Skocz do zawartości

Kurs Prawa Jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

...Po co jechać z "kursantem" na autostradę?

 

Dlatego, ze takie sa przepisy dotyczace szkolenia kandydatow na PJ. Widocznie ktos madry zdal sobie sprawe z ryzyka jakie czeka na przyszlego kierowce gdy ten opusci teren zabudowany i uda sie w teren niezabudowany z ktorym nigdy wczesniej nie mial doswiadczenia.

 

Jest tam cos do nauki poza zmiana pasa ruchu i włączaniem sie do ruchu?

 

Od czasu do czasu mam mozluwosc przekonania sie na wlasnej skorze co moze sie zdarzyc gdy trafi sie " prawdziwek " ktory nie potrafi wjechac na autostrade ( robi to np. z predkoscia 60 km/h ) lub nie wykona podstawowego zabezpieczenia ( lusterko wewnetrzne, lusterko zewnetrzne, kierunkowskaz i co najwazniejsze - spojrzenie w boczna szybe ).

 

P.S. zapomniales o zjezdzie z autostrady ktora bez treningu w wielu przypadkach skonczyla by sie wylotem w botanike ze wzgledu na za duza predkosc na luku.

 

...kursant był brany na autostrade i miał pojechać 200km/h aby oswoił się z taką prędkością, zobaczył jak się samochód zachowuje itd.,

 

Znam pare osob ktore zezwala kursantom na rozwiniecie predkosci rzedu 200 km/h. osobiscie rzadko kiedy na to zezwalam [ Richtgeschwindigkeit - ( zalecana predkosc ) 130 km/h ]. Jezeli wiec po zdaniu egzaminu swierzak bedzie chcial rozwinac wiecej - robi to n awlasna odpowiedzialnosc.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i trafiają do mnie Wasze argumenty, tylko sie pogubiłem o czy piszecie o 2oo czy o 4oo ?

Poza tym kilka razy czytałem na tym forum ze "lepiej sie nauczyc hamować zamiast szybko jeździć", a do tego autostrada się średnio nadaje , prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wtrącam się do tematu, ale czy zna ktos kogos, gdzie tanio w okolicy wlodawy mozna zrobic A1?

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym kilka razy czytałem na tym forum ze "lepiej sie nauczyc hamować zamiast szybko jeździć", a do tego autostrada się średnio nadaje , prawda?

Niby tak, ale zauważ, że za wolna jazda na autostradzie (np 80km/h) może powodować większe zagrożenie jakbyś jechał na niej 140km/h. Autostrada to droga szybkiego ruchu, wiec i prędkości też trzeba większe opanować. I nikt mi nie powie, że nie ma ludzi co jeżdżą 80 na autostradzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz jakąś szkołę w Chełmie. Ja wiem o Łęcznej , ale to chyba ciut za daleko....

 

Napewno masz jakąś szkołę w Chełmie. Ja wiem o Łęcznej , ale to chyba ciut za daleko....

ps. wystarczy wpisać w google:

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=sz...4b58e7664ce19d6

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wtrącam się do tematu, ale czy zna ktos kogos, gdzie tanio w okolicy wlodawy mozna zrobic A1?

 

 

na Twoim miejscu nie pytal bym sie o tanio ( bo Ty bedziesz udawal, ze placisz a oni beda udawali, ze szkola ).

 

Szukalbym DOBREJ !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Autostrada to droga szybkiego ruchu, wiec i prędkości też trzeba większe opanować. I nikt mi nie powie, że nie ma ludzi co jeżdżą 80 na autostradzie...

 

Teoretycznie to jest max dla samochodów ciężarowych (na autostradzie i drogach ex.) . Jak to jest w praktyce - (prawie) każdy widzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu nie pytal bym sie o tanio ( bo Ty bedziesz udawal, ze placisz a oni beda udawali, ze szkola ).

 

Szukalbym DOBREJ !

 

:crossy:

Zależy mi ze tania, gdyż umiem się poruszać na drodze. Tagu: dobra będę używał mając 18 lat i robiąc prawko na B.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi ze tania, gdyż umiem się poruszać na drodze.

 

Pewnie :icon_mrgreen: 16 lat praktyki :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę, co za denni ludzie z was. Pieszo też nie każdy się umie poruszać. Ja jeżdżę po ulicach od 3 lat i wiem, że w niektórych sytuacjach zachowuję się bardziej odpowiedzialnie niż niejeden dorosły kierowca motocykla.

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę, co za denni ludzie z was.

 

Najpierw dziecko naucz sie po polskiemu :icon_mrgreen:

 

Ja jeżdżę po ulicach od 3 lat i wiem, że w niektórych sytuacjach zachowuję się bardziej odpowiedzialny niż niejeden dorosły kierowca motocykla.

 

Pewno, ze wiesz, lub moze inaczej, wydaje Ci sie, ze wiesz :icon_mrgreen: Na marginesie, od kiedy motorower to motocykl ?

 

P.S. uwazaj zebys nie polegl przygnieciony bagazem doswiadczenia tego 3 letniego, o ilosc kilometrow nie spytam. Jak nakrecisz z pol miliona to wtedy moze bedziesz mogl cokolwiek powiedziec :biggrin:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś przejść kurs czytania ze zrozumieniem. Nie napisałem, że posiadam motocykl. Napisałem, że czasami zachowuję się bardziej odpowiedzialnie, niż niejeden dorosły kierowca motocykla. Poza tym, oczywiście nie uważam się za dorosłego, prawdziwi kierowcy mówią na ciebie dziecko, i teraz jeździsz po innych. Po prostu żal tego słuchać :biggrin: . Bagaż spokojnie utrzymam. Uczę się szybko i dużo.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Mogę w wielkim skrócie podzielić się z Wami co się wydarzyło w moim motorowerowym życiu.

-Widziałem jak pewien kierowca potrącił kobietę i się nie zatrzymał. Nie umiem udzielać pierwszej pomocy więc zadzwoniłem na pogotowie. Pomocy do przyjazdu karetki udzielił kobiecie przechodzień.

-Innego razu jadąc do szkoły skuterem 60km/h(bo więcej nie daje rady) wyjechał mi z ulicy samochód. Zatrzymał się po czym zawrócił w ulicę, z której wyjechał. Wyhamowałem jedynie dzięki poboczu, 1,5m za tylnym zderzakiem auta. A tak by był wypadek.

-W alkomat to z 5 razy dmuchałem :biggrin:

-Miałem raz przypadek, że ulice naprawiali. Powycinali dziury i je zalepiali. Jadąc moją starą hondzią tact wpadłem w takie coś i wypadła poduszka mocująca wahacze z ramą(chyba dobrze napisałem).

-Mając jeszcze kiedyś Hondę DJ, która miała niezłego kopa na starcie wheelie robiłem. Ale skuter siostrze oddałem i teraz nie jeżdżę na nim, a moja Suzuki nie ma już takiego kopa.

 

Jeżeli coś jeszcze to pytajcie. Co miałem to napiszę.

 

PS: Jeżeli w skuterze bez abs wciskając na max przedni hamulec nie blokuje przedniego koła to znaczy że klocki trzeba wymienić?

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...