Skocz do zawartości

w poszukiwaniu mocy :)


chelchowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w Polsce można wszystko, zależy tylko jak gruby masz portwel :wink: naj prostszy sposób kupić silnik z papierami i nabić numery i przegląd zrobić. ja tam nie mam zamiaru rejestrować przynajmniej na razie bo moja żonka i tak mieszka na wsi, a policji nie było tam widać ze 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej byłoby się zabrać za silnik simsona, tam jest jeszcze kilka koników w rezerwie, z tym że przy 6-7 KM nie wróże takiemu silniczkowi dłuższego żywota jak 5 tys. km

 

Co do pierwszego to się w 100% zgodzę, simsonki mają kilka koników w rezerwie, ale jako wróżka na życie byś nie zarobił. Ten silnik przy fabrycznym cylindrze 70ccm osiągał 5,6kM przy żywotności rzędu 30 000 km. Silniki 50 i 70ccm różnią się tylko cylindrem i tłokiem. A moc tą można bez problemów przemnożyć przez dwa zachowując żywotność na poziomie 20 000km.

 

Co do samych tuningów romecika:

-głowica jest źle zaprojektowana, żeby to zrobić porządnie trzeba ją zaspawać od środka i zaprojektować od nowa na stopień spręzania rzędu 9,5

-fabryczny tlumik wraz z kolankiem trzeba zastąpic tłumikiem od simka, obowiązkowo oryginalnym/zamiennikiem mza

-gaźnik od simka + rozwiercanie dolotu, można się jeszcze pobawić długością dolotu wg zasady, że dłuższy dolot to niższe obroty przy których następuje optymalne napelnianie, krótszy - wyższe obroty

-zmiana kątów otwarcia okien na takie jak w simsonie (Ssący: 135°, Przelotowe 112°, Wydechowy: 145°)

-seryjne kanały pluczące mozna troche poszerzyć

 

Taki zestaw przeróbek nie powinien bardzo podnieść obrotów pracy silnika a znacznie poprawi jego charakterystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zdziwiła jedna rzecz, w moim silniku or rometa założyłem nowy cylinder i gdy płożyłem palec do kanału ogarneło mnie zaskoczenie :icon_exclaim: kanał \był gładki jak szkło więc aż z tego zachwytu zdjełem go i oglądałem przez 20 min, na prawdę robi wrażenie że to nie jest taka tandeta.

 

i sie urwała tematyczna pogaducha :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...