Skocz do zawartości

Zgubione dokumenty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wprawdzie dokumenty samochodu ale dział przepisy i mam nadzieję, że coś doradzicie.

 

Zgubiłam w dniu wczorajszym dowód rejstracyjny i ubezpieczenie.

 

Co mam zrobić w takim wypadku? Słyszałam, że wiążą się z tym duże koszty i wiele zamieszania. Trzeba iść ponoć na policję i zgłosić, nowy dowód, nowe tablice, nowe nalepki, nowe ubezpieczenie wyrabiać etc.

 

Pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją, może ktoś miał podobną albo wie co i jak dokładnie ?

 

Z góry THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezedura. nie wiem, czy jest potrzebne głoszenie policji, ale wk normalnie wydaje wtórnik dowodu. tylko "chwilę" to trwa, jak każda urzędnicza robota

podobnie z ubezpieczeniem, potwierdzenie zawarcia umowy powinni wydać bez problemu; chyba najlepiej będzie udać się do tego samego oddziału, w którym zawierałaś umowę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezedura. nie wiem, czy jest potrzebne głoszenie policji, ale wk normalnie wydaje wtórnik dowodu. tylko "chwilę" to trwa, jak każda urzędnicza robota

podobnie z ubezpieczeniem, potwierdzenie zawarcia umowy powinni wydać bez problemu; chyba najlepiej będzie udać się do tego samego oddziału, w którym zawierałaś umowę

jsz

 

Ubezpieczenie najmniejszy problem. Tylko właśnie ten dowód. Wrzuciłam do google temat i wyrzuciło mi to forum i wypowiedzi ludzi co właśnie piszą o zmiane tablic itd http://www.forumsamochodowe.pl/duzy-proble...yjny-vt6444.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu faktycznie trzeba było ponownie rejestrować, tak samo np. po kradzieży tablic. potem AFAIK uzupełniono przepis i teraz po prostu trzeba poczekać. a że w społeczeństwie negatywne informacje mają długi żywot...

BTW najprościej naprawdę zadzwonić do wk ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłam i zadzwoniłam. Z kartą pojazdu muszę przyjść, będzie zmiana nalepek na samochodzie i cały koszt ok 74 zł. Jedynie problem z mojej strony, że samochód zarejstrowany był na brata, który mieszka w Niemczech ;) i będzie się musiał pofatygować.

 

Pozdrawiam i dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie spieszyl - moze ktos wrzuci do skrzynki/odda do wydzialu

:)

pozdro

 

Tyle, że sporo się samochodem poruszam i trochę strach bez dokumentów zwłaszcza, że mam "szczęście" do częstych kontroli policyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...