Skocz do zawartości

Petycja do AW sa w sprawie zniesienia opłat dla motocyklistów + blokady A2


600bandytowmnienosi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie słyszeliście o blokadach autostrad... w tym o blokadzie naszej A2.

Teraz planujemy wystosować petycję do zarządcy autostrady A2, spółki Autostrada Wielkopolska, z podpisami osób domagających się zniesienia opłaty za przejazd jednośladem po płatnych odcinkach A2.

Podpisy zaczęliśmy zbierać na zakończeniu sezonu. Komu nie udało się podpisać, to na stronie

 

http://www.motoprotest.republika.pl

 

jest wykaz sklepów z listami do podpisów pod petycją. Każdy może iść do jednego ze sklepów wymienionych na stronie i podpisać się pod petycją.

 

Za +- 2 tygodnie, około połowy października, np. 16.10., musimy zorganizować kolejną blokadę.

Tym razem najlepiej, aby jak najwięcej osób pojechało autami. Jak znowu postawią zakazy wjazdu motocyklem na wszystkich bramkach oprócz jednej, to znowu będziemy sami siebie blokować. Z resztą robi się coraz zimniej i pogoda nie będzie sprzyjać urządzaniu pikników na autostradzie, a furami to możemy ich całą zimę blokować. Koniecznie zaopatrzcie się z jednogroszówki (11 zł = 1100 gr), aby płacić jak najdłużej.

 

Akcja jest ogłoszona na kilku forach, więc tu, na FM nie wypada, żebyśmy się wyłamali.

 

To co? Na 16.10. po pracy ile osób da radę? Termin jeszcze nie jest na 100%. Jakby większej liczbie osób pasowało innego dnia, to krzyczcie...

Przekażcie sprawę na inne fora, kto może.

 

Treść petycji do wglądu:

http://img242.imageshack.us/img242/8218/petycjaawsa00001.jpg

http://img34.imageshack.us/img34/8859/petycjaawsa00002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za, jak będę w Poznaniu to chętnie podpiszę

W blokadzie niestety ze względu na odległość nie będę uczestniczył :(

 

Obawiam się jednak że postulat całkowitego zniesienia opłat jest nierealny. To jest prywatna płatna autostrada i zarządca z nej chce mieć dochód. Należałoby raczej spróbować obniżyć / urealnić opłaty dla motocykli. W końcu opłata powinna uwzględniać ilość zajętego pasa drogowego i zużycia drogi, które są wielokrotnie mniejsze niż dla samochodów osobowych o większych już nie wspominam.

Wiem że przyczepka w motocyklu (mam na myśli taką ciągniętą) to rzadkość, ale zwróćcie uwagę że taki motocykl z przyczepką za każdy odcinek będzie płacił 27 zł :banghead: , nosz ten co ustalał te stawki to na głowę upadł i to z wysoka.

Miałem ostatnio przyjemność jazdy ową autostrada na trasie z Piły do Sieradza,

- na autostradę wjechałem na węźle Komorniki i aż do Punktu Poboru Opłat Nagradowice czyli aż 22 km jechałem za darmo :bigrazz:

- W Nagradowicach zabuliłem 11 zł i za tę kwotę przejechałem do Punktu Poboru Opłat Lądek - długość tego odcinka to 57 km

- W Lądku znowu zabuliłem 11 zł ale już na węźle Modła zjeżdżałem z autostrady czyli przejechałem 19 km

W sumie przejechałem 98 km autostradą z czego 76 km odcinkiem płątnym za 22 zł, co daje 29 gr / 1km autostrady

Zakładając że spaliłem na ww odcinku ponad 8 l/100km :bigrazz: to zużyłem paliwa za ok 25 zł, czyli można przyjąć że jazda ową autostradą kosztuje tyle co koszt paliwa :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się jednak że postulat całkowitego zniesienia opłat jest nierealny.

 

Dochody od motocyklistów to mniej niż 0.4%. Od czegoś trzeba zacząć negocjacje. Nic nie mam przeciwko osiągnięciu kompromisu. ;)

 

Ja będę - tylko o których bramkach mówimy? te w kierunku Konina czy w kierunku Nowego Tomyśla?

 

To już na miejscu się ustali...

Edytowane przez 600bandytowmnienosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wieści od Człowieka z Południa:

Witam,

 

Jutro motocykliści ponownie jadą autostradą A4.

 

Wjeżdżają na PPO pomiędzy 17 a 18 od strony Krakowa i Śląska w piątek 27.11.

 

 

 

Również chcemy poinformować, że zostaliśmy zaproszeni na posiedzenie Komisji

Infrastruktury.

Jedziemy w składzie;

 

Grupa Południe :

 

Anna Maria Huppert

 

Szczęsny Filipiak

 

 

 

Forum Śląskich Motocyklistów:

 

Marek Marszałek

 

Maciej Gąsior

 

 

 

Zaproszono nas jako przedstawicieli strony społecznej, aktywnie

interesujących się zmianami w przepisach dotyczących dróg i autostrad w

kraju.

 

Treść zaproszeń:

"Przewodniczący Komisji Infrastruktury uprzejmie zawiadamia, że posiedzenie

Komisji odbędzie się w dniu 3 grudnia br. (czwartek), w sali nr 14 (bud G) w

gmachu Sejmu RP w Warszawie, przy ul. Wiejskiej 4/6/8.

 

Początek posiedzenia o godz. 9 min. 30

 

Porządek dzienny:

Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o

autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym (druk nr 2472)

- uzasadnia poseł Andrzej Adamczyk.

 

Przewodniczący Komisji

/-/ Zbigniew Rynasiewicz"

 

 

 

Pozdrawiam

 

Szczęsny Filipiak - Grupa Południe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...