Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie CB hornet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy przy zakupie swojego pierwszego moto, mam już kase, wiem co chcę kupić, jednak mój znajomy który oferował mi swoją pomoc jakoś nigdy nie ma czasu żeby pojeździć ze mną i pooglądać coś... I tu następuje moje pytanie: Czy znalazłby się ktoś kto by mi pomógł dobrać moto w dobrym stanie?? Sezon tuż tuż, a ja od ponad miesiąca mam już kase i nic nie moge nabyć bo od czasu kiedy zacząłem czegoś szukać kumpel nie ma czasu...!! bardzo proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to marudzenie, ale hornet jest naprawde b. mocnym motocyklem, a do tego kruchym, co nie czyni go najlepsza propozycja na pierwsze moto.

 

Sam kupilem wlasnie cb600 jako pierwsze i musze powiedziec, ze zalowalem, ze nie byla to jakas dwucylindrowa 500. Koszty utrzymania znacznie nizsze, mniej nerwowa reakcja na gaz pozwala latwiej opanowac podstawowe techniki jazdy, ew. naprawy po glebie tez tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to marudzenie, ale hornet jest naprawde b. mocnym motocyklem, a do tego kruchym, co nie czyni go najlepsza propozycja na pierwsze moto.

 

Sam kupilem wlasnie cb600 jako pierwsze i musze powiedziec, ze zalowalem, ze nie byla to jakas dwucylindrowa 500. Koszty utrzymania znacznie nizsze, mniej nerwowa reakcja na gaz pozwala latwiej opanowac podstawowe techniki jazdy, ew. naprawy po glebie tez tansze.

 

Wiem że nie jest słaby, ale niestety nie będe miał kasy żeby w połowie sezonu, bądź za rok kupić coś mocniejszego, wstępnie chce zdławić ten moto, zanim nie poczuje się pewniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek HONDA

To zalezy jaki przebieg ma sprzet ,no i jaki stan.Bo co z 500 jak wiekszosc aktualnie na allegro to egzemplarze powypadkowe.Niby tanio a pół motocykla, reszta do wymiany.Kwestia jak kolega sie zapatruje na pewne kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek HONDA

Wyginajaca sie rama w przypadku jebniecia przodem.

W tym przypadku to wszystkie sa kruche.Mówia ze czasami po szlifie potrafi sie zgiac rama pod zbiornikiem,powstaje dwóslad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem chlopaki. Generalnie pisza, zeby zwracac na rame uwage przy kupnie bo lubi sie wygiac. Jak swoim przywalilem to zlozyla sie i wystrzelila w gore. O banditach natomiast panuje opinia, ze rama jest pancerna i najczesciej wystarczy wymienic przedni zawias w razie dzwona.

 

BTW, tez jestem fanem Hondy i uwazam, ze hornet jest zajebisty, ale nie na pierwsze moto. Nie zasmiecajmy tematu juz tym offtopem plz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem chlopaki. Generalnie pisza, zeby zwracac na rame uwage przy kupnie bo lubi sie wygiac.

 

AFAIK pękać, przy mocowaniach silnika, od przyziemiania po gumowaniu. ale proponuję jeszcze poczytać, kwestia się przewijała na forum

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...