Skocz do zawartości

Alpy Austiacko - Włosko - Szwajcarskie


mrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że wypoczywaliście dość intensywnie :biggrin: Z tego co widzę to mieściliście się w 40E za nocleg/os.?

Masz może nazwy/adresy tych pensionów? Za parę tygodni wybieram się w tamte rejony, ale tylko na parę dni i wolałbym się nie motać tylko jak najlepiej je wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie mieściłem w tych 40, ponieważ korzystałem z pokoju samodzielnie ;) na ostatnim noclegu mi się udało bo zapłaciłem mniej 30 a nie 40 franków...

 

i kilka zdjęć z mojej galerii ALPY 2009 od RS

Edytowane przez romans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praga:

Akademiki

http://www.noclegi-praga.cz/

200 koron bez śniadania

 

 

Austra - Zell am See

Pensionat

AUSTRIA-HOLIDAYS

Glocknerweg 5

5671 Bruck an der Großglocknerstr.

http://www.austria-holidays.eu/Pension/Kontakt_latem.htm

dogadasz się (po polsku oczywiście) i będziesz baaaardzo zadowolony :-)

 

 

Włochy - Arabba

niestety nie pamiętam nazwy - zaraz po wjeździe do wioski po prawej stronie przy drodze

32 Euro ze śniadaniem

 

 

Szwajcaria - Trin

Nie polecam ze względu na cenę - 140 CHF za pokój

 

 

Szwajcaria - Meiringen

Zimmer frei szukaj przy wjeździe do miasta - jest ich trochę. My znaleźliśmy w starej stodole wyremontowanej i przerobionej na studio - 40 CHF od łebka ze śniadaniem. Nie pamiętam nazwy, wjeżdżając do Meiringen szukaj po lewej stronie jezdni żółtego znaku "Zimmer Frei - 80 m". Polecam bo świeżo zrobione i super warunki.

 

Niemcy - prawie Berlin (Zossen)

Hotel Berlin

http://www.hotel-berlin-zossen.de/

35 Euro ze śniadaniem

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie tego nie zaobserwowałem - wszyscy jeździli normalnie w kombinezonach "tylko". My też. Nie słyszałem o takim przepisie.

Przepisu raczej nie ma, dowiem się jednak w OMTC. Jest przepis, który nakazuje posiadanie kamizelki w razie usterki jeżeli wysiadam z auta, schodzę z motoru no i może dlatego wielu jeździ poprostu od razu w tej kamizelce, która potrafi być też gadżetowa. Boniek na przykład jeździ w takiej kamizelce odblaskowej z logiem tego forum i swoim nikiem zintegrowanym w to logo. Plus jest też taki, że jest się bardziej widocznym wieczorem i w nocy napewno.

 

Pozdrawiam

mrew - duuuuuuuuuuża strzałeczka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie tego nie zaobserwowałem - wszyscy jeździli normalnie w kombinezonach "tylko". My też. Nie słyszałem o takim przepisie.

 

 

Przepisu raczej nie ma, dowiem się jednak w OMTC. Jest przepis, który nakazuje posiadanie kamizelki w razie usterki jeżeli wysiadam z auta, schodzę z motoru no i może dlatego wielu jeździ poprostu od razu w tej kamizelce, która potrafi być też gadżetowa. Boniek na przykład jeździ w takiej kamizelce odblaskowej z logiem tego forum i swoim nikiem zintegrowanym w to logo. Plus jest też taki, że jest się bardziej widocznym wieczorem i w nocy napewno.

 

Pozdrawiam

mrew - duuuuuuuuuuża strzałeczka ;)

 

Dzięki za informacje Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Pytanie czy w Austri jest obowiązek jazdy w kamizelkach odblaskowych ?

nie niema ,ale od 1.09.2009sa nowe taryfy mandatow np. miasto i bundesstr-za szybko o 30 to mamy 70e-autostrada o 10 za szybko to20e-o20 za szybko to 45e-o30 za szybko to50e-inne drogi o 40 za szybko to150e-alkohol 0,5-0,8 to300 do3700e-0.8 do 1,2 to800 do 3700e-1,2 do 1,6 to 1200 do4400e-no i ponad 1,6 oczywiscie promila to 1600 do 5900e no i prawko papapapapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Heja,

 

wybieramy się w 2 motocykle (2 pary) na lekko-ponad-tygodniową wyprawę po alpejskich serpentynach Austrii, Szwajcarii i Włoch. (ciach...)

 

Dostałem właśnie potwierdzenie, że w lutowym numerze miesięcznika "Motocykl" (http://www.motocykl-online.pl), który za parę dni będzie można już kupić, opublikowany zostanie mój debiut - relacja z wyprawy w Alpy. :buttrock: :buttrock: :buttrock:

 

 

Gratulacje przyjmuję codziennie a autografy rozdaję tylko w weekendy.... :-)

 

 

Pozdrowienia,

Marcin

 

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odswiezam kotlecika

 

w drugiej polowie lipca 2011 , planuje podobna wyprawe w Alpy, ale poki co jechal bym sam .Problem mam tylko w jednym - ja niszt fersztejen ten glupi jezyk :) , trozke lapie po angielsku , ale raczej nie na tyle aby sie plynnie dogadac . I w zwiazku z tym mam pytanko , czy duzo ryzykuje jadac bez znajomosci jezyka ? Uda mi sie zalatwic nocleg i zarcie ? ( o awarii wole nie myslec). Obsluze bankomat, nie rozumiejac co tam jest napisane ?

 

Moze ktos tez by jechal w tym terminie ? urlop zdaje sie zaczynam 16.07.11 i mam do konca miesiaca.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnego języka może być problem. My głównie po angielsku wszędzie się dogadywaliśmy i jakoś daliśmy radę. Ale gdybyśmy mieli tylko na migi to na pewno byłoby to duże ograniczenie. Jak jedziesz sam to tym bardziej możesz czuć się nieswojo... Ale do odważnych świat należy :-)

 

 

 

Bankomaty mają możliwość obsługi w kilku językach: niemiecki, angielski, francuski, włoski... Możesz potrenowac w Polsce, bo w naszych bankomatach też jest możliwość wyboru języka.

 

 

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja ani me ani be po niemiecku i to samo po angielsku, i tez planuje podobną trasę na koniec czerwca,i tez najprawdopodobniej pojadę sam. na pewno nie pogadam za bardzo z tambylcami, ale w końcu jadę góry zobaczyć i pośmigać po winklach, a dogadać się ile za spanie i zakupić coś w sklepie jakoś da sie rade w końcu tu środek europy nie afryki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...