Skocz do zawartości

JAWA 350 nowe opony :) jakie?


letek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam jawę 350 w zaprzęgu z velorexem 562, chciałbym jakiś czas polatać solo ale opona tylna jest dosłownie kwadratowa i dodatkowo tak stara jak motocykl (1983 r). dodatkowym utrudnieniem jest to że jestem obecnie w UK i tu też jest moja JAWA (a co, lubię ją :D). Jaki może być odpowiednik tylnej opony 3.5 na 18? czy 100/90 r18 przednia np pirelli będzie dobra, może 90/100r18? chcę żeby sprzęt normalnie się prowadził? Czekam na pomoc,

pozdrawiam

letek

owca-czarna.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem ze najlepiej jezdzi sie na oponkach w rozmiarach zalecanych przez producenta. Tak wiec marka nie ma az takiego znaczenia jak ich rozmiar, aczkolwiek zawsze znajda sie zwollennicy jak i oponeci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozmiar(szerokość) opon w Jawie to:

- tył 3,50= około 90/? 18 (?-oznacza wysokość profilu)

-przód 3,25 =około 85/? 18

 

Wiadomo,im szersza tym większy opór itp. Jeżeli chodzi o nisko profilowe opony,to mi osobiście w Jawie to nie leży. Prowadzi się jak pijana baletnica.Niby pewnie,ale lubi się potknąć.

 

Ja w swoich czeszkach zakładam czeskie Mitasy. Na tył H-06, na przód H-04 lub H-06. Obecnie w TS mam z przodu Heidenau (nie pamiętam oznaczenia bieżnika) ale nie polecam. Jak asfalt zrobi się mokry to niezbyt przyjemnie się prowadzi.

A opony zazwyczaj kupuje w http://www.netcar.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawa na 120 wygląda jak typowy wiejski tjuning. A taka ciekawostka. Opona 130 w CZ z aluminiowym wachaczem nie mieści się. Wleść wlezie ,ale trze o wahacz. A już nie wspomnę o prowadzeniu się takiego walca.

 

Polecam na tym forum http://jawacz.pl/ poszukać tematu o oponach. Jest temat dobrze opisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko znajdź nowe motocyklowe Barumki.

Troszeczkę historii:

 

1945 Fuzja trzech głównych firm produkujących opony w Czechosłowacji: Bata w miejscowości Zlín, Rubena w miejscowości Náchod oraz Mitas.

 

1992 Podpisanie porozumienia joint venture z Continental AG.

 

1993 marzec. W wyniku tego porozumienia utworzona zostaje Barum Continental s.r.o. Group of Companies, a Barum staje się częścią grupy Continental.

 

Niewiele później Mitas zaczyna produkcje na pod swoją nazwą.

 

Więc jeżeli gdzieś trafisz "nową" Barumkę to radze sprawdzić datę produkcji. Bo na minimum 10 letniej i zleżałej oponie to mało bezpiecznie bym się czuł.

Edytowane przez j@wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj montowania opon sportowych i różnych "grzybków" agro-tuningowych. Na tym Jawa to porażka.

 

Rzuć okiem na:

 

www.wemoto.com - git ceny i szybka wysyłka, super obsługa itd. Poszukaj, może mają takie jak Ci potrzeba.

 

W sieci poszukaj jeszcze firm z Londynu:

 

Essential Rubber w dzielnicy Islington (N1 kod chyba)

 

oraz

 

Watling Tyres (Catford, SE6), zadzwoń, zapytaj może mają i wyślą pocztą. Ja zwykle u nich się "stołowałem" w kwestii wulkanizacji i kupna opon.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...