Skocz do zawartości

Jakie CB Radio?


Vector
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uniden 520xl +Siro ml145

 

UNIDEN 520xl to jest to samo co President JohnyII .HarryII wyglądają tak samo i posiadają tą samą płytę główną a jest dużo tańsze niż President . różnica jest taka że na panelu czołowym jest tylko inna nazwa produktu . http://www.forum.krotkofalarskie.pl/viewtopic.php?p=1020

Co do anteny siro ml 145 i dobrze to zestroić i będziesz zadowolony

 

 

Również polecam ten zestaw, lata u mnie 5 rok na różnych autach z bardzo dobrym rezultatem.Świetny zasięg,czysty odbiór i nadawanie przyzwoita cena. Nigdy nie było problemu z miśkami o to że uniden nie spełnia jakichś tam norm.Antena Ml 145 wydaje się być stworzona do tego radia oczywiście jeśli dobrze zestrojona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się interesowałem wspomnianym przez Fiodora Harry. Zaintereoswały mnie te dwie sztuki:

 

http://www.allegro.pl/item814990474_presid...hi_fi_w_wa.html

 

http://www.allegro.pl/item811815358_cb_rad...s_warszawa.html

 

Plus oczywiście dobra, długa antena. To ma być prezent dla mojego ojca, bacior musi być długi bo musi mieć najlepiej maksymalny zasięg... Jeszcze się zbyt konkretnie nie rozglądalem, dlatego pytam na dzień dobry Was, może co nieco naświetlicie :wink:

 

Teraz pytanie, czy warto dopłacać klika stów do np. takiego Presidenta niż kupić coś za 200 zł? Ogólnie wolałbym kupić coś na prawdę dobrego. Nie jestem zwolennikiem jechania po kosztach.

 

I jeszcze jedno. Kumpel miał takie tanie CB.... Dzięki wielkie za taki za*ebiście czysty odbiór :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz coś pośredniego to jeszcze masz Lafayete Zeus.

 

a jak możesz wydać troszkę kasy to bierz komplet presidenta - przynajmniej naklejkę Nr1 dostaniesz.

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kumpel mi ostatnio wspominał, że ze strojeniem nie miał problemów bo miał jakieś urządzonko... Na Allegro i tak raczej nie kupię, wolę u siebie na miejscu, może od razu zestroją w gratisie :wink: Tak czy siak, trza iść do sklepu pogadać. Otwarli nie dawno centrum m.in CB, musze podjechać porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Daj spokój, jak kupisz gdziekolwiek, to koszt strojenia 10-15 zł, więc w sumie żaden koszt... Dobre radia mają w sklepie za Rondem Śródka, w kiedunku na Swarzędz. Mi tam stroili ostatnio radyjko, chyna za 10 zł.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :flesje:

 

Koledzy jakie są dobre CB? Firmy? Modele? Nie znam się, pytam czy ktoś ma pojęcie co warto kupić? Słyszałem, że w CB numer 1 jest President, ale ile w tym prawdy?

 

Jaką antenę najlepiej kupić? Rozumiem, że najdłuższą, jakieś inne sugestie?

 

Pozdrówki :notworthy:

 

Powiem tak: President/Uniden to te same bebechy i ewidentnie najlepsze co mozesz aktualnie kupic i byc zadowolonym. Nieskromnie powiem, ze mialem w swych rekach chyba wszystkie najpopularniejsze w Polsce radiotelefony CB i przy prawidlowej instalacji antenowej nic nie pracuje tak dobrze jak President/Uniden, reszta to mniejsze lub wieksze szumofony. Oczywiscie da sie korzystac nawet z marketowego TTi, z onwy i z malego alana, ale jak ktos nie mial nic innego niz to, to poprostu nie wie jak moze sie roznic komfort uzywania CB dobrego. Tak czy siak proponuje proste modele, w samochodzie oprocz squelch'a przydaje sie rf-gain i na to powinienes zwrocic uwage... inne funkcje w aucie nie sa prawie w ogole potrzebne.

 

 

Jezeli swiadomie mozesz przymknac oko na "nielegalnosc" Unidena, to polecam 520XL - do samochodu bardzo dobre radio. Takie samo radio z napisem President bedzie duzo drozsze, ale obecnie znajduje sie na liscie urzadzen homologowanych, wiec jest zupelnie legalne - tym sie od Unidena rozni.

 

Trzeba podkreslic najwazniejsza kwestie... to prawidlowo zainstalowana i zestrojona antena ma najwiekszy wplyw na nadawanie/odbior, a tym samym na zadowolenie z uzywania CB. Nie jakies tam wodotryski, swiecidelka czy zbedne funkcje, a tylko i wylacznie antena. W pasmie 27MHz tylko fizyczna dlugosc anteny ma realny wplyw na jakosc korespondencji, anteny roznia sie jakoscia wykonania i solidnoscia, zazwyczaj drozsze wypadaja lepiej - porzadne anteny na lata robia np. Lemm i President, ale im dluzsza tym bedzie lepiej pracowala i nic tu sie nie da oszukac.

 

Konkretnie polecam Uniden'a 520XL (lub Presidenta jezeli chcesz miec legalnie) + antena minimum 150cm dlugosci, solidna, jednej z w/w firm.

 

Zdrowka! 51 na drodze! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Robcio za wyczerpującą wypowiedź. Powiedz mi jeszcze tylko, odpowiednik tego Unidena to jaki to jest model Presidenta? Co sądzisz o tym, który podesłałem - Harry 3? I tej antenie Presidenta? Możesz polecić jakiś konkretny model anteny Presidenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] odpowiednik tego Unidena to jaki to jest model Presidenta? [...]

 

Uniden 520XL = President Johny

 

[...] Co sądzisz o tym, który podesłałem - Harry 3? [...]

 

Harry III to najnowsza linia President'a... dopiero sie pojawil... slyszalem, ze ladnie chodzi, ale jeszcze w rece mi nie wpadl, wiec od siebie nie moge nic powiedziec.

 

Tak jak pisalem Uniden i President to te same wnetrznosci, wg mnie nie maja konkurencji, wiec jezeli chcesz President'a, to bierz - i tak bedzie ladniej pracowal niz wszystkie inne szumofony.

 

Osobiscie do samochodu wybralbym Unidena 520XL - sprawdzone, male, proste i tansze radyjko. A roznice cenowa przeznaczylbym na antene, ewentualnie lepszy mikrofon. Jak zawsze - Twoj wybor.

 

[...]I tej antenie Presidenta? Możesz polecić jakiś konkretny model anteny Presidenta?

 

W tym pasmie antena musi byc dluga i tyle... im dluzsza tym lepiej. Wypas to np. Lemm AT2001 Turbo, ale musi miec bardzo solidne mocowanie i nie kazdy estetycznie i praktycznie zniesie taka dlugosc.

 

Nie napisales jakie mocowanie u Ciebie wchodzi w gre, ale po Twoich propozycjach domyslam sie, ze magnes. Z 'magnesowek' dobrym kompromisem jakosci/solidnosci/dlugosci jest President ML145.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :flesje: Wsio wiem. Prezentem będzie zapewne zestaw Presidenta :wink:

 

Gdyby cuś, jeszcze będę pytał.

 

Zapewne obdarowany bedzie zadowolony :biggrin: W razie potrzeby pytaj.

 

Pozdro! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :flesje: Wsio wiem. Prezentem będzie zapewne zestaw Presidenta :wink:

 

Gdyby cuś, jeszcze będę pytał.

 

 

Zadowolony będzie napewno z tego zestawu .

tylko nie wiem czy jest sens przepłacać za komplet Presidenta to ok 700 pln za radyjko Johny II +President Ml 145 .

 

a zestawik który Ci polecałem Uniden 520xl+siro ml145 koszt 350 zł

za pół ceny Presidenta masz to samo .

Ale wybór Twój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...