Skocz do zawartości

Problem z elektryką - FZS 1000, 2001r


Marecki_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wracając wczoraj wieczorem do domu, zauważyłem, że powyżej 8,5tys obrotów, żarzą się obydwie kontrolki kierunkowskazów i wówczas nie mogę włączyć kierunkowskazu czy też świateł awaryjnych. Sprawdzałem dziś ładowanie i w każdym zakresie obrotów jest wszystko w normie, zarówno pod obciążeniem (światła), jak też bez włączonych żadnych odbiorników. Czyli alternator i regulator napięcia są ok. Obrotomierz też żadnych błędów nie wskazuje. Nie mam pomysłu czym to jest spowodowane...Spotkał się ktoś z Was z taką przypadłością, lub domyśla się czym to może być spowodowane?

<<=== BORN TO RIDE ===>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, akumulator jest nowy i sprawny. Moje podejrzenie pada na alarm, gdyż przed tym zdarzeniem podczas jazdy, motocykl zgasł i załapał i tak 2 razy. Myślałem, że to jakiś syf w paliwie, lecz może to mogło by być przyczyną. Wczoraj przejrzałem instalację, przekaźnik, przeczyściłem masy i styki - wszystko było ok, a kierunki i kontrolki na wysokich obrotach żarzą... Dziś biorę się za alarm, spróbuje go rozłączyć i zobaczę czy będzie tak się dalej działo :buttrock:

 

 

:biggrin: :biggrin: :biggrin:

No więc, problem rozwiązałem :icon_mrgreen: Przyczyną faktycznie był alarm. Już go rozbroiłem i wymontowałem z motocykla. Teraz wszystko wyśmienicie pracuje. Czas poszukać nowy jakiś sensowny alarm. Pozdro :buttrock:

Edytowane przez Marecki_

<<=== BORN TO RIDE ===>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...