Skocz do zawartości

Zimowy zlot sloni "ELEFANTENTRAFFEN"2010


Gość robert73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert73

Podalem to co zamiescila prasa motocyklowa, linka niestety nie mam.

 

Wiesz w Zimie w Monachium to raczej duzo motocykli nie jezdzi.

 

:crossy:

To moze podaj tytul tej gazety. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no chłopaki ani mnie nie przerażacie...

Obiecałem sobie, że w 2012 roku pojadę na ten zlot...

Jak to mozliwe, żeby kilkunastoletnią tradycję przerwać, ze względu na obowiązek jeżdżenia w zimowych oponach...

 

Mam nadzieję, że to jakiś pismak plotkę zasiał, bo już nie miał o czym pisac...

 

Pozdrówki!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aba iś nicht szprechen dojcz....

 

Damit auch Du es verstehst :icon_mrgreen:

 

http://www.google.de/#hl=de&expIds=17259,2...6e5f6b523a3ed31

 

Obowiazuje od 04.12.2010

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Damit auch Du es verstehst :icon_mrgreen:

 

http://www.google.de/#hl=de&expIds=17259,2...6e5f6b523a3ed31

 

Obowiazuje od 04.12.2010

 

:crossy:

 

To jak to jest z motocyklami w D.Oplacone ubezpieczenie i podatek drogowy na caly rok,

a smigac w poszczegolne miesiace nie nada. :banghead: albo ja nie doczytalem ;)

znalazlem cos w necie i wyslalem na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem wszystko, no jest wzmianka ze dotyczy tez motocykli.Tylko ze orzepis bedzie martwy bo jak narazie nie ma producenta takich rzeczy no mozna spotkac cos do skuterow i nic poza tym.Pogrzebalem troszke i opony o oznaczeniu M+S czyli bloto snieg sa dostepne tylko do puszek.

Sprawdzilem tez oficjalna strone ELE i tam nic na ten temat nie pisza, mysle ze jkby cos sie dzialo to by poinformowali. Natomiast nie ma zadnej wzmianki o lancuhach.Przynajmniej w Italii jest tak ze albo zimowki albo lancuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toll danke(kryśke i maryśke)...aba wu szrajben ybe motorader? Nur fiur autos :icon_mrgreen:

 

Prawo nie rozroznia w tym przypadku jedno od dwu czy wielosladow. Pojecie Kraftfahrzeug dotyczy sie pojazdow silnikowych.

 

1. Przejrzalem wszystko, no jest wzmianka ze dotyczy tez motocykli.Tylko ze orzepis bedzie martwy bo jak narazie nie ma producenta takich rzeczy no mozna spotkac cos do skuterow i nic poza tym.

 

2. Natomiast nie ma zadnej wzmianki o lancuhach.Przynajmniej w Italii jest tak ze albo zimowki albo lancuchy.

 

1. Martwy, hmmmm, jezeli jest obowiazek to juz jest martwe, bo nie mozna uzywac. Jak juz zauwazyls, nikt poza paroma modelami nie produkuje M+S do motocykli, co najwyzej do skooterow. Osobiscie zaryzykowal bym opony Continental'a TKC 80 ale te nie sa dostepne we wszystkich wymiarach, o index'ie predkosci nie wspomne, pozostawaly by wiec co najwyzej enduro.( nie ciezkie - lub ciezkie ale starsze z opona tylna do .... jakie oferuje producent. Powtazam, zaryzykowalbym jako ja ze wzgledu na znajomosc przepisow i jezyka.

 

O ile bozia da to moze w przyszlym roku Metzeler albo Heidenau cos wypuszcza.

 

W moim przypadku jest mi to w sumie obojetne, " K "jest zarejestrowana sezonowo od 04-10 wiec sniegu w tych miesiacach juz niema ( poza 2005 - dyl do Maj'a :icon_mrgreen: )

 

DR 350 zarejestrowana jest calorocznie, podatku place 25,- € wiec zawracanie sobie dupska jak proponuje link podany wczesniej o 4,16 € byloby raczej smieszne.

 

Gdy mialem jeszcze zarejestrowanego GSX 600 F smigalem i w zimie, oczywiscie tylko gdy asfalt byl czarny i warunki na to pozwalaly. Opony w zimie sa niedogrzeane i nie osiagaja optymalnej / przewidziane przez producenta, jazda na niedogrzanych jest niebezpieczna, niedogrzana opona przedluza droge hamowania slizg / szlif jest o wiele prawdopodobniejszy niz w przypadku opon nagrzanych ktore osiaagnely swoja temperature robocza.

 

2. W niemczech lancuchy nalezy uzywac gdy jest oznakowanie

 

http://www.mercateo.com/p/602-0268(20)00(2...lform_RA_1.html

 

Mozna uzywac jezeli warunki drogowe sa / bylyby adekwwatne do sytuacji, w obydwu wypadkach dopuszczalna predkosc maxymalna nie moze przekraczac 50 km/h

 

To wszystko co prawo mowi na temat lancuchow.

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak by nie patrzec to jednoslad :buttrock: :clap: :flesje:

 

Musze powiedziec ze widzialem rozne moto, ale to zwalilo mnie pod biurko i teraz cale biuro zyczy sobie jakis filmik jak to smiga. Szef mowi ze masz u niego browara :flesje: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak by nie patrzec to jednoslad :buttrock: :clap: :flesje:

 

Musze powiedziec ze widzialem rozne moto, ale to zwalilo mnie pod biurko i teraz cale biuro zyczy sobie jakis filmik jak to smiga. Szef mowi ze masz u niego browara :flesje: :buttrock:

Ja mam istną kopie tylko na oponach :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze w Niemczech od 01.12.10 obowiazuja opony zimowe, z tego powodu Ekefanten Treffen odbywa sie po raz ostatni w zimie

 

Są jeszcze motocykle z koszem - sidecary, z tego co zauważyłem jeżdżą one na oponach samochodowych, więc nie będzie problemu z zimówkami, tak samo revaco, bom trike. Także aż takiej wielkiej tragedii chyba nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...