Skocz do zawartości

Planowanie podróży - mapy on-line


BeJu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w tym roku wybieram się na prawie miesięczny trip po środkowej i południowej Europie. Chciałbym sobie wcześniej zaplanować całą podróż na mapach uwzględniając odległości, czasy dojazdu - zaprojektować całą podróż żeby mieć ogólny pogląd na całość.

 

Próbowałem już coś dłubać w google maps ale jest to o tyle uciążliwe, że jak już mam swoją mapę z trasówką i próbuję później dokonać w niej zmian gdzieś w środku, to całość ulega pięknemu rozpieprzeniu :) route planner na interii też jest mocno średni....

 

Czy znacie jakieś inne, praktyczniejsze i bardziej funkcjonalne mapy które umożliwiają planowanie podróży?

 

pozdrawiam

Błażej

Edytowane przez BeJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę!

 

A ja myślałem że to moja Opera rozwala google maps :biggrin:

 

Faktycznie się kaszani trasa jak się edytuje.

Że nie wspomnę o tym że traci się odległość całkowita...

Edytowane przez Spili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj podzielić sobie trasę na dni i planuj na osobnych mapach - wtedy nie trudno wprowadzić zmiany a zsumować kilometry to nie problem. Gdzie zaplanować całość na raz tego nie wiem, bo nigdy tak nie robię. Nie ma co planować dokładnie tylko obierać sobie punkty typu " nie mogę ominąć". W drodze zawsze coś jest inaczej niż na mapie - objazdy lub zobaczysz gdzieś daleko jakiś zamek lub ciekawy krajobraz i pojedziesz tam. Fajnie jak się jedzie czasem przed siebie w nieznane.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj podzielić sobie trasę na dni i planuj na osobnych mapach - wtedy nie trudno wprowadzić zmiany a zsumować kilometry to nie problem. Gdzie zaplanować całość na raz tego nie wiem, bo nigdy tak nie robię. Nie ma co planować dokładnie tylko obierać sobie punkty typu " nie mogę ominąć". W drodze zawsze coś jest inaczej niż na mapie - objazdy lub zobaczysz gdzieś daleko jakiś zamek lub ciekawy krajobraz i pojedziesz tam. Fajnie jak się jedzie czasem przed siebie w nieznane.

Pozdro

 

Spontan fajna sprawa ale nie jak się jedzie na miesiąc i w dodatku z plecaczkiem który ma trochę inne oczekiwania niż tylko easy riding :) Co do nieplanowanego zatrzymywania się lub gnania przed siebie - jak najbardziej się zgadzam ale mimo wszystko lubię widzieć cały obrazek wiedząc ile jestem w stanie dziennie przejechać, gdzie się zatrzymać, co zobaczyć z tych "bardziej znanych atrakcji"... stąd potrzebuję dobrego planera tras...

 

pozdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że plecak, który nie przeszkadza przy długich dystansach to podstawa w podróży. Mam to szczęście, że żona pod tym względem jest ideałem. W ostatni dzień miesiąca w siodle była tak samo zdołowana jak ja, że to już koniec...

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi!

 

Z tych wszystkich najlepsza chyba już jest map24 na interii - ale tylko jeśli chodzi o funkcjonalność, bo jeśli chodzi o czytelność to do googli się nie umywa... niestety....

 

może jeszcze ktoś zna jakieś ciekawe mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Google Maps jest najlepsze - jednak jeśli chcesz dobrze zaplanować dłuższą podróż to musisz umieć dobrze się poruszać w tym środowisku i wiedzieć do czego służą poszczególne opcje.

Co jednak nie znaczy, że GM jest całkowicie bez wad. :wink:

 

pzdr

 

 

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...