Skocz do zawartości

Suzuki GS 450 problemy z uruchomieniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnimi czasy trafił do mnie Suzuki GS 450 który jest w dość kiepskim stanie wizualnym ponieważ został uratowany praktycznie od złomowania. Silnikowo jest w świetnym stanie, kompresja na cylindrach rewelacyjna a reszta części nie wykazuje praktycznie większego zużycia. Co najlepsze był on jeszcze seryjnie zablokowany. Oczywiście przeszedł podstawowy serwis czyli regulacja zaworów, czyszczenie gaźników, wstępne ich ustawienie według serwisówki ponieważ ktoś wcześniej strasznie w nich namieszał itp. Przyszła pora na rozruch po dość długim czasie. Wtedy pojawił się problem ponieważ tylko jeden cylinder łapał natomiast drugi strzelał. Próbowałem korekty ustawienia gaźników itd. lecz to nic nie pomagało. Sprawdziłem również ponownie ustawienie zaworów oraz całego rozrząd lecz to również było dobrze. Rozebrałem ponownie gaźniki tam też nie zauważyłem żadnych uszkodzeń ani większego zużycia. Wymieniłem już kilka świec i to tez nie przyniosło rezultatów. Jedyne co teraz przychodzi mi do głowy to albo wypalony zawór wydechowy na tym cylindrze jednak miał on luz mieszczący się w wartościach serwisowych dlatego jest to mało prawdopodobne lub jakieś problemy z elektryką która jest w dość kiepskim stanie i może powodować zapłon w złym momencie. Jednak tu rodzi się kolejny problem ponieważ w serwisówce którą mam niby do tego modelu jest inny układ zapłonowy.

 

Proszę o wasze sugestie i pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jest jedna-jak nie potrafisz to sie nie bierz za japonskie motocykle. Najpierw piszesz ze kompresja jest "rewelacyjna" a za chwile przypuszczasz ze zawor jest wypalony?? Cos nie tak glowkujesz..

 

P.S. Wg mnie namieszales cos z gaznikami i tyle (chyba ze to stary GS z zaplonem na przerywaczach, w takim wypadku tam nalezy zrobic porzadek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jest jedna-jak nie potrafisz to sie nie bierz za japonskie motocykle. Najpierw piszesz ze kompresja jest "rewelacyjna" a za chwile przypuszczasz ze zawor jest wypalony?? Cos nie tak glowkujesz..

 

P.S. Wg mnie namieszales cos z gaznikami i tyle (chyba ze to stary GS z zaplonem na przerywaczach, w takim wypadku tam nalezy zrobic porzadek)

 

Akurat w swoim życiu zrobiłem juz kilka japońskich motocykli! Faktycznie z tą kompresją i zaworem nie przemyślałem, ale jednak trzeba przyznac że wypalony zawór jest jedna z przyczyn strzelania dlatego mi sie to nasuneło na myśl. Dodam jeszcze że kompresja to na zimnym silniku wynosiła 11 i 11,5.

 

Gażniki akurat były całkiem rozregulowane więc wróciłem do ustawień fabrycznych czyli podawanego przez serwisówke ustawieni pływaków i ilosci obrotów śruby składu mieszanki. Gdyby motocykl odpalił wprowadziłbym korekte ustawień gażników opierając się na świecach colortune i wszystko bym zsynchronizował. Dodam że tu juz jest zapłon elektroniczny.

 

Z ciekowości wkręciłem świece colortune żeby przekonać się jak wyglada proces spalania. Jeden cylinder ten który łapał posiadał ładny niebieski płomień pomimo niezbyt rozgrzanego silnika (pewnie dostane cięgi za używanie tych świec na zimnym silniku), a drugi posiadał iskre raz na jakiś czas i wtedy tylko występował zapłon mieszanki i płomień miał kolor żółty ale to dlatego że zgromadził się w cylindrze spory zapas mieszanki i to też powodowało wystrzały w tłumik.

 

Więc teraz dochodze do wniosku że to wina elektyrki. Lecz przewód i fajke juz wymieniłem posprawdzałem wszystki połączenia oraz zamieniłem cewki miejscami i nadal to samo. Widać chyba problem tkwi w module zapłonowym lub czyms innym .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,ostatnio miałem podobny przypadek z gr 650(silnik jak z gs 2 cyl.rzęd.)rocznik ok.1987 okazało się ze uszkodzony jest tranzystor w module zapłonowym(moduł mitsubishi) i nie ma właściwego sterowania na jedną z cewek.

Edytowane przez EastCoastCracow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro cewki są OK to szukaj dalej w elektryce:) przypuszczam że tam już są impulsatory możę je by wypadało sprawdzić?? i koniecznie sprawdz kable czy nie mają jakiś przetarć.... kostke przeczyść dobrze(tą od cewki )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...