Skocz do zawartości

problem tarcz


kamis-a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ej moje moto wkreca sie ładnie i w ogóle tylko nie chce jechac :icon_rolleyes: kazdy mi mówi iz jest to problem tarcz sprzegłowych zreszta zanim sie to stało to strasznie czyms spalonym smierdziało :icon_razz: tylko teraz mam takie pytania, jak rozruznic czy tarcza jest dobra czy zła :icon_rolleyes:?? czy trzeba wymieniac podkładki i sprezyny za kazdym razem a jezeli nie to kiedy?? :icon_razz:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej moje moto wkreca sie ładnie i w ogóle tylko nie chce jechac :icon_rolleyes: kazdy mi mówi iz jest to problem tarcz sprzegłowych zreszta zanim sie to stało to strasznie czyms spalonym smierdziało :icon_razz: tylko teraz mam takie pytania, jak rozruznic czy tarcza jest dobra czy zła :icon_rolleyes:?? czy trzeba wymieniac podkładki i sprezyny za kazdym razem a jezeli nie to kiedy?? :icon_razz:

pozdrawiam

chłopie!jak moto się wkręca a nie ciagnie to sprzegło.w najlepszym przypadku to linka.resszte zobaczysz jak rozbierzesz,co do wymiany.widać będzie gołym okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zużycie tarcz sprzęgłowych rozpoznasz po ich grubości - wystarczy porównać obecną grubość z grubością ocenianą przez serwisówkę.

Stan przekładek metalowych rozpoznasz po tym, czy są nadpalone (niebiesko-czarne przebarwienia) lub czy są wykrzywione (łatwo to zdiagnozować).

Zużycie sprężyn dość trudno rozpoznać, najlepiej porównać z nowymi, wtedy widać stopień ich zużycia...

A z doświadczenia Ci powiem, że najlepiej wymienić kompletne sprzęgło, niestety w naszych warunkach zwykle rozpoczyna się od kombinowania (co czasem daje zadowalające rezultaty, niestety tylko czasem).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...