Skocz do zawartości

exc 300 ciągnące sprzęgło


Kamsel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem gdyż nigidy nie miałem sprzęgła hydraulicznego no i mi ciągnie (gdy trzymam sprzęgło na biegu motorek jedzie powoli) jak to wyregulować? Jaka może być przyczyna? Olej w skrzyni taki jak powinien być, tarcze sprzęgła ok.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ze nigdy nie zajmowałem się sprzęgłem w KTMie...

 

Ale czy nie ma tam na dle przy wyprzęgniku jakiejś regulacji na śrubce? jak daleko ma wypychać dzwignię wyprzęgnika? tzn regulacja pierwotnego napięcia wyprzęgnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ze nigdy nie zajmowałem się sprzęgłem w KTMie...

 

Ale czy nie ma tam na dle przy wyprzęgniku jakiejś regulacji na śrubce? jak daleko ma wypychać dzwignię wyprzęgnika? tzn regulacja pierwotnego napięcia wyprzęgnika?

Od zewnątrz nic nie ma, chyba że pod kopułką której jeszcze nie ściągałem.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to na Twoim miejscu wymieniłbym płyn w sprzęgle. Może być tak że jest już stary i nie ma odpowiednich właściwości. Jeśli po wymianie i prawidłowym odpowietrzeniu układu problem by nie znikną to przyczyna jest chyba trochę głębiej niż w hydraulice.

 

U mnie po wymianie płynu i odpowietrzeniu sprzęgło zaczęło całkiem inaczej pracować.

Edytowane przez Landryss25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zobacz jaki masz płyn w zbiorniczku, jak nie widać dna wymiana.

tam jest płyn mineralny i żaden inny :icon_exclaim:

użyj LHM+

 

po prawidłowym odpowietrzeniu sprawdź czy jest poprawa.

 

zanim się weźmiesz za robotę odkręć wysprzęglik i sprawdź czy nie cieknie, jedną stronę układu będziesz miał z głowy .

 

 

 

 

prawidłowo po wciśnięciu klamki o 1-1,5cm już nie powinno ciągnąć

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to co napisał enduromaster nie pomoże to wykręć wysprzęglik i sprawdź w jakim stanie jest o-ring na tłoczku oraz cylinderek.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cylinderkiem jest mokro bo tam jest olej ze skrzyni biegów ;) sprawdź czy o-ring nie jest poszarpany a najlepiej to wykręć wysprzęglik, wciśnij tłoczek, przetrzyj szmatką żeby było w miarę sucho i wciśnij klamkę sprzęgła, tłoczek powinien się wysunąć przy okazji sprawdzisz czy nie ma nieszczelności w tym miejscu.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...