Skocz do zawartości

Zgłaszanie szkody do ubezpieczyciela.


Vector
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do oblatanych w temacie.

 

Czy w momencie uszkodzenia samochodu przez sprawcę, wezwaniu Policji, która sporządziła odpowiedni protokół szkodę zgłasza się do ubezpieczyciela sprawcy, ale czy również do swojego?

 

Jeśli auto poszkodowanego ma AC, czy przypadkiem ubezpieczyciel poszkodowanego nie powinien być również powiadomiony o uszkodzeniu pojazdu?

 

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych - czy ktoś z Was ma jakiekolwiek doświadczenia z tym ubezpieczycielem? Nie jest to przypadkiem firma "krzaczek"?

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak to wygląda i jak wyglądać powinno. Może powinno się zgłaszać? Dlatego pytam. Może trzeba więc zmiany wartości nie da się uniknąć.

 

Zgłaszasz szkodę z polisy OC sprawcy . TUS pierwszy raz słyszę .

 

Oj, przeraszam. Poprawiam.

 

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w TUW-ie mam ubezpieczone już drugie auto

dopóki OC było tańsze niż w PZU na motocykl to miałem tam ubezpieczoną także Africę

teraz ewakuuję się z tej firmy definitywnie

jeśli chodzi o skłonność i rzetelność w wypłacaniu odszkodowań to na szczęście nie mam doświadczeń :bigrazz:

firma krzak to nie jest ale osobiście nie chciał bym aby przydzwonił mi ktoś ubezpieczony w TUW-ie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli wierzyć komentarzom na niektórych stronkach na ich temat to niestety ale nie mają raczej nic dobrego o sobie do powiedzenia... Dlatego też jest sporządzony policyjny protokół ze względu na właściwie ch*j wie co. Zobaczymy w poniedziałek, ich centrum zgłaszania szkód pracuje od poniedziałku do piątku od 8 do 16 :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ludzie myślą i g*wno mnie to interesuje, ale jak widzę gościa, kóry ma auto za 30-40 patoli a jest ubezpieczony w ch*j wie czym to chyba tylko uśmiech politowania może wywyołać.

 

No nic, nie wytrzymałem i zadzwoniłem do Assistance PZU. Dobrze zrobiłem. Napiszę, może się komuś to kiedyś przyda (oby nie).

 

Jeśli mam na samochód AC np. tak jak ja w PZU i ktoś przydzwoni mi w auto, szkodę mogę (nie muszę) zgłosić do PZU.

 

Sprawa jest załatwiana w PZU, ich rzeczoznawcy, ich sieć naprawcza, nie chodzimy do ubezpieczalni sprawcy. PZU rozwiązuje kwestię finansową z ubezpieczalnią sprawcy.

 

Cieszę się, że mam AC w PZU. Uspokoiłem się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ludzie myślą i g*wno mnie to interesuje, ale jak widzę gościa, kóry ma auto za 30-40 patoli a jest ubezpieczony w ch*j wie czym to chyba tylko uśmiech politowania może wywyołać.

 

A co to ma do rzeczy, OC możesz miec gdziekolwiek. A każdy mądry weźmie tam gdzie najtaniej.

Jeżeli chodzi o AC to już inna para kaloszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ludzie myślą i g*wno mnie to interesuje, ale jak widzę gościa, kóry ma auto za 30-40 patoli a jest ubezpieczony w ch*j wie czym to chyba tylko uśmiech politowania może wywyołać.

 

No nic, nie wytrzymałem i zadzwoniłem do Assistance PZU. Dobrze zrobiłem. Napiszę, może się komuś to kiedyś przyda (oby nie).

 

Jeśli mam na samochód AC np. tak jak ja w PZU i ktoś przydzwoni mi w auto, szkodę mogę (nie muszę) zgłosić do PZU.

 

Sprawa jest załatwiana w PZU, ich rzeczoznawcy, ich sieć naprawcza, nie chodzimy do ubezpieczalni sprawcy. PZU rozwiązuje kwestię finansową z ubezpieczalnią sprawcy.

 

Cieszę się, że mam AC w PZU. Uspokoiłem się :)

Nie słyszałem o tym , dobrze wiedzieć . Raz miałem przyjemność zgłaszać szkodę z OC sprawcy ale to był Allianz i wszystko było o.k , z firmą krzak to faktycznie dobra opcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrzcie. To jestem dla Ciebie frajerem biggrin.gif

nie tylko dla niego :icon_razz:

 

rozwijając - OC, z tego co wiem, na motocykl najtaniej wychodzi, chcąc nie chcąc, w pzu - i motocykle też mam ubezpieczone w pzu

natomiast na auto właśnie zmieniam firmę ubezpieczeniową, ponieważ okazało się, że TUW jednak już nie wychodzi najtaniej

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...