Skocz do zawartości

Land Rover Freelander


Vector
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oceny nie zachwycają.

 

Są poprostu straszne te oceny :icon_eek:

Dużo gorsze niż o fiacie, którym niedawno jeździłem i przez 2,5 roku i 50tys km miałem 16 napraw.........

Klienci fiata są zapewne mniej wymagający, ale i tak freelander wypada źle. Nawet na tle Discovery w tych opiniach.

Dodatkowo, tylko 3* euroNCAP. Niby to o 2,5 więcej niż Nissan Navara :buttrock: ale o 2 za mało, żeby poczuć się niezniszczalnym :biggrin:

Mnie skutecznie zniechęciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę :)

Czyli 2oo z wysp nie bardzo tylko z kraju kwitnącej wiśni, ale puszka z wysp odpowiada :)

Vector a może tak bardziej hardcorowo jeepa wranglera?:) najlepiej 4.0 :)

 

Nie, nie, wcale tak nie jest :wink: Ja po prostu do żadnej marki nie mam uprzedzeń :wink: No może poza Iveco :biggrin: Ale muszę czuć "pociąg" (you know) :wink:

 

Japonia owszem, ale w stylu osobówek :wink: , ich SUVy nie za bardzo do mnie przemawiają.

 

Wrangler odpada, za mało cywilizowany i oczywiście zbyt głupi silnik jak na dzisiejsze czasy.

 

Na dniach będę jeszcze gadał z kumplem, który bawi się w offroad i jeźdźi na co dzień.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupa kilometrów to dla jednego 10 tys. km rocznie a dla drugiego 100tys. km rocznie.... więc jakiś konkret podaj. Poza tym nie napisałeś czy ma go od nowości czy kupił używke i z jakim przebiegiem.

ok 150 -200 km dziennie , kupil uzywke nie pamietam ile mial najechane ale jakos ponad 100 tys , auto zagazowane

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mów, że Ci się podoba ten obelżywy kloc? :biggrin: Wizualnie taki sobie :icon_rolleyes:

Stały napęd na cztery koła ,blokada mechanizmu rożnicowego-to duże zalety. A wygład ma zajebisty :D Wersja Turbo w ogóle wygląda obłędnie :icon_twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały napęd na cztery koła ,blokada mechanizmu rożnicowego-to duże zalety. A wygład ma zajebisty :D Wersja Turbo w ogóle wygląda obłędnie :icon_twisted:

 

Kwestia gustu, mnie bardziej odpycha niż przyciąga :wink: I tak jak wspomniałeś kosmiczne koszty serwisu i eksploatacji :rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, że forester może się podobać ale niekoniecznie. Natomiast układ jezdny to majstersztyk. Z turbiną ma około 6,5-7 sek od 0 do 100 km/h. :) Zapier... la po prostu :) Koszty utrzymania faktycznie nie najniższe, chociaż nie wiem jak zwykły 2.0 bez turbiny. Inna sprawa, że subaryny mało się psują. Miałem okazję pojeździć imprezą WRX i powiem szczerze, że robi wrażenie :)

Ale jak nie weźmiesz Vector tego freelenadera V6 w benzynie, to będzie miał osiągi zbliżone do seicento :)

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam landka freelandera z silnikiem 1.8 benzyna i........... nie polecam :buttrock:

Głowica jedna z kilku nie do zespawania (przynajmniej jak sie uda to nie dają gwarancji) :banghead: Generalnie dzięki landkowi przeżyłem jedne z najdroższych wakacji w Chorwacji ponieważ postanowił zostać dłużej niż planowałem :biggrin: i poszła głowica :icon_eek: niestety musiałem po niego wrócić i w drodze powrotnej po naprawie w serwisie w Chorwacji......... również tadam ponowne bumm tym razem już w Austrii :banghead: Jak sobie wspominam to była długa podróż :biggrin:

Wracając do tematu samochód dość wygodny stały napęd na cztery koła i kontrola trakcji jest dość przyjemna rzeczą, prowadzenie również spoko tylko nie wolno zapominać że to wysoki samochód chociaż nie buja ;)

Generalnie w dieslu czy z silnikiem bmw 2,5 lytra jest trwalszy, czasami siadają maglownice a tak to super pojemny samochód

A przypomniało mi się na zimówkach goodricha wjechał pod samo schronisko w pewnym miejscu gdzie właściciela uaz na łańcuchach stał 200 metrów niżej,ale trza było najpierw pasażerów wysadzić :biggrin:

Polecam z innymi silnikami niż 1.8 benzina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam landka freelandera z silnikiem 1.8 benzyna i........... nie polecam :buttrock:

Głowica jedna z kilku nie do zespawania (przynajmniej jak sie uda to nie dają gwarancji) :banghead: Generalnie dzięki landkowi przeżyłem jedne z najdroższych wakacji w Chorwacji ponieważ postanowił zostać dłużej niż planowałem :biggrin: i poszła głowica :icon_eek: niestety musiałem po niego wrócić i w drodze powrotnej po naprawie w serwisie w Chorwacji......... również tadam ponowne bumm tym razem już w Austrii :banghead: Jak sobie wspominam to była długa podróż :biggrin:

Wracając do tematu samochód dość wygodny stały napęd na cztery koła i kontrola trakcji jest dość przyjemna rzeczą, prowadzenie również spoko tylko nie wolno zapominać że to wysoki samochód chociaż nie buja ;)

Generalnie w dieslu czy z silnikiem bmw 2,5 lytra jest trwalszy, czasami siadają maglownice a tak to super pojemny samochód

A przypomniało mi się na zimówkach goodricha wjechał pod samo schronisko w pewnym miejscu gdzie właściciela uaz na łańcuchach stał 200 metrów niżej,ale trza było najpierw pasażerów wysadzić :biggrin:

Polecam z innymi silnikami niż 1.8 benzina

 

No i ta informacja jest wiarygodna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pojeździć imprezą WRX i powiem szczerze, że robi wrażenie :)

Ale jak nie weźmiesz Vector tego freelenadera V6 w benzynie, to będzie miał osiągi zbliżone do seicento :)

 

Co do Imprezy WRX potwierdzam, też miałem okazję tym się przejechać i je*nięcie jest niesamowite :icon_eek: Co prawda tylko dawała do 170 bo miała krótkie przełożenia, ale to był kosmos :bigrazz:

 

Filip, tych V6 jest jak na lekarstwo, ja właśnie myślałem o 1.8 a najlepiej o dieslu, ale tych też jest mało, najwięcej jest 1.8 - czyli tych jak widzę najbardziej awaryjnych :icon_rolleyes: Może zbyt obiążony silnik? :icon_rolleyes:

 

Mam landka freelandera z silnikiem 1.8 benzyna i........... nie polecam :buttrock:

 

No to fajnie :rolleyes:

 

Powoli, aczkolwiek skutecznie jestem zniechęcany do tego auta :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector to może żeby się do końca nie zniechęcić może przestań zerkać na ten wątek?:)

Taka opinia o samochodach nie bierze się znikąd i trzeba mieć tego świadomość.

Zerknij tutaj:

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/...eelander/i.html

zobacz osiągi, no i bagażnik jak na takie wielkie auto 350 litrów to naprawdę jest maleńki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector to może żeby się do końca nie zniechęcić może przestań zerkać na ten wątek?:)

Taka opinia o samochodach nie bierze się znikąd i trzeba mieć tego świadomość.

Zerknij tutaj:

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/...eelander/i.html

zobacz osiągi, no i bagażnik jak na takie wielkie auto 350 litrów to naprawdę jest maleńki...

 

A ja to jeszcze chciałbym w wersji 3 drzwiowej, która ma 311 litrów... Akurat względy praktyczne są na drugim planie więc to nie problem :wink:

 

Rozmawiałem z kumplem i nie chcieli byście wiedzieć co powiedział... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku znajomych w UK miało Rovery i stwierdzili że nigdy więcej tego gówna , non stop coś nie tak .Rekord i tak pobił kolega który kupił Rovera 416 z 98r za 700f i w ciągu 2 lat wydał ponad 4000f za remonty a na koniec się wkurzył i sprzedał do za 280f chociaż same audio w nim kosztowało więcej . Z tego co pamiętam najpierw : komputer padł , sprzegło, uszczelka pod głowicą po zdjęciu okazało się że silnik do wymiany , w nowym silniku znou uszczelka chyba z 3 razy ,alternator, skrzynia biegów , cały układ wydechowy. Polecam przyjazd do UK po taką brykę bo i tak większość na allegro to angole po przeróbce która jest bardzo łatwa i w porównaniu z innymi markami tania .Pozytywne opinie słyszałem na temat silników diesla i v6 .

Edytowane przez zakwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to jeszcze chciałbym w wersji 3 drzwiowej, która ma 311 litrów... Akurat względy praktyczne są na drugim planie więc to nie problem :wink:

 

Rozmawiałem z kumplem i nie chcieli byście wiedzieć co powiedział... :biggrin:

 

No co takiego powiedział.

Z drugiej strony jak masz takie ciśnienie na Freelandera to kupuj i się nie pierdziel z opiniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...