Skocz do zawartości

paliwo bezsiarkowe


Gość Bor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, na stacjach benzynowych, można kupić benzynę tzw. bezsiarkową, Stąd moje pytanie. Czy można w silnikach motocyklowych stosować takie paliwo? Czy wiążą sie z tym jakieś konsekwencje? Na innych forach, opinie są podzielone. Jedni twierdzą, że tak, Inni że tylko w starszych jednostkach.

Tutaj szukałem i nie znalazłem nic na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że te paliwa mają mniejszą ilość siarki a nie całkowity brak. Gdzie takie paliwa widziałeś?

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, a mogę się mylić, bo wiedzę posiadam od kumpla co pracował na stacji, to są paliwa które mają mniej tej siarki. A kosztują więcej. I ewidentnie jesteśmy oszukiwani bo ilość tej siarki jest płynna. W każdym transporcie inna, i na ogół jest tak że jest jej niewiele mniej niż w tej normalnej. Podobno na prośbę powinni ci to udostępnić na każdej stacji. Co do używania jej ze względu na aspekty techniczne to nie wiem, uważam że nie opłaca się przepłacać.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa tu pewnie o paliwach typu SupraDiesel, Suprema czy V-Power Diesel z tym ze trzeba wziac pod uwage ze parametr zawartosci siarki jest niezalezny od dodatkow uszlachetniajacych dodawanych do paliw. Onzacza to ni mniej ni wiecej ze paliwami bezsiarkowymi moga byc wszystkie rodzaje paliw, przede wszystkim mowa tu o olejach napedowych, i te zwykle i te o ulepszonym skladzie. Za paliwa bezsiarkowe (mimo ze pewna jej ilosc jest w nim zawarta) uwaza sie te paliwa w ktorych zawartosc siarki jest do 10 mg/kg. Twoje obawy co do uzywania oleju bezsiarkowego sa bezpodstawne dlatego ze zarowno paliwa o wiekszej zawartosci siarki jak i te bezsiarkowe musza byc zgodne z normami. Niska zawartosc siarki wplywa na dluzsza zywotnosc katalizatora i jest podyktowana coraz to restrykcyjnymi przepisami dotyczacymi emisyjnosci pojazdow. Nizsza zawartosc siarki moze wplywac na dluzsza zywotnosc silnika i oleju a takze ograniczac halas pracy danej jednostki, choc pewnie przede wszystkim ze wgledu na mase dodatkow uszlachetniajacych w tych paliwach. Co wazne stosowanie takich paliw zapobiega korozji niskotemperaturowej, zwanej popularnie siarkowa. Paliwa te maja rowniez dodatki pozwalajace na zmniejszenie oporow miedzy wspolpracujacymi elementami.

Takie paliwa juz od dawna sa bardzo popularne w germani ze wzgledu na bardzo restrykcyjne przepisy emisji spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do diesla. zgoda. Mnie natomiast, bardziej chodzi o benzynę. Czy ktoś np. rozbierał silnik motocyklowy/a może inny/ eksploatowany na benzynie bezsiarkowej? Jaki jest stan takiego silnika? I oczywiście, czy taką bene można stosować do każdego silnika motocyklowego, bez względu na wiek i sposób zasilania /gaźnik, wtrysk/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy i diesla i benzyniaka, bezsiarkowe jest mniej toksycznym paliwem a co za tym idziej jest korzystniejsze do zasilania silnikow.

Wlasciwie kazde niemieckie auto, mowie o tam eksploatowanych jezdzi na takim paliwie - wiec odpowiedz jest chyba prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...