Skocz do zawartości

Pali na `Pych` a na rozrusznik nie


leoadko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie mierzyłem, ale myślę że nie ma takiej potrzeby jeśli odpalę na pych i nim jeżdżę. Jest tak samo mocny jak zawsze nie stracił mocy odkąd to się stało.

Poważna sprawa.jezeli twierdzisz że wszystko sprawdziłeś i jest ok.to ja jednak upieram się przy rozruszniku.nie wiem jaki tam jest typ ale jeśli zwykły ,to tak czy tak problem tkwi w tym że pobiera za dużo prądu.sprawdz jeszcze raz rozrusznik.może być przyczyna w przebiciu na obudowę,tzn.tulejki są zużyte i robią zwarcie na masę.pozdr.i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uprę się przy tym żebyś sprawdził kompresję.

 

Miałem kiedyś identyczny problem. Mogłem kopać i kopać a na pych moto odrazu łapało. Ciepłe ładnie paliło i chodziło też bardzo dobrze. Powodem właśnie okazała się słaba kompresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uprę się przy tym żebyś sprawdził kompresję.

 

Miałem kiedyś identyczny problem. Mogłem kopać i kopać a na pych moto odrazu łapało. Ciepłe ładnie paliło i chodziło też bardzo dobrze. Powodem właśnie okazała się słaba kompresja.

a co ma kompresja do iskry?? :banghead: a tu mogą być już zdarte szczotki, które dają przebicie i braknie prądu na iskrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autor tematu pisał, że kręcąc rozrusznikiem nie ma iskry. Ja bym się upierał, że to akumulator. Możesz spróbować podłączyć go klemami do samochodu i wtedy zobaczyć, bo skoro piszesz że na akku masz 12V a powinno byc kolo 13-14, a przy rozruchu spada do 10V to coś nie tak. Może 10V to za mało do poprawnej pracy modułu i reszty elektroniki. Logicznie można pomyśleć, że jak kręcisz i w momencie kiedy puszczasz rozrusznik silnik jeszcze ma jakąś bezwładność i tym momencie pojawia się iskra. Moja rada -> powalcz z Akusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...