Skocz do zawartości

yamaha tzr słabnie we dwie osoby


szymon44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurde nadal problemy a mianowicie założyłem ten nowy cylinder ale nadal chodzi bardzo słabo, skusiłem sie i zmierzyłem kompresje i ..... wyszło 4 atm tragedia i to na nowym zestawie cylinder, tłok uszczelki. Co o tym myślicie? Kolega mówił że taka słaba kompresja a nowy zestaw to może być wina zimmeringu na wale i mówił że mam odkręcić osłone przy magnecie i sprawdzić czy nie ma tam oleju , odkręciłem i suchutko( na tłumiku zauważyłem- przy wylocie z cylindre minimalne slady oleju-taki lepki i czarny, jak myślicie zmienia to coś?).

Zmieniałem cylinder ponieważ podczas jazdy 80km/h nagle zasłabł i po zapaleniu był bardzo słaby tzn jak siadłem to ledwo co chodził, po rozkręceniu okazało się że tłok i cylinder nie są w najgorszym stanie ale dla pewności je wymieniłem, i teraz zamiast sobie poszaleć pod góre mi muli do 40( z górki idzie 80 ale mocy zero);/ Co radzicie są jeszcze jakieś przyczyny tak małej kompresji? rozważając to że na nowym zestawie jest zrobione z 500km. Nie chce znowu robić szlifu czy nowego cylindra bo wydam znowu kase na marne a tam może cos innego siedzieć jak teraz nie pomogło;/

 

Z góry dzięki za odp:) Czekam na wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dotarles go chociaz ? bo jak dales odrazu w palnik po zalozeniu to sie nie dziw ze masz 4 atm.. Kompresja nie zalezy od zimmeringow tylko od cylnidra. To ze jest troche czarnego oleju to nic nie robi. Kazdy 2T tak ma. Nie wiem co powiedza inni forumowicze ale ja bym juz nastepnego cylindra szukal na twoim miejscu :) Chyba ze zle zmierzyliscie kompresje w nim. A jak zle zmierzyliscie i kompresja jest dobra to gaznik, zawor membranowy i zaplon powinienes sprawdzic.

Edytowane przez kamilp7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku był słaby? Może być źle dobrany tłok, lub kupiłeś cylinder pod inny skok tłoka, bo były różne w am6. Lub po prostu źle zmierzyłeś tą kompresję jak zauważa kolega, przepustnica otwarta do końca przy mierzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok cylinder, uszczelki to był cały zestaw a nie dobierałem tego osobno, kupiłem na allegro i nie jakiś chiński tylko RMS dedykowany do tzr więc wszystko powinno być ok, a yamaha była od początku słaba jak go założyłem ale myślałem że się co poprawi ze się rozchodzi. A mierzone było dobrze napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali od szczała bo gaxnik był regulowany, kompresja mierzona normalnie nie na przepustnicy na maxa byłem u gościa który się zna więc dobrze zmierzona jest raczej. Uznałem że wrzuce ten stary cylinder bo na nim jeszcze jako tako chodził ale potrzebuje pierścienie nie wiecie gdzie kupić takie pierścienie do tzr 2004 rok rozmiar 40.00 na allegro ani nigdzie nie idzie znaleźć podzowniłem po kilku sklepach ie też nie mają a w yamasze są za 200zł;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety a sprawdzałes czy nie masz zapchany filtr paliwa ja Ty zrobiłes tyle kilometrów to hektolitry paliwa napewno wlałes :))) musisz spuscic albo wyjezdzic palowo i potem jak masz ten kranik od rezerwy albo wyłączenia tam masz 2 srubki odkrecasz je i wyjdzie Ci cały ten mechanizm i tam beda takie 2 siteczka moze one są czyms obklejone i dlateko tak jest :) bo zobacz sam jak jedziesz sam jest małe spalanie i to paliwo jeszcze jakos idzie a jak 2 osoby to i wieksze spalanie i wtedy juz nie ma siły ciągnac i słabne :)) to jest moje spostrzezenie a cylinder to swoją drogą do wymiany :D no i jak juz kupujesz to 80 a nie 50 :)) :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wlałem mu oleju jeszcze do baku i testuje może jak olej to tłok będzie mieć lżej i nie będzie takiego tarcia. Dałem mu 4 zakrętki na 1l paliwo i jeszcze dozownik dodaje więc jak mu tak rąbnąlem po gazie to za mną siwo, zobaczymy efekt ale pierwsze wreżenia się pozytywne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka motorkow i wiem jak to działa z tym dozownikiem też mam dozownik ale dosałem mu do paliwa też i spróbuje. A z tym bakiem to teraz mam inny bak bo seryjny mam w malowaniu ten nie ma żadnego filtra ani nic więc ten problem odpada w tamtym też mam to wszystko czyste bo czyściłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...