Skocz do zawartości

Luz w napędzie ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój brat ma nissana sunny z 1994 r , 1,4 b+g , w marcu wymienione sprzęgło , i połoś .

Narzeka na jakieś "luzy" w przeniesieniu napędu , ze wrzuca bieg , zaczyna puszczać sprzegło , sprzegło łapie ale samochód przyspiesza tak jakby nie odrazu tylko ułamki sekund poźniej , tak jakby w chwili puszczenia sprzęgła juz szedł napęd ale był jakiś taki luz w przeniesieniu.

Nie miałem okazji tego sprawdzić ale z opowieści to wydaje mi sie ze to takie coś jak gdy jedziemy szybko rowerem to gdy powili obracamy pedałami nic sie nie dzieje bo koło kreci sie szybciej wiec wciaz jeteśmy na tym luzie takim , lecz gdy spróbujemy gwałtownie zakrecić to wykonujemy kilkastopni ruchu na luźno a dopiero potem czuc ten stuk rozpoczynajacy przedniesienie napędu -i to chyba takie coś ma tyle ze bez odgłosu stuku.

Ma ktoś pomysł co to moze być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie podstawowe to czy te "luzy" pojawiły się nagle - np. po wymianie sprzęgła czy może stopniowo w roku na rok, czy z miesiąca na miesiąc pogarszają sie :icon_question:

 

jeśli stopniowo i niezależnie od tej naprawy to można przypuszczać, że te luzy to suma luzów wszystkich elementów - od kół zębatych w skrzyni/mechaniźmie różnicowym po sam wielowypust pomiędzy przegubem a piastą i naprawa tego nie ma sensu ze względu na koszt.

 

Trochę zbyt mało informacji podałeś. Równie dobrze mogła by to być jedna z poduszek pod skrzynią np. Możliwości jest milion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem tyle co wiedziałem bo samochód nie mój , samochód miedzy grudniem 2008 a marcem 2009 stał na parkingu , moj brat ma go od marca , wczesniej nie narzekał na luzy ale dopytam czy dopiero teraz zauwazył czy od teaz dopiero są .

 

EDIT

 

Dopytałem i dowiedziałem sie ze z tymi luzami to chodzi o to ze przy zmianie biegów szarpie strasznie , przed zmiana sprzegła szarpało ale inaczej , poźniej zmienil sprzegło i łapało bardzo wysoko wiec ja nie moglem sie przyzwyczaić ale on jeździł , a w październiku raz jechalem i nie potrafiłem zmienic biegu tak by nie szarpneło chodź sam jeżdźe samochodem innym i wszystko jest ok , jemu mniej szarpie(przyzwyczajenie) ale też podbno troche

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

podałem tyle co wiedziałem bo samochód nie mój , samochód miedzy grudniem 2008 a marcem 2009 stał na parkingu , moj brat ma go od marca , wczesniej nie narzekał na luzy ale dopytam czy dopiero teraz zauwazył czy od teaz dopiero są .

 

EDIT

 

Dopytałem i dowiedziałem sie ze z tymi luzami to chodzi o to ze przy zmianie biegów szarpie strasznie , przed zmiana sprzegła szarpało ale inaczej , poźniej zmienil sprzegło i łapało bardzo wysoko wiec ja nie moglem sie przyzwyczaić ale on jeździł , a w październiku raz jechalem i nie potrafiłem zmienic biegu tak by nie szarpneło chodź sam jeżdźe samochodem innym i wszystko jest ok , jemu mniej szarpie(przyzwyczajenie) ale też podbno troche

To ja bym sprawdzil poduszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...