Skocz do zawartości

Moto GP Brno 2009


colo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

W tym roku po raz pierwszy wybieram się na Moto GP do Brna.

 

Proszę więc osoby które mają już to za sobą o kilka cennych rad. Co trzeba zabrać, jak się najlepiej zorganizować na miejscu, gdzie jeść, spać i zaparkować (niestety w tym roku auto).

 

Z wszelkie cenne uwagi będę bardzo wdzięczny.

 

Może się spotkamy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, nie jestem jakąś wyrocznią, ale byłem już tam kilka razy. Po pierwsze musisz sobie odpowiedzieć jak zamierzasz nocować - namiot czy "hotel" (przez hotel rozumiem cokolwiek murowanego). Od tego zależeć będzie co zabierzesz.

Wiadomo jak namiot to mniejsze wygody, ale zapewne bliżej toru. Wokół toru są trzy pola namiotowe, z którego najbardziej znane jest START znajdujące się po południowej (czyli od strony prostej startowej) toru, niestety nie pamiętam nazwy drugiego pola (jest od strony zachodniej) oraz najmniejsze w miejscowości (a właściwie na jej skraju) Zebetin. Jedziesz samochodem więc nie jesteś ograniczony możliwościami transportowymi. Oprócz ciuchów warto zabrać sobie np krzesełko do siedzenia na trybunach ziemnych. Ja byłem za każdym razem na trybunie D (patrząc na mapkę toru po stronie lewej na przeciwko telebimu - widać dzięki temu cały wyścig). Wszystko o torze oraz biletach (jeśli nie masz sprawdzisz tu). Na polach wiadomo, że nie wypoczniesz najlepiej ale za to poczujesz dokładnie klimat takiego "bazaru" "). Jedzenie bierzesz z Polski albo kupujesz np w Tesco w Brnie (jak masz AutoMapę w nawigacji to znajdziesz bez problemu po POI). Ja spałem na polu w Zebetinie ale w sumie było tam spokojnie, najlepszy klimat jest na polu START. W zeszłym roku namiotowiczom współczułem bo było niesamowicie zimno i lało właściwie dwa dni, więc nie żałowałem, że wybrałem spanie pod dachem. Co do dachu, w tym czasie nic nie znajdzie już w okolicy toru, no chyba że miałbyś niesamowity fart, ale zapewne cena by Cię "zabiła. Ja 2 lata z rzędu spałem w akademikach uniwersytetu Brno:

Masaryk University

Accommodation and Catering Services

Address: Vinařská 5, 603 00 Brno

location and transport

photo gallery

Phone: +420 549 49 2700

Fax: +420 549 49 2741

E-mail: [email protected]

WWW: link to a new window

 

Zabij mnie, ale nie pamiętam ile płaciłem za nocleg bo nie chce Cię wprowadzić w błąd. W każdym razie pokoje to standardowe pokoje akademickie, z łazienką. W cenie masz śniadania, na miejscu jest parking osobno płatny. Na tor dojeżdżasz darmowymi busami z placu przy browarze Starobrno - plus bo można browara na torze wypić. Powrót również w ten sam sposób. Obok akademików jest kilka knajpek, w których można dobrze i niedrogo zjeść obiad lub wypasioną kolację. W akademiku mieszka masę widzów z różnych krajów więc nie jest nudno a poza tym blisko na starówkę Brna. To tyle w skrócie

Acha, jeśli możesz zostań do poniedziałku ponieważ wtedy na torze są oficjalne treningi od rana i można sobie wejść na trybuny przy prostej startowej bezpłatnie o obejrzeć testowanie sprzętów

 

pozdrawiam i życzę extra wrażeń. Niestety ja w tym roku odpuszczam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące informacje.

Na pewno bierzemy namiot, więc już wiem że z noclegiem nie będzie problemu. Tak myślę.

 

Jeżeli możesz to podpowiedz mi jeszcze czy np. jedzonko, piwko trzeba kupić wcześniej czy przy polach namiotowych też są jakieś bary, sklepy? I czy na samym torze też można coś kupić ? Bo coś wyczytałem że można wejść tylko z butelką 0,5 l ?! I czy auto można zostawić na polu namiotowym, czy jest osobny parking ?

 

Rozumiem, że z każdego pola namiotowego jest tak blisko,że bez problemu można podejść na tor piechotką ?

 

Bilety już mamy na cały weekend, ale na trybuny stojące.

 

Jeszcze raz dzięki za informację i przepraszam za banalne pytania, ale do tej pory byłem na takiej imprezie tylko raz w Zandvoort w Holandii i tylko w niedzielę.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia więc w przyszłym roku !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz to podpowiedz mi jeszcze czy np. jedzonko, piwko trzeba kupić wcześniej czy przy polach namiotowych też są jakieś bary, sklepy? I czy na samym torze też można coś kupić ? Bo coś wyczytałem że można wejść tylko z butelką 0,5 l ?! I czy auto można zostawić na polu namiotowym, czy jest osobny parking ?

 

Na torze możesz kupić bez problemu piwo, jakieś kanapki, placki, i to właściwie wsio - obok toru, w kierunku pola START jest miejsce gdzie są grille, jedzonko bogatsze i dużo różnego picia - ale to tak w ciągu dnia. Typowe jedzenie na biwak to brać z Polski lub jak pisałem pojechać do Tesco. Wiadomo, że na torze drożej. Co do wniesienia czegoś na tor - bierzesz plecak i wkładasz do niego co nieco. Nie zdarzyło mi się by ktokolwiek mnie lub kumpli kontrolował. Samochód zostawiasz na polu przy namiocie. Na polach również są możliwe niewielkie zakupu, piwo jest na 250% :)

 

Rozumiem, że z każdego pola namiotowego jest tak blisko,że bez problemu można podejść na tor piechotką ?

Dokładnie tak

 

Bilety już mamy na cały weekend, ale na trybuny stojące.

Ja właśnie o takiej pisałem - trybuna D to właśnie trybuna ziemna - i bardziej siedząca niż stojąca :)

 

Jeszcze raz dzięki za informację i przepraszam za banalne pytania, ale do tej pory byłem na takiej imprezie tylko raz w Zandvoort w Holandii i tylko w niedzielę.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia więc w przyszłym roku !

 

 

Tutaj po wklejeniu w wyszukiwarkę Brno MotoGP by Pudzian możesz zobaczyć jak to wyglądało to w zeszłym roku, ostatnie zdjęcia są już z poniedziałku.

 

PS jak chcesz kupić sobie jakieś gadżety typu koszulka/bluzka, kurtka, bluza, czapeczka itp, to na torze oraz poza nim są stoiska z markowymi rzeczami. Można płacić w Euro lub koronach - w zeszłym roku lepiej wychodziło płacenie w Euro, np koszulka polo firmowa to koszt około 35-45 euro w zależności od marki i ilości reklam, ale warto. Są też ciuchy typowe dla toru i również fajne. To chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam do noclegowania miejscowosc Vielka Bites czy jakos tak jest to w miare nie daleko od toru hotel Jelinek czy tez jak mu tam . za 300 korun mozna sie przenocowac w hotelu pozny gierek :D pyszne jedzenie i nie drogie w restauracji na dole... jak by co zapewne sie spotkamy nawet

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...