Skocz do zawartości

BMW R 1150 RT


Gość UFO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Forumowicze,

czy bylibyście tak mili i napisali swoje opinie nt. użytkowania BMW 1150 RT. Czytałem sporo o tym motocyklu ale nie ma to jak opinia kogoś, kto przejechał pare kilometrów na tym sprzecie.

Sezon przejeździłem na Transalpie a na wiosnę wymysliłem sobie właśnie RT. Jestem ciekaw Waszych doświadczeń i opinii. Zaznaczam, że chce kupić motocykl używany. Może jest coś szczególnego na co należy zwrócić szczególną uwagę przy kupowaniu właśnie tego modelu.

Z góry dziękuję

 

Ufo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Zastanawiam się z jaki jest rok produkcji motocykla jaki chcesz kupić Ogólnie rzecz biorąc jeśli będziesz dbał o przeglądy to nie będziesz miał z nim rzadnych problemów. Dziś odbieram właśnie BMW R1150R. Jest jeszcze na gwarancji rocznej. :-) Nowy motocykl jest strasznie drogi, natomiast kupując używany trochę ryzykujesz (nie wiesz co robił z nim poprzedni właściciel). Z drugiej strony jego silnik nie jest wyżyłowany toteż ciężko jest go zarrznąć. Jeśli zdobędę troszkę więcej doświadczeń praktycznych dam Ci znać.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nieszczególne wrażenia miałem z jazdy tym sprzętem. To był model

R 1150 R. Przejechałem nim ok 100 km. Ciąg toto ma potężny, ale wrażenia odnośnie zawieszenia dziwne. Przede wszystkim jakiś taki krótki skok przodu i niepewne zachowanie tylniego koła. Może to kwestia przyzwyczajenia ze wzgledu na pojedynczy wahacz, nie wiem. Wkrótce może zamieszczę zdjęcia na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyrazić się precyzyjniej co do modelu - ze względu na zamożność portfela to musi być raczej R 1100 RT czyli model starszy.

Apropos opinii nt. zaiweszenia. Nie wiem czy to czeski błąd czy fakt, ale wydaje mi się że przejechanie 100 km? to trochę mało by ocenić motocykl.

Czekam na więcej!

Pozdro

Ufo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Po przejechaniu 100 km raczej ciężko jest dostrezc wszystkie wady i zalety jazdy motocyklem. Może miałeś xle wyregulowane amortyzatory. Na samym początku motocykl ten wysdawał mi się strasznie dziwny w prowadzeniu. Był za wysoki i miałem wrażenie że jest niestabilny na nierównościach. Zmieniłem zdanie po przejechaniu podłóżnej koleiny. Nawet nie zachwiało mnie tak bardzo jak można byłoby sie tego spodziewać. Motocykl świetnie trzyma sie trasy, a jego atutem (szczególnie w korkach ulicznych) sa jego hamulce. Na poczatku trzeba sie przyzwyczaić bo po naciśnięciu hamulca motocykl staje w miejscu i nawet daje niewiele czasu na wystawienie nogo po zachamowaniu :-).

Z którego roku zamierzasz kupić motocykl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieeeki Styk,

 

właśnie czegoś takiego szukam ... tzw.+ i - prowadzenia, uzytkowania, eksploatacji itp. takiego sprzętu. Liczę że więcej użytkowników ma coś do powiedzenia nt. BMW. Nie musi być koniecznie R1100RT - to jest mój faworyt - chętnie posłucham czegoś więcej o motocyklach tej marki.

Co do Twojego pytania to interesuje mnie rocznik '96 lub '97. Cyba żeby trafiła się napradę jakaś okazja.

 

Pozdro,

Ufo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dr.Big,

sorry że tak późno czytam info ale miałem trochę problemów z dostepem. Czytałem w niemieckiej prasie co nieco o obu motocyklach. Zasadniczo znam różnice - teoretycznie. Natomiast może ty jesteś ten, który może rozwiać moje wątpliwości jako praktyk. Miałęś okazję garnąć się oboma? Jakie wrażenia?

Pozdro,

Ufo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele,bo tylko okolo 80km jednym i drugim po kolei(jazda probna)ale 1150 jest o niebo lepszy wiec jesli masz fundusze to bym sie nawet nie zastanawial(sam mysle o 1150RT-jest tylko jeden problem...chcialbym tez 1150GS i nie wiem na co sie zdecydowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ujeżdżałem GS (RT też nie :D ) ale dla mnie RT jest o tyle ciekawszy, że na pewno nadaje się bardziej do turystyki. Swiją stroną czytałem że GS do ciężkiegoi terenu jest po prostu za ciężki. Kwestia gustu. Ja zdecydowanie optuję za RT. Ale chciałbym więcej opinii kolegów.

Niestety jak dotychczas zapytanie o RT spotkało się ze słabym odzewem.

Naprawdę jest tak niewielu ludzi, którzy mają coś do powiedzenia na temat tego motocykla????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Purkrabek

Jezdze od roku na R1150R z ABS i jestem nim zachwycony - najlepszy motor jaki mialem. Rzeczywiscie, trzeba sie do niego przyzwyczaic, szczegolnie do przedniego zawieszenia ("telelever"!). Jest zwrotniejszy od RT ktory w miescie jest nieco wolowaty. Zalozylem szybe (fabryczny roadster jest goly) i to wszystko. Dlugie jazdy tez OK: jezdze czasem do kolegi w Pensylwanii - 560 km. Staje tylko po benzyne i do kibla - i czuje sie doskonale po przyjezdzie. Jeden problem: jesli jestes wysoki (180cm+), wysokie podnozki beda niewygodne. Nowy model w tym roku bedzie mial 2 swiece w kazdym cylindrze. Daj znac jesli masz jakies pytania co do R1150R. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...