Skocz do zawartości

Oleje TOTAL i ELF


Piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie, co sądzicie o olejach firmy TOTAL?

Chcę zakupić takowy olej: KLIK

Warto, czy może coś innej firmy?

 

 

I jeszcze jedno, w serwisówce jest napisane, że z wymianą filtra wchodzi 3 litry oleju, ale wolę się upewnić, czy aby na pewno do cb seven fifty tyle wystarczy, bo nie chciałbym domawiać 1 litra specjalnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TOTAL'u z fabryki wyjeżdża każdy "francuz". Sugerowane są te produkty na pewno do Citroenów, które prywatnie uważam za najlepsze z francuzów. Tak więc marka znana choć u nas stosunkowo od niedawna.

Co do konretnego oleju - niestety nie znam i nie używałem. Ale nie obawiałbym się.

Moim zdaniem jesli spełnia wymogi/normy/kl. lepkosci stawiane przez producenta moto (patrz manual) to nie ma co deliberować. Pozostaje kryterium ceny.

Jedni napiszą tutaj "tylko Castrol" inni "MOTUL forever" ;)

Teraz zalałem moją staruszkę pełnym syntetykiem Motul 7100 10W40. Zrobiłem pomiar ciśnienia na gorąco w magistrali olejowej i nie widzę specjalnej różnicy pomiędzy Motulem 3000 20W50 - minerał. Z tym, że przed zalaniem wiedziałem, że mam silnik czysty ;)

Jeśli zależy ci na lepkim syntetyku to są dostępne nawet oleje w klasie 20W50.

Niestety syntetyki o wysokich klasach lepkości są dość drogie.

A ten TOTAL ma bardzo atrakcyjną cenę.... Za litr motula 7100 płacisz dwa razy więcej.

Również jestem ciekaw opinii innych użytkowników.

Pozdrawiam,

Edytowane przez foxriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w sumie, że jeśli olej spełnia normy to jest praktycznie to samo. Sytuacja jest podobna z płynami hamulcowymi, dot4 to dot4. Poczekam jeszcze na kilka wypowiedzi i jeśli nie będą jakieś koszmarne, to kupuję ten olej. Silnik w sevence wysilony nie jest, ale do tych zaworów regulowanych mu się należy dobry olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy na obrazku, na butelce motorek, a gość pisze o silnikach diesla między innymi :icon_biggrin:

Cena za litr syntetyka REWELACJA.

Spełnia normy SG - w przypadku mojego Horneta jest to minimum zalecany przez Hondę.

 

http://www.lubadmin.com/Restitution.aspx?M...&Parametre1=387

 

http://www.lubadmin.com/upload/produit/Fic.../lang_1/518.pdf

 

Castrol synt. też jest tani jak barszcz: http://allegro.pl/listing/search.php?categ...=power+1+racing

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten castrol jest tani, ale na forum sf czytałem, że po około 3 tyś słychać cykanie tych regulatorów.

Pisze o dieslu itp, bo ma taki wzór na aukcję i tyle.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego: KLIK. Cena podobna do total'a, a marka chyba bardziej znana, słyszałem, że robią je w jednej fabryce. Aczkolwiek ten elf spełnia więcej norm, i chyba zdecyduję się na niego.

 

Ja po prostu wychodzę z założenia, że nawet tańszy syntetyk będzie lepszy od pół syntetyka i dla tego tak szukam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to półsyntetyk to raz, a dwa 10w40. Moje założenia są jasne, syntetyk i 10w50.

Olej do moto oprucz wartosci lepkości ,musi mieć też dodatki,na których pracuje skrzynia i sprzęgło.Nie wymądrzam się teraz,ale trzeba sprawdzić czy ten olej np.nie pogorszy pracy skrzyni.Total jest dobrze znaną marką w polsce,zwłaszcza starszym użytkownikom. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W koncernie Total marką najbardziej kojarzoną z motocyklami jest ELF. Ostatnimi czasy mocno promowana jest linia produktów ELF Moto. Są to świetne oleje w naprawdę atrakcyjnych cenach. Dla przykladu: Motul V300 4 litrowe opakowanie to obecnie jakieś 250-260 zł w detalu, odpowiednik Elfa o identycznych parametrach - 150 zł. I tak dalej z każdą odmianą oleju. Jedynie drożej wypadają oleje do zawieszeń, niemniej są to pełne syntetyki naprawdę dobrej jakości.

Mniej więcej rok temu wpadłem na produkty Elfa i w całości niemal przestawiłem na nie mój warsztat (z produktów BelRay). Ogólnie polecam, zalecam i zachęcam do próbowania produktów Elf, co nie ma zabrzmieć jak spam, tylko porada ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncernie Total marką najbardziej kojarzoną z motocyklami jest ELF. Ostatnimi czasy mocno promowana jest linia produktów ELF Moto. Są to świetne oleje w naprawdę atrakcyjnych cenach. Dla przykladu: Motul V300 4 litrowe opakowanie to obecnie jakieś 250-260 zł w detalu, odpowiednik Elfa o identycznych parametrach - 150 zł. I tak dalej z każdą odmianą oleju. Jedynie drożej wypadają oleje do zawieszeń, niemniej są to pełne syntetyki naprawdę dobrej jakości.

Mniej więcej rok temu wpadłem na produkty Elfa i w całości niemal przestawiłem na nie mój warsztat (z produktów BelRay). Ogólnie polecam, zalecam i zachęcam do próbowania produktów Elf, co nie ma zabrzmieć jak spam, tylko porada ;)

pzdr

Czyli ,żeby było zrozumienie,Total ,ten jak w temacie ,uważasz za dobry olej do moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czyli ,żeby było zrozumienie,Total ,ten jak w temacie ,uważasz za dobry olej do moto?

Mam doświadczenia tylko z Elf Moto, który jest w koncernie Total.

Olej z linku w pierwszym poście jest olejem motocyklowym, aczkolwiek nie miałem z nim żadnego doświadczenia.

Jeśli jest podobnej jakości, jak Elf Moto, to mogę śmiało polecić i zalecić. Niemniej, tak jak pisałem, ja opieram się na produktach Elf Moto, dedykowanych ściśle do motocykli, nie wiem nawet, czy Total Quartz w wersji motocyklowej jest dostępny na naszym rynku via Total Polska (do dziś nie dostałem od nich żadnej na ten temat informacji).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak, to bardzo dobry olej, w bardzo dobrej cenie. Tak dobrej, że się kolesiowi w końcu Total dobierze, bo dumping na maksa ;) Póki jest, warto kupować, bo full syntetyk taniej niż półsyntetyk. Cena detaliczna, zalecana do sklepów, tego oleju to 45 zł/ litr.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...