Skocz do zawartości

Wymiana ślizgu łańcucha w CBR F SPORT


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zauważyłem, że mam dość mocno zużyty ślizg łańcucha napędowego w swojej CBR. Czy da się wymienić ten gumowy ślizg bez konieczność rozkuwania łańcucha?

Może wystarczy odkręcić dekielek osłaniający zębatkę zdawczą i odpowiednio po manewrować tym gumowym ślizgiem? ;)

 

Wyjąłem ślizg bez rozpinania łańcucha a nawet jego luzowania. Łatwo nie było, trochę się na siłowałem.

Ślizg łańcucha to według mnie nie najlepsza rzecz, bo ściera smar/olej który jest na rolkach łańcucha i bardzo szybko się zużywa.

Nie lepiej byłoby wstawić większą przednią i tylną zębatkę bez zbędnych ślizgów?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd ty bierzesz człowieku takie przemyślenia?

najpierw się pytasz jak zmienić filtr powietrza, potem coś sobie ubzdurałeś z odkształceniami ramy a teraz to.

przez większą ilość postów na forum nie staniesz się lepszym motocyklistą, bo czytając twoje posty to chyba tylko na ilości ci zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 30zł + koszt wysyłki na allegro. Może nie jest w stanie idealnym ale sporo jeszcze przejeździ. W najbardziej zużytym miejscu jego wytarcie szacuję na 30%.

Nowy ślizg np w Hondzie kosztuje coś koło 200-250 zł! Jak za kawałek ukształtowanej gumy to dla mnie stanowczo zbyt drogo, wiec kupiłem używkę w znośnym stanie.

W którym miejscu miałeś najbardziej zużyty slizg? U mnie z dołu wahacza od strony zębatki zdawczej łańcuch przetarł gumę na wylot i od strony zębatki tylnego koła z góry wahacza - w tych dwóch miejscach ślizg wyglądał najgorzej.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd ty bierzesz człowieku takie przemyślenia?

najpierw się pytasz jak zmienić filtr powietrza, potem coś sobie ubzdurałeś z odkształceniami ramy a teraz to.

przez większą ilość postów na forum nie staniesz się lepszym motocyklistą, bo czytając twoje posty to chyba tylko na ilości ci zależy.

To wszystko wina Kononowicza! :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...