Skocz do zawartości

Sprzedałem motocykl


Rocks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

Sprzedałem motocykl, wedle umowy straciłem na tym finansowo. Wyrejestrowany już i tu moje pytanie, czy coś jeszcze się załatwia w urzędzie skarbowym? Nie płaci się już ponoć podatku od czynności cywilno prawnych, bo to już sprawa kupującego, ale czy coś muszę wypełnić tam, że się pozbyłem pojazdu. Miałem go parę miesięcy, jeśli to coś zmienia. Pytam, bo już mi darowali karę za nieterminowe zapłacenie 98zł, bo napisałem podanie, więc jak czegoś znów nie dopilnowałem, to się za mnie wezmą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

Sprzedałem motocykl, wedle umowy straciłem na tym finansowo. Wyrejestrowany już i tu moje pytanie, czy coś jeszcze się załatwia w urzędzie skarbowym? Nie płaci się już ponoć podatku od czynności cywilno prawnych, bo to już sprawa kupującego, ale czy coś muszę wypełnić tam, że się pozbyłem pojazdu. Miałem go parę miesięcy, jeśli to coś zmienia. Pytam, bo już mi darowali karę za nieterminowe zapłacenie 98zł, bo napisałem podanie, więc jak czegoś znów nie dopilnowałem, to się za mnie wezmą...

Przy (po) sprzedaży motoru/samochodu (wszystko jedno czego) musisz zgłosić ową sprzedaż tylko w Urzędzie Miejskim oraz w swojej ubezpieczalni. Skarbówka Ciebie nie interesuje...kupujący załatwia te sprawy ;)

Edytowane przez oczko82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedajesz poniżej pół roku od początku następnego miesiąca w którym kupiłeś, musisz zapłacić podatek od wzbogacenia. Natomiast, jeśli minęło pół roku, to nie jest ważne czy straciłeś czy zarobiłeś, nic Cię nie interesuje i nie musisz w US nic załatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Piotrek napisał.

 

Jednak zapomniałem, że straciłeś na tym finansowo. Jeśli tak, to nie płacisz żadnego podatku. Nawet jeśli sprzedałeś poniżej pół roku.

 

Natomiast jeśli sprzedajesz za cenę wyższą niż kupiłeś poniżej pół roku musisz w rozliczeniu rocznym to wykazać i zapłacić 20% podatek.

 

Spokojna głowa, nic Ci nie grozi w tej sytuacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli sprzedajesz za cenę wyższą niż kupiłeś poniżej pół roku musisz w rozliczeniu rocznym to wykazać i zapłacić 20% podatek.

 

...podatek wg swojej aktualnej skali podatkowej. jest to normalny dochód podlegający opodatkowaniu

 

BTW osobiście zadzwoniłbym do us i zapytał, czy wobec sprzedaży przed upływem pół roku, ale bez uzyskania dochodu (sprzedaż ze stratą) muszę coś złożyć, żeby nie było potem problemu z racji braku papierka, nawet wobec braku obowiązku płacenia podatku - historia zna już takie przypadki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...