Skocz do zawartości

Mechanizm zaworu wydechowego.


marcin.j007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam mały problem:

Posiadam Wre 125 z roku 1999 w której zawór wydechowy sterowany jest elektronicznie (za pomocą małego silniczka).

Niestety poprzedni właściciel wywalił z niej wszystko co z prądem związane, zostawił tylko to co potrzebne do odpalenia moto. Dokupiłem silniczek który steruje zaworem, podłączyłem pod wolne kostki lecz zawór nadal nie żyje.

Gadałem z pewnym mechanikiem który powiedział mi że silniczek ten nie może być napędzany bezpośrednio z silnika, muszę mieć akumulator (w oryginale jest). Zdziwiło mnie to ponieważ instalacja wygląda na oryginalną (do silniczka idzie prąd 3 kablami).

 

Myślałem żeby kupić instalacje elektryczną, aku i wszystkie inne pierdoły i tak ożywić zawór.

Patrze dziś na allegro i widzę że Husqvarna Cr 125 ma prawie identyczny silnik lecz zamiast pompki dozującej olej znajduje się mechanizm napędzający zawór.

Niestety różnią się też cylindrem.

Mam więc pytanie czy orientuje sie ktoś, czy sama wymiana prawego dekla wraz z mechanizmem zaworu mogła by rozwiązać ten problem?

Czy silniki te różni coś więcej? (prócz mocy, charakterystyki, skrzyni)

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co widzę, to z ogólnego wyglądu różnią się cylindrem, deklem sprzęgła no i tym zaworem. Wszystkie tryby itp. są rozmieszczone prawie identyczne (wiem że różnią się także mocą, charakterystyką, żywotnością itp.)

 

Nie wiem co robić, szkoda wywalić kasę w błoto (na dekiel i mech. zaworu). :icon_rolleyes:

 

Orientuje się może ktoś czy zawór w WRE działa normalnie bez aku?

Czy elektroniczny silniczek napędzany prądem bezpośrednio z silnika nie ma prawa działać?

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...