Skocz do zawartości

brak luzu w Hondzie MB 8


api
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukałem na forum podobnych tematów, lecz tyczyły się 4T, a mianowicie-moja MB nie ma luzu podczas pracy silnika, wbije 1 na postoju ale już N i dalszych biegów nie. Podczas jazdy-no problem, wszystko wchodzi cacy, tak samo jak na zgaszonym silniku. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim rozpołowisz silnik:

 

1. spróbuj na postoju na pracującym silniku próbować wrzucić luz bujając motocyklem lekko w przód i w tył.

 

2. podreguluj sprzęgło bo prawdopodobnie ciągnie

 

3. wymień olej w skrzyni biegów

 

Powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim rozpołowisz silnik:

 

1. spróbuj na postoju na pracującym silniku próbować wrzucić luz bujając motocyklem lekko w przód i w tył.

 

2. podreguluj sprzęgło bo prawdopodobnie ciągnie

 

3. wymień olej w skrzyni biegów

 

Powinno pomóc

 

Wiec tak: Olej wymienilem, sprzeglo gitarka, po zmianie tarcz i sprezyn, bujam i na odpalonym nie chce wejsc :/ ale czasem, jak tylko lekko dotkne dzwignie, bez sprzegla to wchodzi luz, na postoju oczywiscie. A wogole jak zapinam 1 to jak w harley-u wchodzi! Takie charakterystyczne glosnie harghh klik i bieg zapiety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIPOL to raczej nie najlepszy pomysł. Może powodować sklejanie tarcz i nie nie rozłączanie sprzęgła.

 

Jaki olej? Nie wiem. Poszukaj w jakiejś serwisówce lub zadzwoń do serwisu Hondy. Myślę że to nie powinien być duży koszt. Przypuszczam że do twojej skrzyni nie wchodzi więcej niż litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIPOL to raczej nie najlepszy pomysł. Może powodować sklejanie tarcz i nie nie rozłączanie sprzęgła.

 

Jaki olej? Nie wiem. Poszukaj w jakiejś serwisówce lub zadzwoń do serwisu Hondy. Myślę że to nie powinien być duży koszt. Przypuszczam że do twojej skrzyni nie wchodzi więcej niż litr.

Wiec tak, olej juz mam :), mam tez inne pytanie, jezeli sprzeglo ciagnie, a zostaly wymienione jedynie sprezyny to wina lezy po stronie tarcz? Bo u mnie te "tarcze" byly uzywane, wiec sadze, ze ich czas zgonu nadszedl, a regulacja sie konczy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałeś już odpowiedni olej i ciągnie?

 

No cóż może tarcze są krzywe. Spróbuj najpierw pojeździć trochę na tym właściwym oleju że by wypłukał ten hipol z między tarcz.

 

Czyli najpierw pojezdzic na dobrym oleju a potem sprawdzac tarcze... Bo jest tak, ze jak wbije 1 i wcisne sprzeglo, to czuc, ze motocykl podczas dodania gazu rusza do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie ciągnie.

 

Spróbuj trochę pojeździć jak to nic nie da to musisz rozebrać sprzęgło, sprawdzić czy nie są krzywe tarcze(najlepiej na kawałku szyby), i zmierzyć ich grubość. Ich minimalna grubość powinna być podana w serwisówce. Jeśli są za cienkie - czeka Cię wymiana. Może wystarczy tylko rozmontowanie sprzęgła, wyczyszczenie tarcz i ponowny montaż.

 

P.S. A może jak wymieniałeś sprężyny to coś źle poskładałeś i dla tego brakuje Ci regulacji? Np. wstępne ustalenie dźwigni tej przy deklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie ciągnie.

 

Spróbuj trochę pojeździć jak to nic nie da to musisz rozebrać sprzęgło, sprawdzić czy nie są krzywe tarcze(najlepiej na kawałku szyby), i zmierzyć ich grubość. Ich minimalna grubość powinna być podana w serwisówce. Jeśli są za cienkie - czeka Cię wymiana. Może wystarczy tylko rozmontowanie sprzęgła, wyczyszczenie tarcz i ponowny montaż.

 

P.S. A może jak wymieniałeś sprężyny to coś źle poskładałeś i dla tego brakuje Ci regulacji? Np. wstępne ustalenie dźwigni tej przy deklu.

 

Szczerze wątpie bo jak dalem podkladki pod linke to za mocne naciagniece regulacji powodowalo, ze motocykl nadal ciagnie ale jak sie juz ruszy i da mu sie gazu to sie slizga... Ja to zawsze mam pecha z tymi sprzeglami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...