Skocz do zawartości

RENOWACJE


arouter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Poświęciłem trochę czasu na przeszukanie forum, być może za mało;) ale... jest sprawa: Czym jakim środkiem usunąć je...ną rdzę z elemetów motoru nie dekonstruując go. Macie jakieś pomysły, doświadczenia? oraz druga sprawa jak usunąć utleniony nalot na elementach aluminiowych silnika. Miałem...:) silnik powleczony jakimś lakierem który właśnie popękał zrobił się krótko mówiąc brzydki płaskie powierzchnie zdarłem drobnym papierem, ale zakamarki (mocowanie śrubami) ciężko zrobić. Wiecie jakich chemikaliów użyć, aby przywrócić świetność?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania lakieru jest w sklepach chemicznych specjalny żel do usuwania powłok lakierniczych.Bardzo dobry.

A na rdzę z kolei możesz doraźnie po usunięciu nadmiaru rdzy zastosować specyfik

https://ssl.allegro.pl/item902782930_brunox...nt_na_rdze.html

równiez bardzo dobry.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz tą rdzę i jak dużo? Na chromach jakieś kropki/pryszcze czy coś poważnego? Bo jeśli są to drobne ogniska na chromie/stali to spoko, jest taka magiczna rzecz zwana "NEVER DULL" - czarna puszka, wewnątrz kłębek jakby waty nasączonej czymś bardzo śmierdzącym. Usuwa drobne ogniska korozji, chromowanym elementom przywraca super blask bez dużego wysiłku. Efekt jest super jak na taki niewinny zwitek kłaków. :biggrin: Sam byłem zdziwiony. Nie pozostawia rys bo jest to bardzo delikatne włókno. Tak jakbyś wyczesał kota teściowej na łyso, kłaki zebrał razem i nasączył czymś o fajnym, ciężkim zapachu.

 

A do usunięcia resztek lakieru sa żele typu Scansol, tylko ostrożnie z tym bo w mgnienia oku zbiera każdy lakier więc na pewno nie chcesz go przypadkiem chlapnąć tam gdzie nie nie powinien się znaleźć. Ważne elementy maskujesz mocną taśmą klejącą i gazetami. Nakładasz, czekasz i zdejmujesz stary lakier. Dokładnie czyścisz pozostałości żelu z motocykla i po tym trzeba bardzo dobrze umyć wszystko gorącą wodą z detergentami. Powinno być OK.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...