Skocz do zawartości

Dookoła Morza Czarnego


vfts
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To fajnie :icon_biggrin: jeszcze muszę porozmawiać z kolegą yeuopem, bo znam go osobiście. jeździł w tamte rejony i wie co i jak. myślę, że będzie miał dużo do powiedzenia. zresztą na kilku imprezach trochę mi już opowiadał.

 

pozdrowienia z Bielska Białej

 

Arek, wpadaj kiedys do Cieszyna na impreze, to pogadamy :buttrock:

Ja juz w Bielsku nie bywam w ogole. Pokaze ci foty, to wyjedziesz jeszcze w marcu :icon_razz:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, wpadaj kiedys do Cieszyna na impreze, to pogadamy :buttrock:

Ja juz w Bielsku nie bywam w ogole. Pokaze ci foty, to wyjedziesz jeszcze w marcu :icon_razz:

Pozdrawiam

 

No popatrz :icon_biggrin: wyuczył się wszystkiego w Bielsku i teraz szpan w Cieszynie :icon_razz:

 

ale poważniej - w przyszłym tygodniu mnie w kraju nie ma, ale za dwa tygodnie przyjadę na imprezkę, bo już dawno w Cieszynie nie byłem.

 

ps

w marcu to jeszcze nie dam rady, ale już w maju będę mógł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. i jak plany wyjazdowe? wertujecie przewodniki i relacje z wypraw? ja planuje (z plecaczkiem) właśnie na przełomie sierpnia i września ruszyć na Krym. Po drodze chciałem zobaczyć chocim i kamieniec. Fajnie by było zgrać wyjazd żeby chociaż część trasy razem lecieć. W tamtą stronę planowałem przez mołdawię do odessy i na krym (teodozja). Od zaprzyjaźnionych kierowców TIRów słyszałem że jak mają jechać na mołdawię to kombinują jak mogą żeby ominęła ich ta "przyjemność". Ale z drugiej strony relacje motocyklistów z tamtych rejonó bywają skrajnie różne od relacji "TIRowców".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. i jak plany wyjazdowe? wertujecie przewodniki i relacje z wypraw? ja planuje (z plecaczkiem) właśnie na przełomie sierpnia i września ruszyć na Krym. Po drodze chciałem zobaczyć chocim i kamieniec. Fajnie by było zgrać wyjazd żeby chociaż część trasy razem lecieć. W tamtą stronę planowałem przez mołdawię do odessy i na krym (teodozja). Od zaprzyjaźnionych kierowców TIRów słyszałem że jak mają jechać na mołdawię to kombinują jak mogą żeby ominęła ich ta "przyjemność". Ale z drugiej strony relacje motocyklistów z tamtych rejonó bywają skrajnie różne od relacji "TIRowców".

 

 

Kierowcy ciężarówek mają całkiem inne priorytety niż kierowcy motocykli.Drogi tam są marne i prędkość przelotowa mizerna dla "tirów".Kierowcy zarabiający od frachtu mogą narzekać.Natomiast folklor lokalny może być magnesem dla motocklistów,przysłowiowa gościnność tubylców iniskie ceny mogą zachęcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. i jak plany wyjazdowe? wertujecie przewodniki i relacje z wypraw? ja planuje (z plecaczkiem) właśnie na przełomie sierpnia i września ruszyć na Krym. Po drodze chciałem zobaczyć chocim i kamieniec. Fajnie by było zgrać wyjazd żeby chociaż część trasy razem lecieć. W tamtą stronę planowałem przez mołdawię do odessy i na krym (teodozja). Od zaprzyjaźnionych kierowców TIRów słyszałem że jak mają jechać na mołdawię to kombinują jak mogą żeby ominęła ich ta "przyjemność". Ale z drugiej strony relacje motocyklistów z tamtych rejonó bywają skrajnie różne od relacji "TIRowców".

 

Czołem, no my na Krymie byliśmy na przełomie sierpień/wrzesień 2009, wyprawa świetna, ale teraz jedziemy dalej, choć na Krym warto by było jeszcze kiedyś przyjechać, bo tanio i pięknie. My planujemy jechać najpierw do Odessy trasą od granicy do Kijowa i stamtąd na południe, jest to najlepsza i najszybsza dzieki temu trasa gdzie spokojnie mozna pędzić 140km więc w jeden dzień planujemy dotrzeć do Odessy i stamtąd promem do Gruzji, więc jeśli chcesz zobaczyć kamieniec podolski to jednak trzeba więcej czasu bo drogi tam kiepskie i trzeba trochę się kręcic żeby dojechać dalej na wschód, może jadąc w czasie Bożego ciała na zlot do Odessy pojedziemy tą trasą żeby zachaczyć o kamieniec, zresztą przy okazji powiadamiam że pod koniec czerwca jest zlot koło Odessy i jedziemy raczej, fajna trasa ok 1000km mozna rozbić na 2 dni i za 200-250zł jesteś w Odessie, polecam miasto i okolice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechalem dookolo czarnego w 2003r koszty przez UA RUS 60% przez TR BG RO SK 40%. reszta info na mojej stronce.

 

PS. O|D tamtej pory nie bylem w Rosji i nadal mnie tam nie coiagnie - szkoda kasy......

 

 

 

Czołem jak zrobiłeś taką trasę dookoła morza czarnego to możesz podać adres strony to sobie poczytam, na pewno może się przydać,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ludzie czas nieubłaganie leci więc myślcie pomału jak ktoś chetny, wyprawa dookoła morza czarnego może być dla wielu podrózą życia i to nie za tak duże pieniądze jak na odległość i widoki które się podczas niej zobaczy, no ja jadę na bank, mam nadzieje że ktoś pośród całej tej grupy "motocyklisów" też się znajdzie kto faktycznie jeździ, bo wkońcu po co ten motor jak nie do podróży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. na przełomie sierpnia i września planuję ruszyć w kierunku Krymu. Jeśli by się terminy nałożyły to można by chociaż kawałek Waszej trasy razem połknąć. Tylko na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem dokładnie którędy jadę - jedna opcja to ukrainą na krym (po drodze kamieniec podolski zwiedzić chciałem) a druga opcja to przez Rumunię i dopiero na Krym. Ale będę obserwował forum i jakoś w czerwcu czy lipcu się może dogadamy (lub nie) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czas nieubłaganie leci więc myślcie pomału jak ktoś chetny, wyprawa dookoła morza czarnego może być dla wielu podrózą życia i to nie za tak duże pieniądze jak na odległość i widoki które się podczas niej zobaczy, no ja jadę na bank, mam nadzieje że ktoś pośród całej tej grupy "motocyklisów" też się znajdzie kto faktycznie jeździ, bo wkońcu po co ten motor jak nie do podróży

 

Cześć

Ale sie denerwujesz niepotrzebnie- ja mam tą wyprawę w planach cały czas .

16 lutego będę się widział z niejakim Yeuopem, czyli kolegą Piotrkiem, w Cieszynie właśnie w celu zebrania jak największej ilości informacji na temat trasy, bo ją zaliczył chyba 2 lata temu.

 

Proponuję jednak kontaktować się już mailowo - mój adres [email protected]

 

Pozdrowienia z Bielska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, właśnie yeuop napisał na tym forum sporo przydatnych informacji, ale na pewno coś tam jeszcze można wydobyć, w ogóle w sezonie można by było się gdzieś spotkac i obgadać, trzeba też poczytać i dowiedzieć się jak teraz jest w Gruzji bo widzę że wszyscy którzy tam jeździli robili to przez 2007 rokiem, więc ciekawe jakie tam teraz nastroje panują, i 2 ciekawe czy w tej Gruzji da radę zobaczyć jakieś ciekawe rzeczy nie z jeżdzając z ubitych traktów, zalezy też ile by było trzeba zjechać, bo tym moim motórem to nie bardzo bo wertepach jeżdzić he chociaż ja już tereaz stwierdzam że głównie zalezy mi na Armenii i Turcji, a Gruzja to tylko po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...