Skocz do zawartości

Odzież na motor


Teliber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pas nerkowy

 

Tyle ile rozmowcow tyle poini i pogladow. Wiekszosc wypowiada sie o mozliwosci przemieszczania sie nerek podczas jazdy motocyklem poczczas ktorych prowadzacy narazony jest na ronego rodzaju uderzenia spowodowane wibracjami, nierownosciami czy wybojami na drodze.

 

Podobno pas ma chronic przed oziebieniem i przeziebieniem nerek. Jedna wielka bujda. Nerki sa organami wewnetrznymi i znajduja sie w stalej temperaturze jakie wytwarza ludzkie cialo. Jezeli wiec te oziebi sie do takiej, ze nerki sie oziembia, prowadzacy bedzie juz dawno martwy ( Priof. Dr. Jan Galle specjalista Nephrologia - Nerki Heidelberg – sam jest motocyklista ).

 

Nerki otoczone sa conajmniej pod – do jednego cm warstwa tluszczu i poprzez tkanke. Uderzenia ktore prowadzily by do ich uszkodzenia musialy by miec sile bokserskiego punch’u, co jest rachej w przypadku jazdy motocyklem malo prawdopodobne.

 

Normalne zdrowe nerki nie potrzebuja wiec jakiejkolwiek dodatkowej ochrony. W przypadku tzw nerek wedrujacych – uwarunkowane genetycznie ktore nie sa tak “mocno / stabilnie ) osadzone w pozycji w jakiej powinne sie znajdowac, pas nerkowy w tym przypadku jest zalecany. W tym jedynym przypadku pas powinien jednak miec raczej konstrukcje gorsetu niz pasa nerkowego.

 

Przypadki jakie zostaly tu podane ( genetyczna wada ) jest jednak tak mala, ze masowosc produkcji czy sprzedazy pasa nerkowego nie da sie wogole wytlumaczyc. O wiele wyzszy procent to zapalenie pecherza, ktore generalnie jest spowodowane niedostatkiem zalozenia motocyklowej odziezy ochronnej, ktora w przypadku kobiet jest o wiele latwiejsza.

 

W zadnym wypadku z golym pempkiem. Tu pas ma swoje uzasadnienie.

 

Horrorowy scenariusz zapalenia zapalenia nerek nie spelnia sie w przypadku motocyklistow ktorzy swoj kombinezon zapinaja zamkiem blyskawicznym tak aby ped powietrza nie dostawal sie pomiedzy spodnie i kurtke.

 

Racing Doc Dr. Cristoph Scholl ktory opiekuje sie zawodnikami motocyklowymi oraz motocyklowymi hobbystami twierdzi, ze pas nerkowy ma dobre zastosowanie podczas upadkow. W tym wypadku pas sciska brzuch / podbrzusze i chroni przed tepymi urazami / naderwaniem organow wewnetrznych takich jak sledziony czy watroby. Pas jest jednak usytulowany w b. dobrym centralnym dla naszego ciala miejscu. Jest wazny jako regulator temperatury ciala.

 

Wszyscy wypowiadajacy sie w temacie lekarza sa zgodni co do uzywania na motocyklu jeans’ow, koszulki trykotowej w polaczeniu z pasem nerkowym. Specjalisci przestrzegaja wiec przed zakladaniem w gorace dni „ przewiewnych ubiorow “ przy ktorych cialo w najbardziej narazonych partiach moze ulec przewiewom .

 

Gdzie i kiedy pas nerkowy ma naprawde dobre zastosowanie. Podczas jazdy w zimnych / chlodniejszych temperaturach / regionach, terenach podlegajacych skokom temperatury ( gory ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask, motocyklowe buty, rękawice i spodnie zawsze. Jeżeli jadę gdzieś dalej i jest to tylko asfalt zawsze zakładam kurtkę tekstylna z kompletem ochraniaczy (ostatnio bez - samą kurtkę na zbroję), w wyprawach 'po mleko', przez las itp. jeżdżę w zbroi - wyjeżdżając na drogę staram się wtedy nie przekraczać 80km/h (to i tak za szybko - zbroja chroni tylko przed uderzeniem, a czy ochraniacze przy slizgu wytrzymają przymocowane na swoich miejscach - raczej nie - choć istnieją zbroje np. Spidi Defender Armor, które wyglądają jakby były lepsze od innych i są road use). W naprawdę upalne dni (~34'C) warto mieć mokrą chustę na szyi - ogólnie chodzi o to, żeby nie wystawiać szyi na działanie gorącego powietrza. W Motocykliście Doskonałym Hough'a jest dość długi fragment o tym jak się ubierać aby sie nie ugotować...

 

Co do osób ubierających się w koszulki, krótkie gatki, japonki...są ..hardcorami - trafienie owadem czy kamykiem boli :)

Edytowane przez acid_toxin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask, skóra motocyklowa, pod nią zbroja, bojówki Motto, letnie rękawiczki, buty nie adiki :icon_mrgreen: .

Ciekawostka- w USA widziałem brodatych harlejofców w krótkich spodenkach i sandałkach, ale tam taka lampa, że nie można inaczej. Zresztą, po kilku dniach jak się zorientowałem, że nie ma czerwonych tico i nikt mnie nie zabije ( tzn. jest duża szansa na to :icon_mrgreen: ) i jak się zrobiło naprawdę gorąco- porzuciłem swe żelazne zasady BHP, olałem kurtkę, zbroję i jechałem w koszulce :crossy:

Po czy wróciłem do PL i w ciągu pierwszej jazdy miałem więcej hardkorów niż przez 3 tygodnie tam :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj odebrałam z celnego kurteczkę, w której w dzisiejszy skwarek było mi zimno:D

 

To moja trzecia kurtka firmy ICON i bardzo sobie chwalę to firme, tak samo jak Joe Rocket . Kupilam dokladnie ten model - czarna:

 

http://www.rideicon.com/product_details.js...ry=1974&id=7921

 

Pal licho gwiazdki ale kurtka ma wszystkie protektory, kieszonki, nawet w kieszonce na komorke ma wszysty medalik sw. Krzysztofa, wypinaną podszewkę w kokardki (tak tak, jestem tandetną gadżeciarą) :D:D a co najwazniejsze! Jest wykonana w całości z materiału mesh, jest to gruba siatka, całkowicie przepuszczająca powietrze, z zewnatrz wyglada jakby byla z normalnego nieprzezroczystego teksa zrobiona, kurtka składa sie z dwoch takich warstw, nie klei się do ciała, jedzie się jakby jej nie bylo, ma bluzowaty krój i to chyba jeden z moich najlepszych zakupow.

 

Co do buzera: bałabym sie jezdzic w czyms tanszym niz Alpinestars czy Held. Wiec za cene średniopółkowego buzera mam całą kurtkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do buzera: bałabym sie jezdzic w czyms tanszym niz Alpinestars czy Held. Wiec za cene średniopółkowego buzera mam całą kurtkę.

 

 

Te protektory ktore masz w kurtce w porownaniu do Alpinestars to dzien do nocy.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...