjenci zajechali taki tłok w kilkaset km. Ale to takie typy gdzie na dotarciu próbowali sprawdzać v-max i dziwili się że tylko 60km/h jadą.

Ale są też tacy którzy na takich jeżdzą i nie narzekają.

Czyli nie da się jednoznacznie odpowiedzieć co to za jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomyślałeś zeby poszukać cylindra do MBXa który jest nieco mniej zużyty? Może od MBX 80 pasuje ;>

 

na pewno będzie to łatwiejsze niż kombinowanie z za wysokimi tłokami i tańsze od wstawiania tulei... tłok od kiłeja wygląda nieźle na wysokość i średnicę, ale jak są ustawione zamki? i czy mniejsze wycięcie na bokach płaszcza nie będzie problematyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...