Skocz do zawartości

AUSTRIA, SŁOWENIA, CHORWACJA - porady !


Browar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

zamierzam na początku sierpnia (tylko w tym terminie dostane urlop w pracy) pojechać na objazdówkę ... czechy, austria, przejazd przez alpy, słowenia, Istria, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina i do Polski ....

 

... wiem, że to pełnia sezonu,,, naczytałem się juz mnóstwo o campingach itd. ....

 

... plan mam taki zeby co drugi dzień spać w namiocie (na dziko) a między tym nocleg na jakimś campingu czy czymś podobnym ... z sanitariatem .. zeby się umyć :D

 

..no i szukam i szukam ,,, i niby coś tam znalazłem ..ale ceny mnie zabijają ... 15-25 euro za osobe na campingu za noc .... :banghead: troche drogo ...

 

...zatem jeśli ktoś zna coś taniego w okolicach Południa Słowenii , Istrii, czy północnej Chorwacji to baaardzo proszę o podanie namiaru !

 

Pozdrawiam i liczę na was :icon_twisted: bracia motocykliści :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do słowenii to polecam miejscowość Ptuj, nieopodal Mariboru, nocowaliśmy tam w całkiem ładnych pokoikach za jakieś lekko ponad 10 Ojro :) bynajmniej okolica fajna, polecam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale ceny mnie zabijają ... 15-25 euro za osobe na campingu za noc .... :banghead: troche drogo ...

powiedziałbym tanio...

U nas pole namiotowe kojarzy się z postawieniem namiotu na trawie, jakiś Toy Toy, kran z zimną wodą, dwa prysznice w których czasami leci lekko podgrzana woda i jakiś Fast Food. Ceny w granicach 10 - 20 zł. Czyli tani wariant wypoczynku.

Za granicami (szczególnie tam gdzie jest ojro) namiot wcale nie oznacza tanio. Często na kempach wyznaczone są miejsca wielkości przyczepy kem + samochód i taką parcelę dostajesz (płacisz). Poza tym standard jest bardzo wysoki - baseny, restauracje, sklepy, sanitariaty aż gały wychodzą ( przykładem mogą być widziane przez nas w Austrii specjalne stanowiska do przewijania niemowląt, stanowiska do suszenia włosów dla kobiet jak u profesjonalnych fryzjerów etc.) lodówki, grille i inne pierdołki. Często gdy się jedzie w kilka osób taniej jest wziąć jakieś pokoje niż postawić namioty. Dla przykładu za namiot, 2 osoby, moto nad jeziorem Garda w sezonie 2008 śpiewali od 26 - 50 euro. Przy czym trzeba się naszukać żeby znaleźć za 26...

 

Zatem jak znajdziesz za około 15 eurasów od moto i namiotu to bierz i nie zastanawiaj się. Chyba, że jedziesz jakąś większą paczką to wtedy koszt jednostkowy może być tańszy biorąc jakiś apartamencik (w zależności od kraju)

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Chorwacji.W zeszłym roku byłem na początku sierpnia na Istrii,a w tym zjechałem całą przez Bośnię, Czarnogórę aż do Albanii.Spaliśmy tylko i wyłącznie na kwaterach.Koszt od 10 euro za osobę.Ze znalezieniem kwater nie ma problemu.To kwatery Ciebie szukają.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Chorwacji.W zeszłym roku byłem na początku sierpnia na Istrii,a w tym zjechałem całą przez Bośnię, Czarnogórę aż do Albanii.Spaliśmy tylko i wyłącznie na kwaterach.Koszt od 10 euro za osobę.Ze znalezieniem kwater nie ma problemu.To kwatery Ciebie szukają.

 

Hej,

skrobnij coś więcej o Chorwacji, ceny pokoi, może namiar na jakąś konkretną kwatere, ceny benzyny, piwka ;) gdzie warto zajechać a co omijać szerokim łukiem. Wybieramy się na ok. tydzień 25 lipca.

Pozdrawiam :)

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji byliśmy 2 tygodnie.Kwatery są wszędzie i raczej to one będą Cię szukać.Wystarczy stanąć na parkingu czy w porcie i zaraz przyjdzie ktoś z propozycją.Ceny kształtują się od 10 do 15 euro.Są tez droższe ale te pomijam.Zawsze można się dogadać.Paliwo jest w cenie podobnej do naszej.Taniej jest w Bośni i Czarnogórze.Zwiedzać można wszystko.Zjechałem całe wybrzeże Chorwacji, Bośni i Czarnogóry.Na kwaterach spaliśmy nie dłużej niż trzy dni. Każde miasteczko to nowe ciekawe zakątki do zwiedzania.Podstawą wiedzy może być przewodnik np. Pascala.Według mnie tydzień to za mało.W Chorwacji byłem już trzeci raz po dwa tygodnie i jeszcze jest wiele do zobaczenia.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji byliśmy 2 tygodnie.Kwatery są wszędzie i raczej to one będą Cię szukać.Wystarczy stanąć na parkingu czy w porcie i zaraz przyjdzie ktoś z propozycją.Ceny kształtują się od 10 do 15 euro.Są tez droższe ale te pomijam.Zawsze można się dogadać.Paliwo jest w cenie podobnej do naszej.Taniej jest w Bośni i Czarnogórze.Zwiedzać można wszystko.Zjechałem całe wybrzeże Chorwacji, Bośni i Czarnogóry.Na kwaterach spaliśmy nie dłużej niż trzy dni. Każde miasteczko to nowe ciekawe zakątki do zwiedzania.Podstawą wiedzy może być przewodnik np. Pascala.Według mnie tydzień to za mało.W Chorwacji byłem już trzeci raz po dwa tygodnie i jeszcze jest wiele do zobaczenia.

 

Dzięki :)

A jak z walutą?

Kuny, Euro? Czytałem gdzieś, że dobrze się wychodzi na płaceniu kartą, ale to pewnie zależy od banku. :icon_question:

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za namiot, 2 osoby, moto nad jeziorem Garda w sezonie 2008 śpiewali od 26 - 50 euro. Przy czym trzeba się naszukać żeby znaleźć za 26...

Przemek, nie wiem czy byłeś nad Gardą ale ceny jakie podajesz nijak się mają do rzeczywistości...w ubiegłym roku byłem nad Gardą tydzień- nocowaliśmy tam na 2 kempingach: ceny za 2 os+namiot+moto: 20 oraz 25E; ponadto nocowaliśmy jeszcze w innych rejonach Toskanii- najdroższy kemping we Florencji kosztował 27,5E...natomiast najdroższa kwatera 300m od starówki w San Gimignano 45E...

Inna sprawa to fakt, że w sezonie czyli jak my byliśmy w lipcu trudno jest znaleźć jakiekolwiek miejsce na kempingach wokół Garda: 80% zajmuja niemieccy emeryci zjadający konserwy a pozostałe 20% Austriacy i Szwajcarzy,,,

Edytowane przez arti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... plan mam taki zeby co drugi dzień spać w namiocie (na dziko) a między tym nocleg na jakimś campingu czy czymś podobnym ... z sanitariatem .. zeby się umyć :D

 

Pytanie tylko w jakim kraju i co na to powiedza czy wladze czy miejscowi ?

 

..no i szukam i szukam ,,, i niby coś tam znalazłem ..ale ceny mnie zabijają ... 15-25 euro za osobe na campingu za noc .... :banghead: troche drogo ...

 

tak jak zauwazyl Przemek camping / namiot wcale nie oznacza tanio. W Austri rozejrzál bym sie po drodze za tabliczkami

 

Fremdenzimmer

 

Zimmer Frei

 

Zimmervermietung

 

Übernachtungen

 

Z regoly u bauera czy w przydroznych domach. Ceny rozne i mozna znalesc od 10,- € z lazienka czy w pokoju czy na korytarzu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

A jak z walutą?

Kuny, Euro? Czytałem gdzieś, że dobrze się wychodzi na płaceniu kartą, ale to pewnie zależy od banku. :icon_question:

Biorę ze sobą euro,choć w ich banku można wymienić złotówki na kuny.Za kwatery jednak zwykle chcą euro.Za paliwo,autostrady,tunele i zakupy w marketach płacę kartą.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę ze sobą euro,choć w ich banku można wymienić złotówki na kuny.Za kwatery jednak zwykle chcą euro.Za paliwo,autostrady,tunele i zakupy w marketach płacę kartą.

I to jest najlepsza opcja...za kwatery i tak chcą E, kartą zapłacisz praktycznie wszedzie nawet w knajpie a trochę gotówki zawsze jest dobrze mieć "w razie czego" choćby na mandaciki...

 

P.S w Chorwacji na pewno nie wolno sie rozbijać "na dziko", bo jest zagrożenie pożarowe i bardzo tego pilnują a jak ktoś z miejscowych przyuważy to za chwilę sie ichnia policja pojawia i jest bardzo przekonywujaca :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, nie wiem czy byłeś nad Gardą ale ceny jakie podajesz nijak się mają do rzeczywistości...w ubiegłym roku byłem nad Gardą tydzień- nocowaliśmy tam na 2 kempingach: ceny za 2 os+namiot+moto: 20 oraz 25E; ponadto nocowaliśmy jeszcze w innych rejonach Toskanii- najdroższy kemping we Florencji kosztował 27,5E...natomiast najdroższa kwatera 300m od starówki w San Gimignano 45E...

Inna sprawa to fakt, że w sezonie czyli jak my byliśmy w lipcu trudno jest znaleźć jakiekolwiek miejsce na kempingach wokół Garda: 80% zajmuja niemieccy emeryci zjadający konserwy a pozostałe 20% Austriacy i Szwajcarzy,,,

jeśli to jest GARDA to tak :bigrazz:

a to jest ten najtańszy kemping i jego "mała" parcela.

Po całonocnej jeździe z południa Chorwacji szukaliśmy długo taniego kempingu nad południowym brzegiem Gardy. Ten, który wzięliśmy był chyba 8-mym z kolei i najtańszym 26 ojro. Więc nie wiem jak to się ma do tego co piszesz. Ja mam takie doświadczenie z tym jeziorem. Byliśmy w sierpniu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jest GARDA to tak :bigrazz:

a to jest ten najtańszy kemping i jego "mała" parcela.

No jak żeście się wbili na 4-gwiazdkowy camping z wypasem to nic dziwnego :icon_biggrin:

Zobacz gdzie my nocowaliśmy:

http://www.paradisogarda.it/intro.php/sezi.../Camping-**.htm

I to był ten tańszy za 20E- nazwy tego drugiego w tej chwili nie pamietam ...generalnie obydwa były po zachodniej stronie jeziora.

pozdrawiam-Arti

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz był *** . W południowej części jeziora (okolice miasta Peschiera del Garda ) widziałem same 3* i powyżej. Może wpływ na to ma bliskość do Verony, jest tam także niedaleko park rozrywki Gardaland i inne atrakcje.

Mi zależało na zwiedzeniu Verony, żonie na machaniu z balkonu Julii stąd akurat taka lokalizacja. Dodatkowo jezioro w tym miejscu jest płytkie i daleko można od brzegu sobie pochodzić. Chyba dzięki temu woda jest tam bardzo ciepła. Nie mogliśmy w to uwierzyć, że w górskim jeziorze woda była cieplejsza niż w Adriatyku, w którym kąpaliśmy się przez poprzedzający tydzień :icon_eek: .

 

Zatem dzięki wymianie opinii można wywnioskować, że południe jeziora jest najdroższe i należy szukać noclegu na jego zachodnim brzegu. Znowu jak ktoś chce być nad Gardą i zwiedzić Veronę to polecam Peschiere. Dojazd jest bardzo dobry - drogą Sr 11 zaledwie 25 - 30 minut jazdy do centrum.

 

Pozdro

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko w jakim kraju i co na to powiedza czy wladze czy miejscowi ?

 

 

 

wdupiemamto :buttrock:

 

 

A tak ogólnie to dzięki wielkie za podpowiedzi i sugestie...

 

....przestawiłem juz troche kalkulator :D ...bo w sezonie 10-15 euro za osobę to moze być meeega tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...