Skocz do zawartości

Wojskowy kask na motor


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kompletuje swój ubiór na motor w stylu wojskowym: mam już kurtkę z protektorami, spodnie. po wypłacie kupuję buty. W zimę planuję zakup kasku. Korci mnie by kupić ten:

http://www.vest.pl/product-pol-4205-Pro-Te...RCOAL-GREY.html

oczywiście do tego gogle i husta. jednakże mam pewien problem: czy w ogóle można legalnie jeździć w takim kasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeździć tylko w kasku który spełnia normy drogowe. Ten jako, że nie jest przeznaczony na motocykl na pewno takich testów nawet nie przeszedł.

 

Poza tym zastanów się czy chcesz dobrze wyglądać czy bezpiecznie jeździć.

 

 

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kurtka z Niemiec. :D

 

Pierwsze wrażenia mega pozytywne. Jestem niesamowicie zadowolony. Jakościowo wygląda bardzo dobrze, pasuje idealnie (jest przyciasnawa). Warto dać za nią nawet cenę polskiego importera. ;)

 

Także mam już kask, kominiarkę, kurtkę. Potrzebuję jeszcze spodnie, buty, rękawiczki, bielizne termoaktywną i być może żółwia z pasem nerkowym.

pytanie: czy to jest kask czy "nakrycie głowy" (jest tak na wielu metkach tych najtańszych pseudokasków), rónie dobrze mocheerek można założyć

 

pozdrowieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo poważnie patrze na bezpieczeństwo. i na mój chłopski rozum myślę że taki hełm bo tak go fachowo można nazwać da mi większą ochronę niż topki które posiada spora liczba chopperowców. dodatkowo jest nieporównywalnie lżejszy niż każdy jeden kask. zresztą taki kask jest na wyposażeniu wojsk wielu krajów i wiadomo od czego ma chronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo poważnie patrze na bezpieczeństwo. i na mój chłopski rozum myślę że taki hełm bo tak go fachowo można nazwać da mi większą ochronę niż topki które posiada spora liczba chopperowców. dodatkowo jest nieporównywalnie lżejszy niż każdy jeden kask. zresztą taki kask jest na wyposażeniu wojsk wielu krajów i wiadomo od czego ma chronić.

kupuj ten kask i tyle

 

Z tego co się orientuję, można jeździć w jakimkolwiek, byle twardy. Mimo wszystko odradzam zakup takiego kasku. W podobnym nurkuję w jaskiniach i do takich celów nadaje się on najlepiej. Na motor zdecydowanie nie.

ja też mam kask i czołówkę i chcę do jaskini hehehehehe :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobretti,każdy normalny glina da Ci za ten kask mandat oraz zabroni dalszej jazdy,kask nie atestowany normą EU,nie jest dopuszczony do ruchu drogowego :crossy: Chyba że będziesz jeżdził w nim po jaskini,to zmienia postać rzeczy :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyś jak będzie wyglądała twoja twarz po spotkaniu z glebą , poza tym uszka ci zawieje i muszka do oka wpadnie.

kolega jeżdzi choperem więc ma pewnie dużą szybę :bigrazz:

 

Cobretti,każdy normalny glina da Ci za ten kask mandat oraz zabroni dalszej jazdy,kask nie atestowany normą EU,nie jest dopuszczony do ruchu drogowego :crossy: Chyba że będziesz jeżdził w nim po jaskini,to zmienia postać rzeczy :bigrazz:

mój kolega jeżdzi w identycznym już 4 lata ale ma książeczkę wojskową więc policja się go nie czepia.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topki, kaski spadochronowe czy speleologiczne nie mogą służyć do jazdy na motorze! Na chopperze pięknie wygląda się w normalnym kasku w czarnym kolorze, ewentualnie typu skuterowego z długim wizjerem aż do brody. Można mieć taki z pałąkiem ochronnym jak ma Lech Potyński ze świata motocykli jak testuje choppery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...