Skocz do zawartości

Kupiłem volusie w bardzo oryginalnym lakierze.


chorcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko porównać te dwa modele, bo jeden to choper (vn800A) , a drugi to cruizer (VL800). Odczucia ogólne: vn wydawał mi się dużym motocyklem dopóki nie siadłem na vl, to dopiero robi wrażenie , a jest to również 800, jednak z wyglądu prawie każdy daje jej minimum litra poj.. Siedzi się strasznie wygodnie, duże siodło wygodne podnóżki-podłogi. Kierownica w vn wyższa, natomiast w vl szersza, jednak obie tak samo wygodne. Podoba mi się możliwość ściągnięcia tylnego siodła, w vn nie było takiej opcji. Jeśli chodzi o silnik, to praca vl jest tak jakby bardziej miękka, natomiast vn brzmi bardziej metalicznie. Spalanie vn 6,0 vl 5 – czyli kolejne punkty na korzyść vl. Prowadzenie vn: był mniej podatny na wszelkie zdrapki i inne nierówności na naszych kochanych wyrobach drogopodobnych. Vl ma bardzie rozbudowane zegary: dwa przebiegi, zegar, ilość paliwa w baku, vn jest znacznie uboższa. Kiedy byłe właścicielem vn to uważałem, że napęd łańcuchem to żaden problem, smarowanie co 400km i tyle, po przesiadce na vl pędzonej kardanem to stwierdzam, że napęd łańcuchem to uciążliwość: te smarowania, brudna felga i szprychy ;) . Jeśli chodzi o czynności obsługowe to nie zauważyłem różnicy, jedyny problem to dostanie filtra powietrza do vl – jest dostępny jedynie drogi K&N.

 

Moja viola jest z roku 2004, najechane 16 tyś, wersja USA, dodatkowo dostała duże sakwy skórzane, podłogi kierowcy, czeka na lightbary i gmola. Pomalowana jest brokatem, na który nałożone jest sporo warstw bezbarwnego, aby lakier był gładki. Jest to lakier typu albo się podoba albo się go nie nawiedzi – jak dla mnie bomba. To tyle reszta na zdjęciach http://www.bikepics.com/members/chorcio/04volusia/

 

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledzy, co prawda to prawda na żywo w słońcu, albo wieczorem przy lampach wspaniale się prezentuje. Tomulus kiedy i gdzie to chętnie się pochwale ;) , w końcu do K-K mam nie daleko.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!!

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...