Skocz do zawartości

Kask 2000zl+


Rekomendowane odpowiedzi

Co kto lubi. Dla mnie Schuberth nie jedzie w tym samym wagoniku.

 

masz racje, Schuberth jedzie w tym jednym jedynym wagoniku a za nim reszta.

 

Dobrze, ze tylko dla Ciebie, widac cala prasa fachowa sie myli :biggrin: o testach labolatoryjnych nie wspomne :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, Schuberth jedzie w tym jednym jedynym wagoniku a za nim reszta.

 

Dobrze, ze tylko dla Ciebie, widac cala prasa fachowa sie myli :biggrin: o testach labolatoryjnych nie wspomne :icon_mrgreen:

 

:crossy:

To jak już napisałeś.... Podaj jeszcze numer Motocykla, w którym testowano to ;)

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, Schuberth jedzie w tym jednym jedynym wagoniku a za nim reszta.

Ja powiem nawet wiecej-Schuberth wyglada na taki, ktorym mozna powozic sportową lokomotywą!

To jak już napisałeś.... Podaj jeszcze numer Motocykla, w którym testowano to ;)

Teraz to przegiąłeś! KS bazuje tylko na wiadomościach z pierwszej ręki-czyli bezposrednio z Motorrada. Więc wie wszystko miesiąc wczesniej niz my zwykle szaraczki mozemy przeczytac w Motocyklu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask leże super, jeszcze nie miałem tak dopasowanego kasku i komfortowego jak ten. Nic nie gniecie i jest stworzone na moja dyńkę :) , jazda po 300km non stop nie stanowi problemu. Wykonanie pierwsza klasa, obsługa wentylacja w w rękawicach nie stwarza problemu, jedynie otwarcie wlotów na szybie trzeba robić bez rękawic bo klapki są dość delikatne i można je urwać. Wyjmowany cały środek co jest zapewne wielkim plusem - w miarę użytkowania jeśli kask stanie się luźny to można wymienić sam środek i cieszyć się dalej super kaskiem. Spojler wysuwany przed podbródkiem, który rzeczywiście działa - mniej wieje na twarz i nie czuć takiego podmuchu na szyje.

W zestawie także deflektor na nos, który ogranicza parowanie. Jest również pinlock ale jego nie założyłem wiec nie powiem jak działa.

Jedyny minus jaki mi osobiście trochę przeszkadza to krótki pasek zapięcia. Jest tu zapięcie DD wiec trudno jest założyć kask bez całkowitego odpięcia paska.

 

Aerodynamik to bajka, nareszcie bez żadnego wysiłku mogę obrócić głowę nawet przy 180 na bok i nie czuje prawie żadnego oporu. Jazda z większymi prędkościami nie stanowi teraz problemu, kask nie wpada w wibracje, nie unosi się jest po prostu idealnie. Czasem tylko jeśli dostane nagły podmuch z owiewki to czuje lekkie uderzenie na kask.

 

Głośność jest znośna, aczkolwiek jest znacznie głośniejszy od mojego poprzedniego garnka ale nie można za wiele oczekiwać od kasku z tak rozbudowana wentylacja - jest OK. Ale na dłuższych dystansach jeżdżę w zatyczkach. Przy 130-150 jest głośno, do 100 ujdzie jazda bez zatyczek.

 

Mechanizmu ściągania szybki jeszcze nie opanowałem :) Raz ściągnąłem szybkę a później trochę się męczyłem żeby ja założyć :) . Pewnie kwestia wprawy, jak widzę jak na youtube jak ludzie ja ściągają to wydaje mi się ze to idealnie proste - mam nadzieje ze się nauczę.

 

Reasumując nie żałuje żadnej złotówki wydanej na ten kask - w końcu bezpiecznie i super aerodynamicznie no i ta jakość która nie podlega dyskusji.

 

Także jeżdzę w Araju Viper GT i podpisuję się pod tym obiema ręcami :biggrin:

 

Fakt zbyt dużego porównania nie mam, bo jest to mój pierwszy kask - ale nie żałuję ani jednej złotówki, którą za niego zapłaciłem :smile:

 

Ważne byś miał porównanie - jedź poprzymierzaj różne kaski - np. kaski tego samego producenta (Arai): Viper i Chaser leżą inaczej na tej samej głowie, bo mają różny kształt skorupy, więc warto dobrze poprzymierzać (i nie ograniczać się tylko do jednej marki!) zanim zdecydujesz się wydać niemałe przecież pieniądze na kask :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś na głowie tego fajnego UVEX'a karbonowego? Z którego można zrobić kask do enduro?

Stylistycznie fajnie wygląda, jest chwalony i bardzo leciutki.

 

Sorry, za mały OT,ale skoro tyle mądrych głów się wypowiada, to może ktoś ma rozeznanie ;)

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to przegiąłeś! KS bazuje tylko na wiadomościach z pierwszej ręki-czyli bezposrednio z Motorrada. Więc wie wszystko miesiąc wczesniej niz my zwykle szaraczki mozemy przeczytac w Motocyklu :D

 

Test byl rowniez w Moto Bike ktory leci na DSF'ie. Dla niewtajemniczonych to kanal ktory emituje Moto GP :biggrin:

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, Schuberth jedzie w tym jednym jedynym wagoniku a za nim reszta.

 

Dobrze, ze tylko dla Ciebie, widac cala prasa fachowa sie myli :biggrin: o testach labolatoryjnych nie wspomne :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

Fakt, zapomniałem, że żeś autorytet :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem, że żeś autorytet :bigrazz:

 

Dozyj dziecko najpierw do mojego wieku, a potem ewentualnie porozmawiamy o autorytecie :biggrin:

 

...i gołe baby. Nie powinieneś sobie z takiego szmatławca opinii kopiować.

:icon_mrgreen:

 

He, he, widze, ze jestes dobrze zorientowany, pozostaw moze jednak ze sam dalej bede dycydowal co mam ogladac i jakie mam wyciagac z pewnych audycji wnioski.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na dokladnie taki: http://www.helmetcity.co.uk/Arai-Viper-GT-Haslam_AGEDR.aspx

Co nie znaczy ze definytywnie rozwiazalem juz swoj dylemat. Nie zaszkodzi zapytac, zanim zaplace ;) Gdyby ktos chcial sie podzielic dowiadczeniami z uztykowania takiego helma, albo testem/ porowniem, bylbym wdzieczny. Jestem wciaz otwary na sugestie:) Ale raczej te zaczynajace sie na Suomy :flesje:

 

Polecam Schuberta S1 lub R1 cicha wygodna i bezpieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo silny argument wodzu.

 

Wodzu, jezeli nie potrafisz kliknac na linka i przeczytac, lub jestes za leniwy, to do kogo masz pretensje ?

 

Schuberth zgarnal wiekszosc pierwszych miejsc w testach, wiec nie rozumiem o szco chodzi ? ? ?

 

Service Schubert'a bije na leb wszystko - cala konkurencje.

 

W przeciwienstwie do Ciebie podalem konkretny argument a nie to co zaslyszalem od pana Kazia, czy kumpla z piaskownicy na zasadzie kupilem taki wiec moj jest najlepszy. Masz jakis test labolatoryjny, test literatury / prasy fachowej, to dawaj, chetnie dowiem sie czegos nowego.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj wodzu. Chyba jednk doświadczenie motocyklowe nie idzie w parze z wiekiem...

 

Żądasz argumentacji w postaci testów. A czy taki test projektu Arai Corsair z roku 1996 (SIC!) w stosunku do projektu Schubertcha z roku 2008 ma równe szanse w walce?

 

Mówimy o kasku sprzed 13 lat. Gdybyś wziął pod uwagę aspekt historyczny to (raczej) byś się domyślił, że za bardzo argumenty stojące za tym, że Schuberth jest najlepszy są delikatnie mówiąc nie ma miejscu.

 

Jestem ciekaw jak by wypadł w starciu z Arai RX-7 GP (2009).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...